Žmogaus dizainas. Ar jis gali padaryti jus laimingesnius?
2022-10-27 09:02„Human Design” arba lietuviškai Žmogaus dizainas yra Naujojo amžiaus įkvėpta praktika, kuri aiškina, kad kiekvieno žmogaus asmenybę ir likimą gali nulemti jo gimimo vieta ir laikas. Praktika kiek panaši į astrologiją, todėl nemažai žmonių Žmogaus dizainą netgi vadina naująja astrologija, kurioje dera astrologija bei temos apie kūną ir sielą, tik su išsamesnėmis ir praktiškesnėmis rekomendacijomis.
Be pseudomokslo apie dangaus įtaką žmonių likimams, Žmogaus dizainas, anot jų šalininkų, sujungia kinų Yijing filosofiją, indų čakrų sistemą ir, kiek netikėta, kvantinę fiziką bei genetiką. Analizuodami įvairius veiksnius, žmogiškumo dizaineriai sudaro vadinamąją individualią diagramą – asmens kūno grafiką (angliškai tai vadinasi „Body Graph”).
Kūno grafike esą yra užkoduota visa informacija apie konkretų žmogų: apie jo sveikatą, charakterį, polinkius, silpnąsias ir stipriąsias puses. Šių duomenų dėka, kaip teigia teorijos šalininkai, galite geriau pažinti save. Tuo pat metu galite išsiaiškinti, atsižvelgdami į įgimtas savybes, koks gyvenimo kelias jums tiktų labiausiai.
Pasak legendos, Žmogaus dizaino praktiką 1987 m. sukūrė kanadietis Allanas Robertas Krakoweris. Tuo metu jis dirbo mokytoju Ibizos saloje. Kartą Alanas patyrė mistišką patirtį, kurios metu susitiko su aukštesniu protu. Jis esą padiktavo A. R. Krakoweriui Žmogaus dizaino teorijos pagrindus.
Po to mokyklos mokytojas A. R. Krakoweris dingo, vietoj jo atsirado personažas sudėtingu mistiniu vardu Ra Uru Hu. Anot Ra, visi žmonės buvo suskirstyti į keturis tipus pagal tai, kaip jie bendrauja su aplinka.
1) Generatoriai. Jie, remiantis teorija, sudaro 70 % gyventojų. Tai aktyvūs ir smalsūs žmonės, siekiantys atskleisti paslaptis apie save ir visatą. Jų trūkumas yra skubėjimas ir įnirtingas veiklos troškimas, dėl kurio generatoriai dažnai žlunga.
2) Projektoriai. Jie sudaro 20 % gyventojų. Savo talentus jie atskleidžia tik tuo atveju, jei kas nors juos palaiko. Projektorių užduotis – surasti tokį jiems padedantį žmogų. Todėl jie turi mokėti klausytis ir atidžiai pažvelgti į kitus.
3) Manifestoriai. 9 % gyventojų. Nepriklausomi, nemėgsta kontrolės, bet turi būti pasiruošę, kad kiti jų nepriims.
4) Reflektoriai. 1 % gyventojų. Tinkamomis sąlygomis jie gali atlikti bet kurį iš kitų trijų vaidmenų. Tačiau jie turi suprasti, kokio tipo jiems reikia konkrečiu momentu.
Žmogaus dizaino teorijoje, žinoma, yra daug išsamesnių ir nuodugnesnių kiekvienos kategorijos apibūdinimų. Šios praktikos šalininkai mielai papasakos, kaip elgtis ir ką daryti, kad gyventumėte teisingą (jums likimo skirtą) ir laimingą gyvenimą, tačiau yra vienas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį. „Jūs neprivalote tikėti Žmogaus dizainu”, – tiesiai šviesiai paragino Ra Uru Hu, kuris mirė 2011 m., ir pridūrė, bet verta patiems patikrinti, kaip tai veikia.
Abejotina, kad Žmogaus dizainas padarys jus laimingesnius. Teoriškai idealus žmogus, visiškai atitinkantis vieną iš keturių Žmogaus dizaino tipų, gali tapti laimingu ir tikrai rasti savo kelią. Didelė tikimybė, kad tuo, kuo užsiimate ir kaip gyvenate dabar, nėra tikrasis Tu. Sunkiau rasti savo kelią į laimę ir tobulėti ne vadovaujant kažkokiam guru. Tačiau tai yra vienintelis būdas, kurio efektyvumas daugiau ar mažiau patikrintas praktika.