Įprastai kruopščiausiai prižiūrima veido oda, štai kaklas ir dekoltė pamirštamos. Visgi būtent šios dvi zonos vienos pirmųjų išduoda tikrąjį amžių. Mat organizme sulėtėjus kolageno ir elastino gamybai būtent čia pirmiausia atsiranda raukšlelių. Nors iš pradžių jos negilios, tačiau sulaukus 40–60 metų kyla noras slėptis po skarelėmis ir šalikais. Visgi grožio specialistai tikina, kad raukšleles šioje zonoje galima sumažinti, tik būtina kasdien tam skirti dėmesio ir prisiminti, jog kremu derėtų lepinti visą sritį – nuo plaukų augimo linijos iki pat krūtų spenelių.

 

Photo,Of,Nice,Long,Hairdo,Optimistic,Lady,Without,Clothes,HandRaukšles išspaudžia ir paveldėjimas, ir naudojimasis telefonu

 

Kaklo ir dekoltė oda plonesnė ir jautresnė nei kitose kūno vietose. Be to, daug mažesnis poodinis riebalinis audinys bei natūraliai silpnesnis tonusas. Šiose zonose oda panaši į paakių. Štai kodėl kaklo oda greičiau sausėja, glemba ir atsiranda raukšlių. Grožio specialistai tikina, kad nemažai įtakos turi ir paveldėjimas. Genetika nulemia, kad net 20-mečių kaklo oda jau būna pažymėta ryškiomis linijomis. Kita priežastis, skatinanti spartų raukšlių susidarymą kaklo ir dekoltė zonose, – netinkama laikysena bei miego poza. Juk kaklas nuolat juda. Estetinės medicinos specialistai visame pasaulyje jau kurį laiką kalba apie vadinamąsias „tech-neck“ raukšles, kurios atsiranda dėl kaklo raukšlėjimosi ilgai naudojantis išmaniuoju telefonu. Neseniai atliktas „Pew Research Center“ tyrimas parodė, kad net 88 %, moterų nuo 30 iki 49 m. nuolat naudojasi išmaniuoju telefonu. O draudimo bendrovės „Asurion“ tyrimas parodė, kad amerikiečiai savo telefonus tikrina maždaug 80 kartų per dieną, t. y. kas 12 min. Ir kaskart galva palenkiama bei kaklo oda priverčiama nenatūraliai susispausti. „Tech-neck“ raukšlės netgi nėra blogiausia, kas dėl to atsitinka: dažnai susiduriama ir su kaklo skausmais, įsitempimu. O tai gali lemti pulsuojantį galvos skausmą, nugaros sopulius ar miego sutrikimus. Ilgainiui šie simptomai sukelia dar rimtesnių sveikatos sutrikimų. Tad apriboti naudojimąsi išmaniuoju telefonu verta ne tik dėl grožio, bet ir dėl bendros fizinės bei psichinės sveikatos būklės. Beje, kaklo ir dekoltė oda sparčiau raukšlėjasi, jeigu miegama ant per aukštos pagalvės ir ilsimasi pozomis, kurios verčia kaklą ir krūtinę susispausti. Miego pozą sąmoningai išsirinkti sunku, todėl derėtų bent investuoti į kokybišką pagalvę ir apvilkti ją natūraliu šilku. Šis audinys padeda išvengti papildomų raukšlelių susidarymo ir neleidžia plaukams susivelti.

 

Didžiausias priešas – žalingi saulės spinduliai

 

Nepaisant priežasties ir amžiaus, kaklo bei dekoltė odai būtina intensyvi drėkinamoji priežiūra ir stipri apsauga nuo saulės. Juk ne tik raukšlės darko atvaizdą veidrodyje. Švelni ir jautri dekoltė oda itin greitai pasidengia pigmentinėmis dėmėmis. Pastebėta, kad vyresniems žmonėms pigmentinių dėmių atsiranda ant rankų, pečių bei nugaros, o jaunesni dažniau jų pastebi veido ir dekoltė. Tai nėra nenatūralus reiškinys, visgi išduoda, kad oda nėra tinkamai apsaugota nuo žalingo saulės poveikio. Beje, tai daryti reikia ne tik karštomis vasaros dienomis kruopščiai ant odos tepant apsauginius kremus, bet ir rudenį. Paprastai specialistai ne tik veidą, bet ir kaklą apsauginiais saulės kremais tepti ragina nuo kovo pradžios iki spalio pabaigos. Mat net atvėsus orams UV spinduliai pasiekia rūbais nepridengtas kūno vietas. Jeigu dekoltė zonoje pigmentinės dėmelės bei strazdanos jau išryškėjusios, jas sumažinti galima kosmetologo kabinete atliekant specialius šveitimus. Šiems naudojami ne tik veiksmingi serumai, tačiau ir vakuuminis odos šlifavimas. Tai pašalina negyvas ir šiurkštumo suteikiančias odos ląsteles bei nešvarumus. Sykiu toks šveitimas aktyviai veikia pigmentines dėmes ir jas pašviesina. Jeigu pigmentinės dėmelės nėra itin ryškios, jas panaikinti gali ir namuose naudojama kosmetika. Tokios sudėtyje turėtų būti odą šviesinančių medžiagų – vitamino C, retinolio ar AHA rūgščių. Labai svarbu prisiminti, kad šios medžiagos reaguoja su UV spinduliais, tad pigmentines dėmes naikinančias kosmetikos priemones derėtų naudoti tik vakare prieš miegą. Grožio specialistai primena, kad veido zona laikoma viskas nuo plaukų augimo linijos iki krūtų spenelių, tad beveik visas kosmetikos priemones dera tepti ir ant kaklo bei dekoltė odos. Beje, profesionalios kosmetikos naudojimas namuose oficialiai įtrauktas į estetinės medicinos protokolus. Tai reiškia, kad tinkama kosmetika iš tiesų veikia, tik reikia nepamiršti jos naudoti.

