2 (2)

Nuo pagrindinio šviesos šaltinio iki dekoratyvinio akcento. Žvakės egzistuoja jau seniai. Sakoma, kad pirmąją žvakę sukūrė senovės egiptiečiai. Tačiau tik 1850 m. išrasta tokia, kokią pažįstame dabar. Tiesa, maždaug po 30 metų, išradus elektrą ir pradėjus naudoti ją kaip šviesą, žvakių gamyba ėmė nykti.

 

Laimei, žvakės grįžta! Daugelis pastaruoju metu naudoja daugiau žvakių. Suprantama, kodėl. Namuose užsidegę kvapnią žvakę padarote kur kas daugiau, nei tik suteikiate kambariui malonų kvapą. Dalinamės dar keletu privalumų. 

 

Jos padeda sutelkti dėmesį

 

Šią naudą teikia visų rūšių žvakės. Jos gali padėti sutelkti dėmesį į vieną užduotį. Pavyzdžiui, jei norite mokytis arba dirbti namuose. Veikimo principas panašus į stalinės arba užduočiai atlikti skirtos lempos. Jei turite tik vidury lubų kabantį šviestuvą, tuomet žvakės pagelbės, kuriant vienoje vietoje sutelktą šviesą.

 

Kvapai gali būti naudingi sveikatai

 

Toliau pateikiami keli aromatinių žvakių kvapai, kurie gali pagerinti tiek psichinę, tiek fizinę sveikatą.

 

  • Levandos pasižymi atpalaiduojančiu poveikiu. Tai padeda sumažinti nerimą, stresą ir depresiją.
  • Citrusiniai vaisiai praskaidrina nuotaiką ir sustiprina koncentraciją.
  • Vanilė veikia raminančiai ir padeda mažinti stresą.
  • Bergamotė, cinamonas ir imbieras yra puikūs energijos stimuliatoriai.
  • Pipirmėtė, eukaliptas ir juodieji pipirai teigiamai veikia kvėpavimo takus.

 

Jos kuria atmosferą ir nuotaiką

 

Pati žvakių šviesa turi didelę galią interjero erdvėms. Ypač, kuriant intymią atmosferą. Dėl liepsnos kintamumo ji turi raminantį ritmą ir gali sukurti stulbinantį poveikį nuotaikai. Atkreipkite dėmesį, kaip žvakių šviesa atsispindi nuo tokių daiktų kaip stikliniai indai. Tokiu būdu žvakės pagyvina ir aplink kambarį išdėliotas dekoracijas.

 

Jos pagyvina namų dekorą

 

Žvakės yra elegantiškos ir gali tapti bet kurio kambario baigiamuoju akcentu. Pasirinkimas neribotas. Nuo subtilių spalvų, suteikiančių interjerui švelnumo, iki ryškių ir drąsių, pabrėžiančių erdvę. Be to, šiais laikais žvakių būna įvairių formų ir dydžių. Itin platų pasirinkimą siūlo šis prekės ženklas. Žinoma, žvakidės taip pat prisideda prie interjero kūrimo!

 

Skirtingai erdvei – skirtingas kvapas

 

Rinkdamiesi, kokius namų kvapus naudoti, apsvarstykite, kaip jie derės su aplinka. Įsitikinkite, kad jie papildo nuotaiką, kurią sukūrėte per vizualinį dizainą.

 

  • Mažesniems kambariams
 

 Kvapai ir spalvos turi panašų poveikį. Dėl lengvų kvapų ir spalvų kambariai atrodo didesni. Sunkesni ar tamsesni aromatai ir atspalviai turi priešingą poveikį. Mažiems kambariams naudokite lengvus gėlių aromatus. Didesniems – miros, medienos ir saldžių prieskonių.

 

Kvapai: magnolijos žiedai, jazminas, vandens lelija, laukinė orchidėja.

 

  • Virtuvei

 

Geriausia virtuvėje naudoti tipiškus aromatus, kurie yra gaivūs ir apetitą žadinantys, bet ne per stiprūs. Pavyzdžiui, citrusinių vaisių, žolelių ar apskritai vaisių.

 

Kvapai: apelsinas, miško uogos, tropiniai vaisiai.

 

  • Svetainei

 

Yra daugybė skirtingų variantų svetainei, priklausomai nuo to, kokią atmosferą norite sukurti. Švelnūs gėlių aromatai populiariausi. Juos vertina visi. Jei pageidaujate šiltesnės, jausmingesnės atmosferos, geriausia rinktis vanilę, saldžius prieskonius arba egzotišką medieną.

 

Kvapai: vanilė, mediena, obuoliai ir cinamonas.

 

  • Vonios kambariui
 

 Nieko nenustebins, kad tualete ar vonioje geriau rinktis gaivius kvapus. Pavyzdžiui, citrusinių vaisių ir pajūrio. Jie sukuria švaros pojūtį.

 

Kvapai: citrina, medvilnės žiedai, mėtos, pušis.

 

  • Miegamajam

 

Levandų ir ramunėlių kvapas idealiai tinka stresui iš miegamojo išvyti. Šie kvapai padės įveikti nemigą ir mėgautis užsitarnautu poilsiu.

 

Kvapai: levandos, ramunėlės.