Viskas prasidėjo 1966 metų lapkričio mėnesį Vakarų Virdžinijoje, Puant Plesento miestelyje (JAV), kai vieną žvarbią vėlyvo rudens naktį iš dangaus nusileido paslaptinga būtybė, vėliau praminta žmogumi drugiu.

 

1966 metų lapkričio 15-osios naktį dvi porelės (Rodžeris ir Linda Skerberiai bei Stivas ir Merė Maletai) važiavo namo. Važiuodami pro apleistą artilerijos gamyklos pastatą, pastebėjo raudonas šviesas, sklindančias nuo gamyklos vartų. Nustebinti neįprasto reiškino jie sustojo ir išvydo dideles, tarytum gyvūno akis. Padaras atrodė panašus į žmogų, tačiau 9,3 m ūgio ir su sparnais nugaroje. Išsigandę žmonės nuvažiavo, tačiau sparnuotasis padaras juos sekė, neatsiliko net tada, kai automobilis važiavo 160 km per valandą greičiu.

 

Po incidento žmonės iškart nuvyko į apygardos teismą ir viską išklojo. Tačiau, kai grįžo antrą kartą paslaptingosios būtybės jau neberado. Kitą naktį dar daugiau žmonių tvirtino matę siaubūną raudonomis akimis ir sparnais. Vėliau padarą pastebėjo dar daugiau žmonių ir už miestelio ribų. Per mėnesį užfiksuoti šeši liudijimai, kuriuos galima laikyti patikimais. Tuo pat metu vyko kiti keisti dalykai: kibirkščiuodavo televizoriai, telefonai skleidė keistus garsus, vietovėje užregistruotas NSO ir poltergeistas.

 

Gali būti, kad legendą apie žmogų drugį dar labiau sustiprino nelaimingas atsitikimas 1967 metų gruodžio 15 dieną, kai sugriuvo Sidabrinis tiltas per Ohajo upę ir mirtinai sužalojo 46 žmones. Vėlesniais tyrimais nustatyta, kad tiltas galėjo sugriūti dėl statybų metu padarytos klaidos. Tačiau žmonės tikėjo, kad tai – ženklai žmogaus drugio išpranašautos tragedijos.

 

Prieš tragediją žmogus drugys pastebėtas ne tik Jungtinėse Valstijose, bet ir Kinijoje, buvusioje Sovietų Sajungoje, Čilėje, Meksikoje, Indijoje ir kai kuriose Viduriniųjų Rytų šalyse. Liudininkai teigia jį matę 1986 metais prieš Černobylio sprogimą ir 2002-aisiais prieš Žemės drebėjimą Tbilisyje.

 

Ne tokie prietaringi žmonės mano, kad žmogus drugys yra tiesiog labai didelis paukštis, galbūt kanadinė gervė ar baltoji pelėda. Galbūt tai hipotetinis gyvūnas. Galbūt žmogus drugys – tai vyriausybės eksperimentas? O galbūt masinės isterijos reiškinys? Lieka daugybė neatsakytų klausimų. O kol kas galima apsilankyti JAV miestelyje, kuriame įrengtas žmogaus drugio muziejus arba pasižiūrėti fantastinį nuotykių filmą „Žmogaus drugio pranašystės“ su Ričardu Gyru ir Lora Linei.