Kiekvieno žmogaus gyvenimas nuolat pulsuoja gamtos ritmu: gamta suteikia maisto ir palaiko mūsų grožį bei sveikatą. Ji yra neblėstantis gyvybės ir jėgų šaltinis. Visi augalai skleidžia tam tikrą energiją, kuri sukuria glaudų ryšį tarp jų ir žmogaus. Tereikia mokėti gamtoje atpažinti savo talismaną…

     

Augalai – talismanai

   

Gamta – mūsų namai, kuriuose visi randa tai, ko negali gauti niūrioje kasdienybėje. Ramybė ir kelios akimirkos džiaugsmo, girdint paukščių čiulbesį, o ne automobilių ūžesį, suteikia palaimos būseną. Augalai, perteikdami savo gydomąsias savybes, „augina“ žmogaus astralinį kūną. Būdamas gamtoje žmogus atgauna jėgas ir papildo deguonies atsargas. Tačiau augalai ne tik prisideda prie gyvenimo pilnatvės, bet ir gali tapti sėkmės kodu. Jie tarsi šaukliai, kurie prišaukia laimę, meilę, sėkmę karjeroje ir saugo nuo negandų.

   

Saulė ištisus metus juda aplankydama kiekvieną Zodiako ženklą, o aplink ją besisukančios planetos stiprina arba silpnina gyvų organizmų savybes. Aktyvūs augalai ištraukia iš žmogaus neigiamas emocijas, padeda atsikratyti slogių minčių ir transformuoja gerą energiją iš blogos.

   

Nuvyti nelaimes arba pritraukti sėkmę galima ir neišėjus iš namų. Nors dauguma žmonių gėles vazonuose ar dekoratyvinius augalus augina tik dėl grožio, tačiau tinkamai juos prižiūrint jie gali tapti puikiais talismanais. Naminiai augalai palaiko harmoniją namuose, todėl labai svarbu su jais bendrauti ir juos tinkamai prižiūrėti. Namuose, kuriuose vyrauja gera nuotaika, augalai auga geriau, be to, linksmų žmonių mintys materializuojasi. Jeigu namuose atmosfera prasta, dėl blogos energijos augalai dažniau vysta, bet to, ir auga prasčiau. Rekomenduojama bent kartą per dieną augalus išnešti į balkoną arba į lauką, kad geriau pasisavintų tiesioginius saulės spindulius. Vykstant fotosintezei augalai pradeda skleisti savo energiją, taip išvydami iš namų piktąsias dvasias.

   

Medis – visatos simbolis

 

Žaliuojantys medžiai ne tik sugeria anglies dioksidą ir paverčia jį deguonimi, bet ir skleidžia aktyvią bioenergetiką. Medis – gyvybės ir sveikatos simbolis, kuris atlieka donoro vaidmenį, nes perduoda žmogui savo energiją. Jo sandara atitinka žmogaus kūną: kojos – tai šaknys, liemuo – kamienas, rankos – šakos. Visų pirma reikia išmokti jausti medžiu pulsuojančią energiją, nes tik tuomet jis gebės ją perduoti šalia esančiam žmogui. Egzotinių augalų energetika mums, lietuviams, yra svetima, todėl jos poveikis yra silpnas. Labai svarbu, kad medžiai augtų gimtajame krašte ir turėtų savo energetiką. Pavyzdžiui, pušys itin aktyvios anksti ryte, todėl tuo metu po šiais medžiais rekomenduojama sėdėti sergantiesiems kvėpavimo ligomis. Be to, pušys saugo nuo burtų ir užkalbėjimų – tereikia keletą šakelių pamerkti namuose ant stalo. Drebulės taip pat saugo nuo užkeikimų, tačiau su jomis derėtų elgtis atsargiau. Šie medžiai traukia iš žmogaus energiją ir iššaukia negatyvius simptomus. Ilgas buvimas šalia drebulių gali sukelti pykinimą, migreną arba mieguistumą. Kaštonai priešingai – suteikia jėgų ir gerina psichinę žmogaus būseną. Akacijų energetika naudinga moterims – šalia šių medžių jos tampa ramesnės ir gražesnės.

 

 

Sveikatai ir sėkmei pritraukti

 

Visi augalai turi magiškų savybių, tad bet kuris jų gali būti talismanu – tereikia prisijaukinti. Norint pasinaudoti augalų galia, reikia žinoti, kada ir kokius augalus geriausia rinkti bei kokius ritualus atlikti. Viksvos saugo nuo meilės užkalbėjimų: patariama jų dėti po čiužiniu, ant kurio miegate. Sudžiovintos kraujažolės mėgstamiausioje knygoje sužadins išblėsusius romantiškus jausmus. Azartiški žaidėjai pritrauks sėkmę nešiodamiesi apynius kišenėse. Ramunėlės, suvyniotos į natūralaus audinio maišelį, nešiojamą su savimi, pritrauks pinigus. Deginami rozmarinai skleidžia stiprias valomąsias vibracijas, kurios atbaido blogą aurą. Toks ritualas išvalys namų energetiką. Ilgaamžiškumo paslaptį padės atskleisti šlamučiai – jie saugo nuo ligų ir spartina gijimo procesą.