 

Nesudėtingos gudrybės jaunystei išsaugoti

 

Egzistuoja daugybė veido odos priežiūros rutinų: nuo trijų paprastų žingsnių iki 12 etapų. Štai apie kaklo ir dekoltė odos priežiūros rutiną beveik neužsimenama. Ir tai klaida, kurią svarbu ištaisyti. Grožio specialistai pataria šiai jautriai zonai kasdien skirti bent 5 min. ryte ir antra tiek vakare. Valyti būtina ne tik veidą, bet ir kaklo bei dekoltė odą. Patogiausia nusiprausti duše naudojant veido odai skirtą švelnų bemuilį prausiklį. Jeigu tai atrodo nepatogu, galima šią zoną nuvalyti minkštu vatos skridinėliu, sudrėkintu valomuoju pieneliu. Kaklas ir dekoltė turi mažai riebalų liaukų, tad naudojamos valymo priemonės turėtų būti itin švelnios, nesausinančios. Sudėtyje neturėtų būti salicilo rūgšties. Odą nuvalius, ji reikalauja drėkinimo. Tam tinka bet koks drėkinamasis kremas, padedantis palaikyti odos drėgmės pusiausvyrą. Geriausia, jei jo sudėtyje yra hialurono rūgšties. Galiausiai oda turėtų būti pamaitinta, ypač prieš miegą. Mat miegant veikliosios medžiagos geriau įsisavinamos, o ląstelės sparčiau atsinaujina. Beje, yra ir visiškai natūralių receptų, skirtų būtent kaklo ir dekoltė odai. Per savaitę 2–3 kartus rekomenduojama šią sritį ištepti nedideliu kiekiu medaus, pridengti drėgna marle ir palaikyti 15–20 min. Tokia natūrali kaukė stimuliuoja kolageno gamybą ir skatina ląstelių atsinaujinimą. Nuėmus kaukę ir nusiprausus šiltu (jokiu būdu ne karštu) vandeniu turėtų būti atliekamas lengvas masažas. Ant pirštų užlašinus kelis lašelius alyvuogių aliejaus ar veidui naudojamo serumo (puikiai tinka serumas su retinoliu) delno viršumi paplekšnoti abi kaklo puses, o pasmakrę masažuoti pirštais it grojant pianinu. Tuomet ištempti kaklą ir pakelti smakrą. Dešinę ranką padėti po smakru pirštais į viršų. Glostyti nuo smakro žemyn iki krūtinės vidurio. Viena ranka, paskui – kita. Jeigu ryte norisi pastangrinti kaklo ir dekoltė odą, padėti gali kontrastiniai kompresai su ledukais. Į švelnaus audinio skiautę suvyniotus ledukus pavedžioti kaklu ir dekoltė.

 

Verta išmėginti

 
  •  Kasdien bent 10 min. vaikščioti su knyga ant galvos. Tokia specifinė mankšta stiprina kaklo raumenis, tvirtėja oda.
  •  Kaklo ir dekoltė sritį stiprina ir kitas pratimas. Jį atliekant reikia išsižioti, iškišti liežuvį ir jo galiuku piešti 8 tai į vieną, tai į kitą pusę. Pratimą kartoti 50 sykių.
  •  Galima išbandyti ir tokį pratimą: atsisėsti, alkūnėmis atsiremti į stalą, o sunertomis rankomis prilaikyti smakrą. Tuomet išsižioti, kartu stumiant rankomis smakrą į viršų ir sukuriant pasipriešinimą. Turi dirbti žandikaulio bei kaklo raumenys. Pratimą kartoti 30 sykių.
  •  Jeigu ant veido tepama ar dedama kaukė, tai jos likučius visada verta paskirstyti ant kako ir dekoltė odos. Kaukės bei serumai turėtų būti tepami iš apačios į viršų švelniais masažuojamaisiais judesiais nuo krūtinės iki smakro.
  •  Yra didelis pasirinkimas specialiai šiai zonai sukurtų kremų bei serumų. Visgi kaklo ir dekoltė zoną taip pat galima palepinti veido kremais, skirtais jautriai bei sausai odai.

 

Autorius Eglė Stratkauskaitė