Evoliucija nesustojo prieš maždaug 4 milijonus metų, žmonės ir toliau evoliucionuoja. Kol kas tie pokyčiai atrodo nepastebimi, tačiau po kelių milijonų metų būsimi Žemės gyventojai pastebės kur kas daugiau skirtumų tarp tų žmonių, kurie gyveno XXI amžiuje, ir tų, kurie gyvens po kelių milijonų. Į ateitį bent akies krašteliu visada įdomu pažvelgti. Štai kaip tolimoje ateityje galbūt atrodys Homo sapiens.

 

12 hipotezių apie tai, kaip žmonės pasikeis per kelis milijonus metų:

 

žmonės

  • Ūgis. Per pastaruosius 200 metų populiacija išsivysčiusiose pasaulio šalyse žmonių ūgis padidėjo maždaug 10 cm dėl pagerėjusių gyvenimo sąlygų ir maisto kokybės. Jeigu ir toliau bus tokios sąlygos, vidutinis vyro ūgis sieks apie 2 metrus, bet ne daugiau. Moterų – apie 180 cm.
 
  • Oda. Oda taps tamsesnė, nes rasės kuo toliau, tuo labiau maišysis. Tamsi oda taip pat taps atsparesnė žalingiems ultravioletiniams spinduliams, kurių ateityje pro Žemės atmosferą prasiskverbs itin daug.
 
  • Kūnas. Sumažės žmonių fizinė jėga, nes didžiąją dalį darbo atliks mašinos ir robotai. Fizinė jėga nebebus vertinama, todėl raumenys sumažės. Technologijos taps neatskiriama kūno dalimi: į žmogaus organizmą bus implantuojami įvairūs mikroprocesoriai ir kiti aukštųjų technologijų prietaisai.
 
  • Rankos. Dėl nuolatinio klaviatūrų ir liečiamų ekranų naudojimo žmonių rankos ir pirštai taps plonesni ir ilgesni.
 
  • Kojos. Žmogaus kūnas ilgainiui prisitaikys prie sėslaus gyvenimo būdo: ilgos, stiprios ir raumeningos kojos taps nebereikalingos. Šeivikaulis sumažės, kas yra įprasta sausumos gyvūnams. Šio kaulo pagrindinė paskirtis – pasukti koją – buvo labai svarbi žmogaus protėviams, kurie laipiojo medžiais. Tačiau šiuolaikiniams žmonėms kulkšnies gebėjimas judėti į šonus tapo žalingesniu negu naudingu, nes gresia išnirimo rizika.
 
  • Kojų pirštai. Mūsų protėviams kojų pirštai buvo reikalingi laipioti medžiais. Nuo australopitekų genties žmonių kojų pirštai labai sutrumpėjo ir, manoma, kad tai dar ne pabaiga. Gali būti, kad sumažės ir kojų pirštų skaičius. Sausumos gyvūnų kojų pirštų kiekis, vykstant evoliucijai sumažėjo: vienas iš tokių pavyzdžių: arkliai ir žirgai.
 
  • Krūtinė. Kadangi tolimoje ateityje taps sunkiau gauti deguonies iš atmosferos, plaučiai padidės, taip pat ir krūtinė.
 
  • Galva. Kol kas nėra aišku, ar žmogus po kelių milijonų metų turės didesnę ar mažesnę kaukolę negu dabar. Viena vertus, palyginus su pirmųjų Homo sapiens sapiens kaukolėmis, ateityje žmonių smegenys taps mažesnės. Tačiau kita vertus, dėl dažnesnių Cezario pjūvių daugiau vaikų su didelėmis galvomis galės išgyventi. Ilgainiui tai atsilieps vidutiniam galvos dydžiui. Dėl šios priežasties natūralūs gimdymai ateityje išnyks.
 
  • Dantys. Žmonės prisitaikys valgyti minkštesnį maistą. Dantų kiekis ir dydis sumažės, todėl sumažės ir žandikauliai bei burna.
 
  • Virškinimas. Dėl lengvai virškinamo maisto gausos ir lengvo prieinamumo žmonių žarnynas sutrumpės. Dėlto sutrumpės ir juosmeninė stuburo dalis.
 
  • Akys. Jeigu burna taps mažesnė, tai akys taps didesnės ir tai kompensuos veido išraiškų trūkumą.
 
  • Kūno plaukai. Kūno plaukų poreikis jau seniai išnykęs, todėl natūralu, kad po kelių milijonų metų ant žmonių kūno nebežels plaukai. Kas nutiks su plaukais ant galvos, sunku prognozuoti.