Daugėja įrodymų, kad Saulės sistemoje egzistuoja ne 8 (dėlto ar Plutoną vadinti planeta, ar ne kyla daug mokslinių diskusijų), bet iš viso 9 planetų. Devintoji planeta vis dar slapstosi bet jau nebeilgai. 2016 metais tinklalapis „Space.com“ pranešė, kad pastarosios planetos masė 10 kartų didesnė negu Žemės, o jos orbita gali būti 20 kartų toliau nuo Saulės negu Neptūnas.

 

planeta

Mokslininkai dar nėra žvilgtelėję į kol kas vis dar mistinę devintąją planetą, bet tikimybę, kad ji egzistuoja yra išties didelė, atsižvelgus į kontekstines užuominas iš orbitų ir kitų dangaus kūnų. Jeigu ji iš tikrųjų egzistuoja, tai jau bus trečia planeta Saulės sistemoje, atrasta moderniaisiais laikais (Uranas buvo atrastas 1781 metais, o Neptūnas – 1846 metais).

 

Kadangi apie devintąją planetą kol kas labai mažai žinoma, ji kelia nerimą ir skatina įvairių teorijų atsiradimą. Štai pagal vieną mokslinę teoriją devintoji planeta po maždaug 7 milijardų metų gali sunaikinti Saulės sistemą.

 

Sąmokslo teorijų kūrėjai ir ufologai metų metus tvirtino, kad egzistuoja kažkoks paslaptingas dangaus kūnas, vadinamas planeta X arba Nibiru, kuri yra pasislėpusi nuo kitų Saulės sistemos planetų. Tačiau kažin, ar jie tuo, kad pasirodė esantys teisūs, labai apsidžiaugė, nes jie taip pat tiki ir tuo, kad Nibiru vieną dieną praskries pro Žemę taip arti, kad gravitacinė trauka sukels labai stiprius žemės drebėjimus ir ugnikalnių išsiveržimus ir išnaikins visą gyvybę žmonių planetoje.

 

Devintoji planeta yra 10 kartų didesnė negu Žemė ir yra sudaryta iš dujų, jeigu mokslininkų apskaičiavimai tikrai yra teisingi. Mokslininkai tiki, kad planetos orbita yra labai ilga ir jai reikia 10000 – 20000 metų, kol apsuks vieną ratą aplink Saulę.

 

Dvi didelės Vidurio Rytų civilizacijos (šumerai ir babiloniečiai) tikėjo, kad egzistuoja milžiniška planeta Nibiru, kuri apskrieja aplink Saulę per 3600 metų. Tikintieji tai sieja su planeta X – hipotetine planeta, kuri astronomų manymu galėtų paaiškinti nepaaiškinamus pokyčius Urano ir Neptūno planetų orbitose.

 

Devintoji planeta yra taip toli, kad net sunku suvokti žmogaus protu. JAV kosmoso agentūros „NASA“ zondui „New Horizons“ reikėjo 9 metų, kad pasiektų nykštukinės planetos Plutono paviršių, o, norint pasiekti devintosios planetos paviršių, prireiktų net 54 metų!

 

Mokslininkai mano, kad yra teorinė galimybė, tegul ir visai mažytė, kad devintoji planeta galėtų padėti ateityje vykdyti tarpžvaigždines keliones kosmose. Ši planeta galėtų tapti tarsi stotele pakrauti erdvėlaivį, kad kuro užtektų ilgesnėms ir tolesnėms kelionėms.

 

Ne visi tiki, kad devintoji planeta egzistuoja ir tai gali būti tiesa, nes oficialiai nėra patvirtintas jos egzistavimas. Ji vis dar laikoma hipotetine planeta. Tačiau greičiausiai tai, kad ji egzistuoja ir galbūt net kelia grėsmę Saulės sistemai, yra realu. Bent jau taip rodo mokslininkų apskaičiavimai.