Ar jums patinka dekoruoti namus savo rankomis? Kalėdinis vainikas yra vienas iš Naujųjų metų ir Kalėdų simbolių. Kadaise jis buvo gaminamas tik iš eglių šakų ir puošiamas žvakėmis, tačiau dabar yra daugybė šios dekoracijos variantų.

 

kalėdiniai vainikai

Iš saldumynų

 

Žinoma, galima naudoti tikrus saldainius, bet galima ir pasidaryti saldainių muliažą – tiesiog ką nors suvyniokite į spalvotus popierėlius, o tada pritvirtinkite prie vainiko rėmo – karštais klijais klijuokite ant vielos pagrindo.

 

Iš pušų kankorėžių

 

Kankorėžiai – nuostabus natūralus namų dekoras ir labai universalus. Surinkite kankorėžius, sudėkite juos ratu, suklijuokite karštais klijais, nudažykite baltai ir padenkite blizgučiais – viskas! Turite pačią nuostabiausią kalėdinę dekoraciją!

 

Iš vyno kamščių

 

Štai puiki priežastis visus metus neišmesti vyno kamščių ir juos kaupti, kad, artėjant šv. Kalėdoms, galėtumėte pasigaminti originalų kalėdinį vainiką. Toks kalėdinis vainikas papuoš kambarį ne tik Naujųjų metų šventei, bet ir vėliau. Tokiai dekoracijai pasigaminti prireiks apie 30 vyno kamščių, storos vielos pagrindui ir plonos vielos kamščių tvirtinimui prie pagrindo.

 

Iš kepimo formelių

 

Tikriausiai kepėte šiemet kalėdinių imbierinių ar kitokių sausainių? Puiku! O dabar galite nupinti kalėdinį vainiką iš to, ką naudojote kepimui! Pavyzdžiui, tuščiavidures žvaigždučių kepimo formeles galima sukabinti ratu ir sutvirtinti viela, po to vainiką papuošti kaspinais ar apkaišyti eglių šakelėmis. Po šventės tokį vainiką galima išardyti ir kepimo formelės toliau ištikimai tarnaus pagal tikrąją paskirtį.

 

Iš nuotraukų

 

Surinkite atmosferiškiausias išeinančių metų nuotraukas ir pritvirtinkite jas prie pagrindo vainiko forma. Toks papuošimas bus tikras šventės simbolis! Ir labai asmeniškas, nes žiūrint į praėjusiais metais padarytas nuotraukas, greičiausiai užplūs nostalgija, o galbūt kils naujų idėjų ateinantiems metams!

 

Kalėdinių vainikų istorija

 

Tradicija pinti kalėdinius vainikus atsirado Vokietijoje. Tradicijos kūrėjo laikomas liuteronų teologas, misionierius Johannas Hinrichas Wichernas. Jis dirbo vyresniuoju dėstytoju šv. Jurgio akademinėje mokykloje, Hamburgo darbininkų priemiestyje. Tada jis pradėjo vadovauti sekmadieninei neturtingų vaikų mokyklai, o 1883 m. rugsėjį netoli Hamburgo įkūrė mokyklą – našlaičių namus, skirtus paliktiems ir nuskriaustiems vaikams, vadinamus „Das Rauhe Haus”. Vaikai labai mėgo Kalėdas ir visada jų laukė. Jie bombardavo jį klausimais: „Kada Kalėdos? Kiek dienų liko iki Kalėdų?”. Tada Johannas paėmė paprastą medinį vežimo ratą ir ant jo pritvirtino 24 mažas ir 4 dideles žvakes. Mažos žvakės buvo raudonos ir simbolizavo likusias dienas. Ryte kartu su vaikais jis uždegė vieną nedidelę žvakutę, o sekmadienį – degė didelė žvakė. Didelė žvakė pažymėjo savaitės pabaigą ir artėjančias Kalėdas. Tai buvo pirmasis „pasidaryk pats” kalėdinis vainikas, padedantis sekti laiką iki Kalėdų. Nuo to praėjo beveik du šimtmečiai, tačiau jis neprarado savo aktualumo. Katalikų bažnyčiose vainikas su žvakėmis Kalėdų išvakarėse yra svarbiausias šventės simbolis, o rankų darbo kalėdinis vainikas – ne tik maloni pramoga, kuriant šventinį dekorą, bet ir puiki dovana šventinei nuotaikai susikurti.