Vakarų pasaulyje žodis „Kamasutra“ vis dar asocijuojamas su paprastu vadovėliu, kuriame atvirai ir detaliai atvaizduotos mylėjimosi pozos. Visgi, visa tai tėra didelės dėlionės detalė. Iš tikrųjų „Kamasutra“ yra kur kas daugiau nei mato „vakarietiška“ akis, ir vadinti šią knygą tik sekso pozų rinkiniu – tai parodyti nepagarbą šiam senoviniam hinduizmo šventajam tekstui. Jeigu norite atskleisti visą knygos paslaptį ir išskaityti joje pateikiamą prasmę, kviečiame susipažinti su šiuo paslaptingu pavadinimu iš arčiau.

 

sekso pozos

Apie ką yra „Kamasutra“?

 

„Kamasutra“ – tai ne tik įmantrios pozos su įdomiais pavadinimais. Svarbu paminėti tai, jog knygoje vaizduojamos sekso pozos prie mylėjimosi sakralumo ir tantriškumo prisideda tik dvidešimčia procentų, kadangi tai tėra vienas knygos skyrius iš septynių. Tikrasis sekso menas, anot knygos, kuriamas per dvasinį ir emocinį ryšį, kuris užmezgamas ne skirtingomis pozomis, tačiau atviru bendravimu ir pasitikėjimu.

 

Jeigu sekso pozas nustumsite į šalį, pamatysite, jog „Kamasutra“ yra gidas į meilę ir dorybingą gyvenimą. Čia galite rasti informacijos apie:

 
  • meilės ir gyvenimo filosofiją;
  • šeiminį gyvenimą;
  • tai, kaip sužadinti aistrą (ir ją numalšinti);
  • etiketą;
  • savęs priežiūrą;
  • viliojimo meną;
  • kvepalų gamybą, poeziją ir maisto gaminimą;
  • moteriškosios ir vyriškosios energijos balansavimą.
 

Be aukščiau išvardintų temų, „Kamasutroje“ nagrinėjami ir kiti malonumą (ne tik seksualinį) galintys sukelti gyvenimiški  aspektai. Taigi, žvelgiant plačiau, galima sakyti, jog šis sakrališkas tekstas yra gidas į geresnį gyvenimą, kuriame sekso pozos –tik viena iš sudedamųjų dalių.

 

Kaip išversti pažodžiui?

 

Pats žodis sunkiai suprantamas daugeliui pasaulio žmonių, nes yra sudėtas iš dviejų skirtingų sanskrito kalbos žodžių – tai „kama“ ir „sutra“. Pirmasis žodis, „kama“, sanskrito kalboje reiškia troškimą, kuris yra ne tik jutiminis, tačiau ir estetinis. Knygoje „Kamasutra“ didesnis dėmesys skiriamas jutiminiams troškimams.

 

Nors daugelyje pasaulio religijų seksualumas ir jo reiškimas laikomi tabu, hinduizmo religijoje „kama“ – tai vienas iš keturių didžiųjų gyvenimo siekių. Kiti trys – tai „artha“ (sėkmė), „dharma“ (tiesa) bei „moksha“ (išsivadavimas). Antrasis žodis, „sutra“, sanskrito kalboje reiškia siūlą, kuris gyvenime viską sujungia.

 

Sekso pozos iliustruotos dar prieš Kristų

 

„Kamasutros“ knyga buvo sukurta 400–200 metų prieš Kristų vieno indų filosofo ir išminčiaus. Pastarasis ją parašė remdamasis dar seniau parašyta knyga, kurioje taip pat buvo pasakojama apie partnerių suderinamumą ir meilės aspektus šiaurės Indijoje.

 

Deja, tačiau tiek ankstesnė, tiek šiandien visame pasaulyje žinoma „Kamasutra“ knyga buvo parašyta sudėtinga ir kompleksiška sanskrito kalbos forma, todėl net išvertus knygą į anglų kalbą, pagrindinės idėjos gali pasirodyti  pernelyg abstrakčios šiuolaikiniam skaitytojui. Vis dėlto, dabar jau galima rasti ir supaprastintų bei sukonkretintų knygos variantų.

 

Moderniems laikams tinkančios mintys

 

Nepaisant to, kada knyga buvo parašyta, joje galima rasti net ir šiems laikams aktualių bei tinkančių idėjų. Viena iš jų – „Kamasutroje“ išskiriamas moters malonumas. Pavyzdžiui, autorius teigia, jog vyrai turėtų susikoncentruoti į moters seksualinius troškimus ir susilaikyti nuo noro pasiekti orgazmą prieš tai neįsitikinę, jog moteris pasiekė savo orgazmo viršūnę.

 

Taip pat pažymima, jog skirtingos sekso pozosnėra skirtos tik sėkmingam apvaisinimui, o moterys gali būti ne tik mamomis. Siūloma joms leisti tvarkyti ir namų finansus.

 

Kaip pažymi daugelis porų psichologų ir specialistų, tantrinis seksas suteikia galimybę patirti visiškai kitokius pojūčius ir suartina kur kas labiau nei įprastas. Pamėginkite nesiliesdami žiūrėti vienas kitam tiesiai į akis – taip seksas taps ne nuobodžia rutina, o nuotykiu. Žinoma, šiuos „Kamasutros“ principus patariama pasilikti ramiam vakarui, kai turite laiko ir jūsų nekamuoja stresas.