Nuosavas verslas turi daug privalumų. Pirmiausia, jūs visiškai kontroliuojate situaciją. Priimate visus sprendimus ir gaunate visą naudą. Jei kas nors nepavyksta, galite kaltinti tik save, o jei sekasi gerai, niekam kitam nereikia dalytis nuopelnais. Žinoma, tai gali būti dvipusis kardas, bet apskritai tai labai išlaisvinantis jausmas.

 

paskolos

Kitas didelis privalumas – pasitenkinimo jausmas, kurį jaučiate ką nors sukūrę nuo nulio ir pasiekę sėkmę. Nieko nėra geriau nei matyti, kad jūsų verslas klesti, ir žinoti, kad tai pavyko jums. Ir galiausiai – pinigai. Žinoma, ne visada lengva uždirbti daug pinigų kaip smulkiojo verslo savininkui, tačiau tai įmanoma ir nėra jokių viršutinių ribų, kiek galite uždirbti.

 

Žinoma, yra ir tam tikrų nuosavo verslo trūkumų. Akivaizdžiausias iš jų yra susijęs su rizika. Kai esate šeimininkas, nėra jokio apsaugos tinklo, jei kas nors nepavyktų. Galite prarasti viską, ką įdėjote į savo verslą. Kitas trūkumas yra tai, kad vadovavimas verslui gali pareikalauti daug laiko ir pastangų. Jei nesate pasirengę dirbti ilgas valandas ir aukotis, nuosavas verslas tikriausiai ne jums.

 

Be to, iš visų minėtų trūkumų vienas dažniausių ir gana sunkiai sprendžiamų yra finansavimas. Finansuoti savo verslą yra sunku. Jums reikalingos investicijos ir visa įmanoma pagalba, o tai gąsdina.

 

Verslo finansavimas

 

Pradedant nuosavą verslą reikia galvoti apie daugybę dalykų. Vienas didžiausių iššūkių – sugalvoti, kaip jį finansuoti. Yra keletas būdų, kaip gauti reikiamų pinigų, tačiau kiekvienas iš jų turi savų privalumų ir trūkumų.

 

Asmeninės santaupos

 

Viena iš galimybių – naudoti asmenines santaupas. Tai geras pasirinkimas, jei turite šiek tiek atidėtų pinigų ir galite prisiimti tam tikrą riziką. Tačiau gali būti sunku sukaupti pakankamai grynųjų pinigų visoms išlaidoms padengti, o jei verslas žlugs, galite prarasti viską, ką investavote.

 

Paskolos

 

Dar viena galimybė – gauti paskolą iš banko ar kitos kredito įstaigos. Tai gali būti gera išeitis, jei turite gerą kredito reitingą ir galite sau leisti mokėti mėnesines įmokas. Tačiau palūkanų normos gali būti didelės, o jei negalėsite mokėti įmokų, galite prarasti būstą ar kitą turtą. Susiraskite patikimus informacijos šaltinius, kurie sąžiningai naudojasi ir siūlo skaidrias sąlygas, pavyzdžiui, kaip čia sme bank. Būsite vedami per visą procesą ir būsite ramūs dėl savo paraiškos.

 

Investuotojai

 

Trečioji galimybė – pritraukti pinigų iš investuotojų. Tai gali būti gera išeitis, jei turite tvirtą verslo planą ir esate įsitikinę savo gebėjimu pasiekti sėkmę. Tačiau investuotojų gali būti sunku rasti, be to, mainais į jų pinigus gali tekti atsisakyti dalies savo įmonės kontrolės.

 

Nesvarbu, kurį finansavimo būdą pasirinksite, prieš priimdami sprendimus būtinai atlikite tyrimą ir supraskite visą su juo susijusią riziką. Verslo finansavimas yra vienas svarbiausių žingsnių siekiant pradėti verslą, todėl neskubėkite ir pasirinkite išmintingai.

 

Galutinė nuomonė

 

Galiausiai tai, kaip sunku finansuoti savo pirmąjį verslą, priklauso nuo to, kokio tipo verslą pradedate ir kokius išteklius turite. Vieno universalaus atsakymo nėra, tačiau atlikę tyrimus ir iš anksto suplanavę, turėsite daug geresnes sąlygas sėkmingai dirbti. Sėkmės!