Kartais žmonėms būna gėda prisipažinti, kad ieško naujų draugų. Jie bijo, kad juos palaikys nedraugiškais, nesugebančiais užmegzti ir išsaugoti draugysčių. Mažai kas šneka apie tai, kad daugelis draugysčių nutrūksta natūraliai. Vieni draugai išsikrausto gyventi svetur, kiti pakeičia prioritetus, susituokia su labai savininkišku žmogumi, pasineria į karjerą ir t.t.

 

Žmogus yra socialinė būtybė. Jam kaip oras būtinas bendravimas su žmonėmis, kurie jį palaiko ir supranta. Sakoma, kad žmonės, kurie turi draugų, nesvarbu daug ar tik kelis, yra sveikesni ir laimingesni. Kai dėl kokių nors priežasčių nutrūksta draugystė, žmogus jaučiasi nesaugus.

 

Mokslininkai mano, kad idealiausia žmogui būtų turėti penkis prasmingus ryšius, tačiau dauguma šiuolaikinių žmonių turi tik vieną ar du, todėl jeigu turite daugiau, galite jaustis labai laimingi.

 

Draugas reiškia kur kas daugiau negu tiesiog draugiškas pažįstamas. Tai toks žmogus, su kuriuo galima pasidžiaugti sėkme ir pasiguosti, ištikus nelaimei. Jam galima bet kada paskambinti arba užeiti pas jį į namus. Dažniausiai draugystės neužsimezga be jokios priežasties. Būsimą draugą galima sutikti mokslo įstaigoje, darbe, laisvalaikio užsiėmimų metu.

 

Turbūt daugelis sutinka su liaudies išmintimi, kad draugų nereikia ieškoti. Jie palaipsniui iš pažįstamų, su kuriais reikia praleisti daug laiko, tampa tikrais draugais. Nereikia tikėtis, kad draugai bus tokie, kokius įsivaizduojate, kad jie turėtų būti. Geriausia draugystė būna tada, kai kitą žmogų priimame tokį, koks jis yra.

 

Kai aplinkiniai yra tokie užsiėmę, naujų draugų susirasti gali būti sudėtinga užduotis. Tam reikės skirti nemažai pastangų. Visų pirma, neužsidaryti namuose. Dažniau sutikti su pasiūlymais, ką nors nuveikti. Prisiminti savo pomėgius ir ieškoti bendraminčių, galbūt įstoti į kokį nors klubą. Pradėti savanoriauti. Renginiuose lankytis net ir vienam.