Kaip išvalyti kasą natūraliomis priemonėmis? Kasa – labai svarbus medžiagų apykaitos organas žmogaus organizme. Medicinoje kasa vadinama liauka, kuri yra pilvo ertmės viršutiniame aukšte. Ji gamina fermentus, kurie skaido baltymus, riebalus ir angliavandenius. Taip pat kasa reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir išskiria medžiagas, kurios neutralizuoja skrandžio rūgštis. Tačiau kartais organas užsiteršia, todėl jį reikia išvalyti nuo šlakų ir toksinų. Tada gali padėti natūralios priemonės, kurios naudojamos nuo seniausių laikų, gydyti kasos sutrikimams. Norint, kad gydymas būtų sėkmingas, taip pat reikia laikytis mitybos plano, pagal kurį suvartojamas minimalus angliavandenių, vidutinis riebalų ir didelis baltymų kiekis.

 

kasa

Nors apie kasos organo ligas kalbama palyginus retai, jų yra nemažai. Sutrikus kasos veiklai gali išsivystyti kasos vėžys, kasos nepakankamumas, pankreatitas (ūminis arba lėtinis kasos uždegimas). Kasos vėžys yra labai pavojinga liga, kuri gali baigtis mirtimi. JAV net 80 % sergančiųjų kasos vėžiu yra anksčiau ar vėliau nustatoma metastazių, o tai reiškia, kad liga iš vieno organo plinta į kitus, negretimus kūno organus. Atsiradus nors vienai metastazei, iš karto diagnozuojama IV arba paskutinė vėžio stadija.

 

Lauro lapai – pirmoji pagalba, sutrikus kasos veiklai. Kai kurie natūraliosios medicinos žinovai rekomenduoja kasos sutrikimus šalinti lauro lapų nuovirų. Jį paruošti taip: 10 lauro lapų užpilti 0,3 l verdančio vandens. Palikti dieną, kad pritrauktų. Gerti po 50 ml 30 minučių prieš valgį. Gydymo kursas – dvi savaitės. Praėjus šiam laikotarpiui, paprastai kraujo tyrimai vėl būna normalūs.

 

Grikiai – naudingas produktas, sutrikus kasos veiklai. Grikius reikia paruošti kitaip nei įprasta. Nuplauti 100 g grikių ir užpilti 0,5 l jogurto prieš naktį. Rytą masę padalinti į dvi dalis: pirmoji bus skirta pusryčiams, o antroji – likus dviem valandoms iki miego. Vartoti 10 dienų. Tada padaryti 10 dienų pertrauką ir vėl pakartoti 10 dienų dietą su grikiais pusryčiams ir vakarienei. Per 10 dienų, kai nevartojami grikiai, mitybą papildyti abrikosais (per dieną suvalgyti 5 abrikosus). Taigi, kasos detoksikacijai reikia mėnesio. Ją per metus galima atlikti ne daugiau nei du kartus. Po procedūrų iš karto pajuntamas lengvumo jausmas.

 

Trečiai natūrali priemonė, šalinanti kasos sutrikimus – pienas su petražolėmis. Šviežiomis petražolėmis pagardintas pienas valo ir stiprina ne tik kasą, bet ir tulžį bei kaulus. Kaip jį paruošti? 2 kg petražolių šaknų nuvalyti ir sumalti. Užpilti 3,5 l pieno. Virti ant lėtos ugnies valandą ir 30 minučių, kol masė sutirštės, taps košės pavidalo. Košę valgyti tris dienas iš eilės arba ilgiau, jei reikia. Reikia pažymėti, kad šis detoksikacijos metodas pašalina ne tik kenksmingas medžiagas iš organizmo, bet ir mineralus. Todėl po organizmo valymo pienu su petražolėmis, bent kelias dienas reikėtų gerti druskingą, mineralizuotą vandenį.

 

Kasos veiklą gali atstatyti datulės. Jų reikėtų valgyti rytą, nuo 6 iki 10 valandos bent dvi savaites. Per dieną rekomenduojama suvartoti iki 15 švariai nuplautų datulių. Po pusvalandžio galima pusryčiauti. Figų vartojimas padeda atkurti sveiką virškinimo veiklą ir kasos ląsteles.

 

Kasos funkciją stiprina žolelės. Tai gencijonų, saldymedžių šaknys, auksinė šaknis, ežiuolės, kedro uogos, kiaulpienės bei alyvmedžių lapai.

 

Labai svarbu kasos sutrikimus gydyti, geriausiai iš karto, kai pajuntami pirmieji simptomai. Negydomi kasos sutrikimai gali turėti nemalonių padarinių, net būti mirties priežastimi. Reikia priminti, kad augaliniai preparatai tinka ne visiems žmonėms, todėl prieš jų vartojimą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.