Kitaip nei gyvūnai, kurie seksu užsiima tik dauginimosi tikslais ir vedini biologinio instinkto, žmonės mylisi nepriklausomai nuo išorinių aplinkos sąlygų. Nepaisant to, pastebimas dėsningumas, kad vyrai ir moterys seksu mėgaujasi dažniausiai naktį, nors teoriškai galėtų bet kada.

 

Į šį klausimą mokslininkai bando rasti atsakymą jau daugelį metų. 1982 metų tyrimo duomenimis, žmonės labiausiai linkę užsiimti intymiais žaidimais šeštadienį, sekmadienį ir ankstyvais pirmadienio rytais (apie 6 valandą).

 

Pietų Karolinos universiteto (JAV) mokslininkui Robertui Refineti kilo klausimas, kodėl žmonės mylisi dažniausiai būtent tamsiuoju paros metu. Be to, jis norėjo patikrinti, ar senas tyrimas iš tikrųjų teisingas.

 

Mokslininkas apklausė daug, skirtingų amžiaus grupių žmonių. Gauti rezultatai nenustebino. Pirma, žmonės mylisi naktį, nes tai patogu (pora jau guli lovoje, kodėl neužsiimti tuo prieš miegą?). Antra, taip yra įprasta (žinoma, naktį triukšmingai besimylinti pora gali pažadinti kaimynus, tačiau tai nėra taip blogai, kaip mylėtis tuo metu, kai kaimynų vaikai grįžta iš mokyklos). Trečia, kitu paros metu mylėtis yra praktiškai neįmanoma (juk didžiąją dienos dalį žmonės praleidžia darbe ar užsiimdami namų ruoša). Ko gero, jei dienotvarkė nebūtų tokia įtempta, daug daugiau porų rastų laiko pasimėgauti meilės malonumais ir dienos metu.

 

Mokslininkas ateityje ketina toliau tęsti tyrimą, norėdamas nustatyti, kaip paros ritmas veikia žmonių seksualumą. Planuojama, kad šiame tyrime dalyvaus poros, kurios kurį laiką turės gyventi tamsiuose kambariuose. Bus stebima, kaip kinta jo seksualinė elgsena ir ar tikrai tamsa skatina norą mylėtis. Norinčiųjų dalyvauti eksperimente tikriausiai netrūks!