Daugelis gyventojų kasdien naudoja dujas tiek, kiek reikia, nesusimąstydami apie tai, kad jų sunaudojimą galima sumažinti. Paprasčiausia pasirinkus tinkamus maisto gaminimo indus ir laikantis kai kurių taisyklių, dujų skaitikliai gali parodyti daug mažesnius skaičiukus.

 

dujos

Keptuvės, puodai, troškintuvai su nelimpančia danga yra geri ne tik todėl, kad jie padeda lengvai ir greitai paruošti skanius patiekalus. Tokie maisto gaminimo indai, ypač, jei jų dugnas išraižytas grioveliais, yra patys tinkamiausi dujinėms viryklėms.

 

Dėl griovelių ant dugno maistas gaminimo induose greitai ir tolygiai sušyla, todėl reikia naudoti mažiau ugnies (ir dujų). Kiti labai naudingi maisto gaminimo indai būna su dvigubu, terminiu dugnu, kuris taip pat padeda užtikrinti vienodą šilumos tiekimą. Elektrinė viryklė išlieka karšta net 15 – 20 minučių, kai yra išjungiama. Į tai reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant maistą. Sutaupyti dujų ir vandens gali padėti maisto gaminimas greitpuodyje. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad nerekomenduojama dėti didesnės talpos maisto gaminimo indų ant mažesnių kaitviečių ir atvirkščiai.

 

Daržoves, mėsą, žuvį ir kitus maisto produktus virti nedideliame vandens kiekyje ir uždengtame inde.

 

Jeigu reikia užkaisti vandens arbatai, vandens į virdulį pilti tik tiek, kiek reikės, bet ne daugiau.

 

Orkaitę kaitinti tik tol, kol ji pasieks reikiamą temperatūrą, reikalingą kokiam nors patiekalui gaminti. Ilgesnis kaitinimas – tai nereikalingas ir visiškai nenaudingas dujų švaistymas, nes joje negaminamas joks maistas. Įdėjus maistą į orkaitę, dureles atidaryti tik tada, kai tai būtina. Kiekvieną kartą pravėrus orkaitės dureles, viduje temperatūra nukrenta apie 10 laipsnių, todėl sunaudojama daugiau energijos resursų.

 

Iš pirmo žvilgsnio atrodo neįtikėtina, bet viryklė gali tapti neekonomiška, jei nėra reguliariai valoma. Įstrigę maisto likučiai, pelenai sumažina jos veiksmingumą. Švarios kaitvietės užtikrina tolygų ugnies pasiskirstymą, todėl ruošiant maistą sunaudojama mažiau dujų. Melsva liepsna reiškia, kad viryklė veikia tinkamai. Jeigu liepsna yra gelsvos spalvos, reiškia, kad atsirado kažkokių degimo problemų, todėl būtina kreiptis į profesionalą, kuris gedimą pašalintų.

 

Norint sutaupyti dujų, galima dažniau naudotis mikrobangų krosnele. Įrodyta, kad šis virtuvės prietaisas sunaudoja per pusę mažiau energijos ir iki 80 % mažiau, jei ruošiamos nedidelės porcijos, negu maisto gaminimas orkaitėje. Siekiant daugiau sutaupyti, maistą rekomenduojama gaminti mikrobangų krosnelėje, o jeigu norima, kad apskrustų, prieš baigiant, išimti iš krosnelės ir baigti kepti įkaitintoje orkaitėje ar keptuvėje.

 

Na, ir paskutinis patarimas: viryklę jungti tik tada, kai visos gaminimui reikalingos sudedamosios dalys, indai ir įrankiai yra šalia.

 

Dujinės viryklės yra pranašesnis už elektrines keliais aspektais. Elektrinėms viryklėms įkaisti reikia šiek tiek laiko, o dujines virykles galima naudoti iš karto, kai tik įžiebiama ugnis. Teigiama, kad dujinėse viryklėse gaminamas maistas pašyla ir išverda tolygiau.