Daugybė žmonių visame pasaulyje tvirtina, kad savo akimis matė legendinius, skandinaviškojo arba normandiško tipo ateivius. Teigiama, kad tai ateivių rasė, kurių išvaizda primena Šiaurės Europos gyventojų, skandinavų išvaizdą, o kai kuriems žmonės nežemiškų būtybių išvaizda asocijuojasi su angelais. Įdomu, kaip jų nesupainioti su tikraisiais skandinavais? O gal iškilioji vikingų tauta yra kilusi iš ateivių? Vis dar yra daug neatsakytų klausimų…

 

ateiviai

Skandinaviškojo tipo ateiviai yra aukšto ūgio (nuo 180 iki 215 cm), ilgais, šviesiais plaukais, mėlynų akių, dažniausiai vyrai. Oda gali būti labai šviesi, balta, kone permatoma, tačiau kartais gali būti šiek tiek įdegusi. Neretai skandinaviškojo tipo ateiviai pasirodo, apsirengę labai aptemptais kostiumais. Nemažai skandinaviškojo tipo ateivių kontaktų, dažnai sklindantys iš Veneros, buvo užregistruota nuo 1950 iki 1960 metų. Po to bandymų užmegzti ryšį su Žeme sumažėjo. Nežemiškų civilizacijų egzistavimo liudininkai pasakoja, kad šie ateiviai nusileidžia į Žemę spinduliu iš savo auksinių arba sidabrinių pusmėnulio formos erdvėlaivių arba milžiniškų, ryškių, cigaro formos neatpažintų skraidančių objektų.

 

Skandinaviškojo tipo ateiviai nėra piktybiški žmonių atžvilgiu. Teigiama, kad jie nori stebėti aplinką ir bendrauti su žmonėmis. Su jais susidūrę liudininkai teigia, kad skandinaviškojo tipo ateiviams rūpi Žemės aplinkosauga ir pasaulio taika. Jie gali telepatiškai perduoti mintis ir žinias. Amerikietis socialinis darbuotojas Johnas Carpetneris sako, kad tipiškas šiaurietiškas ateivis yra: „tėviškas, budrus, besišypsantis, šiltas ir visažinis“, o Stephanie Kelley – Romano dar priduria, kad jie „dažnai asocijuojami su dvasiniu augimu ir meile, kurie stengiasi apsaugoti kitus“.

 

Kai kurie NSO liudininkai teigia, kad skandinaviškojo tipo ateiviai įspėjo saugotis pilkų nežemiškos kilmės būtybių. Tačiau kiti teigia matę toje pačioje erdvėlaivių įguloje ne tik skandinaviškojo tipo, bet ir pilkųjų ateivių. Pastaruoju atveju skandinaviškojo tipo ateiviai yra suvokiami kaip lyderiai, o pilkieji – kaip pavaldiniai. Teigiama, kad būti pagrobtam skandinaviškojo tipo ateivių yra mažesnė tikimybė negu būti pagrobtam pilkųjų ateivių. Tačiau įmanoma ir tokia situacija.

 

Skandinaviškojo tipo ateiviai iki 1980 metų buvo plačiai žinomi kaip „kosmoso broliai“. Su vadinamaisiais kosmoso broliais, teigiančiais, kad atvyko iš Plejadžių žvaigždyno, susidūrė nemažai žmonių, tarp jų George‘as Adamski, Howardas Mengeris ir Billy Meieris. Skeptikų nuomone, visos šios istorijos yra išgalvotos, tačiau niekas nežino, kaip buvo iš tikrųjų.

 

Politologijos mokslininkas ir ufologas Michaelis Salla spėjo, kad JAV prezidentas Dwightas Eisenhohoweris susitiko su skandinaviškojo tipo ateiviais Edvardso oro pajėgų bazėje 1954 metų vasarį ir bandė su jais susitarti dėl technologijų mainų bei Amerikos branduolinio arsenalo panaikinimo. Tokie įtarimai vėliau buvo kategoriškai atmesti.

 

Skandinaviškojo tipo ateiviai įkvėpė 1951 metais sukurti kino filmą „Diena, kai sustojo Žemė“ (angl. „The Day the Earth Stood Still“), kuriame pasakojama istorija apie nežemiškos kilmės būtybes, atvykusias į Žemę įspėti žmoniją apie atominės energijos grėsmę.

 

Šviesaus gymio ateiviai yra labiausiai gerbiami, palyginus su kitų rūšių ateiviais. Galima sakyti, kad – tai tobuliausios ateivių rasės atstovai. Kaip yra iš tikrųjų, telieka tik spėlioti. Tačiau visata yra tokia didelė, kad sunku patikėti, kad žmonija galėtų būti vienintelė protaujanti gyvybės forma.