 

Ne veltui sakoma, kad česnakai saugo nuo vampyrų. Jie vieni didžiausių priešų ir energetiniams vampyrams. Šios daržovės padeda išsivaduoti nuo negatyvių minčių ir priduoda energijos, o iš česnakų nupintas ir virš durų pakabintas vainikas atbaido nekviestus svečius. Be to, česnakai gelbsti ir nuo meilės burtų.

 

Amalų šakelės – žinių ir laimės simbolis. Šie augalai turi gerą intuiciją, kurią geba perduoti jį auginančiam žmogui. Dėl šios priežasties amalų augintojas gali laimėti loterijoje arba nujausti gresiančią nelaimę.

 

Gudobelės skatina vaisingumą – jos dažniausiai dovanojamos vestuvių proga. Rekomenduojama gerti jų arbatą arba laikyti namuose, pamerktas vazoje.

 

Avietės naudojamos norint apsaugoti namus nuo piktųjų dvasių. Šių augalų šakelės kabinamos virš durų ir langų. Nelabuosius atbaido ir lelijos, pasodintos po langais.

 

Senovės išminčiai tikėjo, kad petražolės saugo namus nuo nelaimių – kiekvieną savaitę į vonią berdavo šviežių petražolių ir maudydavosi. Sėkmę pritraukia ir lazdynų riešutai: reikia suverti riešutus ant stipraus siūlo ir pakabinti virš langų arba durų. Šeimose konfliktų išvengti padės saulėgrąžų aliejus. Juo reikėtų patepti kaktos sritį, kitaip dar vadinamą trečiąją akį. Ant palangės pamerktos jonažolės saugos namus nuo žaibų ir gaisro. Tik kiekvieną mėnesį, šviečiant pilnačiai, jas reikėtų pakeisti.

   

Ką gali augalai?

 

Norint pasveikti kambarį nuo blogos energijos derėtų išvalyti malda. Melstis reikia uždegus žvakę, pašlakstant kambario kampus švęstu vandeniu. Po to pastatyti augalų, kuriuos auginate ne vienus metus. Jeigu namuose tvyro slogi nuotaika, jauni augalai gali nepajėgti išvalyti negatyvios energijos ir patys joje paskęsti. Todėl tokiuose namuose geriausia laikyti kelis senus aukštus augalus.

 

Indėnai vaistažoles renka labai atsargiai. Jie tiki, kad, aukodami augalams dalį savo derliaus, išvengs ligų. Ant audinio paberia arbatos arba kukurūzų miltų ir eina ieškoti didžiausių bei geriausiai gydančių vaistažolių. Tada, pasisukę veidu į Rytus, klaupiasi prieš augalų vadą ir sveikina jį įvairiais žodžiais. Tik gavę augalo dvasios sutikimą jie renka vaistažoles.

 

Himalajuose įprasta, kad prieš rinkdamas žoleles nuogas šamanas iš Vakarų pusės eina augalo link, aukoja jam ryžių ir sviesto, o tada pasineria į transo būseną. Tik sugiedojęs Devai, dieviškajai būtybei, šventą dainą, gali naudotis gydomąja vaistažolių galia ir tikėtis apsaugos nuo ligų.

   

Įdomybės

 
  • Ąžuolai miega nuo 15 iki 17 val., ypač aktyvus nuo 21 iki 3 val.
  • Pušys pavojingos sergantiesiems kraujagyslių ir širdies ligomis.
  • Džiovintos arba skintos gėlės turi mažiau galių, nes augalai su šaknimis iš vandens pasisavina reikiamą energiją, kurią vėliau gali transformuoti.
  • Jeigu kambaryje kurį laiką buvo augalų, o vėliau jie buvo išnešti, atmosfera toje patalpoje kurį laiką išliks tokia pati.
  • Geltonos arba apelsino spalvos augalai tvirtais stiebais geriausiai pasisavina saulės energiją ir greičiau ją perduoda žmogui.
  • Saulės energiją geriausiai pasisavina pušys, klevai ir beržai.
  • Iš beržo kamieno padarytas vaiko lopšys saugo kūdikį nuo nužiūrėjimo.
  • Fikusai sutraukia blogas mintis ir neigiamas emocijas.