Dažnai pamirštate, kur pasidėjote mobilųjį telefoną ar raktus? Neprisimenate, ar išjungėte lygintuvą, prieš išeidami iš namų? Jeigu į šiuos klausimus atsakėte teigiamai, reikia susirūpinti smegenų veikla. Smegenys, panašiai kaip kūno raumenys, taip pat turi būti mankštinamos.

 

Smegenų ląstelės, neuronai, niekada nesiilsi. Šios ląstelės gali veikti tik kartu su kitomis. Nenaudojami neuronai palaipsniui sunyksta, todėl silpsta smegenų veikla. Ilgainiui pastebima susilpnėjusi atmintis. Asmuo pradeda kentėti nuo paranojos priepuolių, nebesugebėti atlikti elementarių aritmetinių veiksmų, jau nekalbant apie tai, kad tokiam žmogui praktiškai neįmanoma išmokti naujų dalykų, pavyzdžiui užsienio kalbos.

 

Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad neuronų nykimas prasideda dar kūdikystėje ir tęsiasi iki mirties. Daugelį žmonių domina, kaip sulėtinti smegenų ląstelių nykimą. Atsakymas trumpas ir aiškus: mankštinti smegenis. Beje, nebūtina skaityti mokslinių žurnalų ar klasikinės literatūros, kad suaktyvintumėte smegenų veiklą. Smegenų mankštos pratimai labai paprasti. Jiems atlikti nereikia daug laiko:

 
  • Jeigu esate dešiniarankis, kartais pakeiskite dešinę ranką kaire. Jeigu esate kairiarankis – dešine.
  • Pavaikščiokite po gyvenamąjį būstą užsimerkę. Šis pratimas padeda treniruoti atmintį (atsiminti kambarių išplanavimą, baldų vietas ir panašiai).
  • Atraskite naujus kvapus. Naujus kvapus ne tik įkvėpti, bet analizuoti, pabandyti suprasti, kokios sudėtinės to kvapo dalys. Beje, intensyviausiai kvapai užuodžiami rytais.
  • Atraskite naujus skonius. Restorane visada užsisakote tuos pačius patiekalus, o namuose taip pat gaminate tik visų mėgstamus valgius? Leiskite savo skonio receptoriams pažinti naujus skonius: išbandykite naujus receptus, naujus produktų derinius, užsisakykite dar neragautų patiekalų.
  • Kartais žiūrėkite televizorių be garso. Po kurio laiko iš gestų, mimikos ir kūno kalbos pradėsite suprasti apie ką televizijos ekrane yra kalbama.
  • Išbandykite naujus maršrutus. Nuo šiol eikite į darbą, parduotuvę ar į svečius kitais keliais. Ilgainiui pradėsite labiau orientuotis aplinkoje, geriau pažinsite miestą ir neleisite žūti smegenų ląstelėmis. Kiekvieną kartą lankydamiesi toje pačioje vietoje, pavyzdžiui parduotuvėje, pabandykite pastebėti net ir pačius smulkiausius pokyčius.
  • Atraskite naujas vietas. Net jeigu turite mėgstamiausią parduotuvę, kartais apsilankykite kitose, tolimesnėse. Apsilankykite teatre, parodose ir kituose jūsų miesto renginiuose.
  • Mokykitės naujų kalbų. Savarankiškai išmokti užsienio kalbos – sudėtinga užduotis. Tačiau kiekvienas gali išmokti po penkis naujus žodžius kasdien. Kas žino, galbūt po kurio laiko nuspręsite užsirašyti į tos kalbos kursus?