Pažangios technologijos įsiskverbusios į visas sritis: neįsivaizduojamas gyvenimas be išmaniųjų telefonų, kompiuterių, skalbimo mašinų. Ne išimtis – santykiai ir seksas. Manoma, kad technologijos suartins žmones ir atvers visiškai naują malonumų pasaulį. Nuo programėlių, skatinančių daugiau sužinoti apie partnerį, iki visiškai naujo sekso supratimo – štai kokį poveikį mūsų gyvenimui artimiausiais metais gali turėti IT pažanga.

 

intymu_800x533

Padeda patenkinti smalsumą

 

Interneto prieiga ir neišsenkanti turinio įvairovė nežaboja žmogaus smalsumo, atvirkščiai, gali jį patenkinti. Be to, nuolat kuriasi internetinių bendruomenių, kuriose visada galima rasti bendraminčių ir nesigėdyti asmeninių seksualinių polinkių.

 

Suteikia daugiau naudos iš ilgalaikių santykių

 

Amžiną santykių (tiek seksualinių, tiek emocinių) rutinos dilemą bandoma spręsti pasitelkiant naujoviškas programėles ir platformas, skirtas aistrai ir romantikai grąžinti į ilgalaikius santykius. JAV sukurta programėlė „UnderCovers“, kurios pagrindiniai tikslai – įkvėpti poras miegamajame netikėtiems dalykams ir atrasti nežinomų partnerio savybių.

 

Malonumas tampa asmeniškas

 

Manoma, kad aukštųjų technologijų sekso žaislų, kuriamų pagal individualius pageidavimus, pramonės suklestėjimas sukels tikrą malonumo priemonių revoliuciją. Ji sugriaus pasenusį įsitikinimą, kad mylėjimasis ir malonumas visiems vienodi.

 

Plečia požiūrį į santykius

 

Pažanga visada kėlė iššūkių įprastam pasaulio suvokimui. Tokių technologijų, kaip robotika ir virtualioji realybė, kurios dar niekada nebuvo naudojamos seksualiniais tikslais, naudojimas leis sužinoti naujų duomenų apie kūną ir lytinio gyvenimo problemas.

 

Jau galima užsisakyti robotizuotų sekso lėlių. Pastarąsias sunku atskirti nuo gyvų žmonių. Jų fizinės savybės kuriamos pagal kliento pageidavimus – nuo odos, akių bei plaukų spalvos iki krūtinės dydžio ir liemens apimties. Šio išradimo etika kelia abejonių, tačiau žmonės jau turi galimybę įsigyti idealų partnerį.

 

Iš naujo apibrėžia seksą

 

Kai asmeninis malonumas tampa norma, išnyksta tradicinis tik reprodukcinis požiūris į seksą. Pokalbiai apie lytinį gyvenimą tampa atviresni ir įvairesni. Dar visai neseniai vibratoriai naudoti gelbėti moteris nuo isterijos. Šiandien vis daugiau dailiosios lyties atstovių atvirai kalbasi apie suaugusiųjų žaisliukus su draugėmis ir partneriais.

 

Paprasčiau palaikyti santykius per atstumą

 

Prieiga prie interneto iš bet kurios pasaulio vietos ir vaizdo pokalbių funkcijų įvairovė leidžia mylimiesiems, net būnant už tūkstančių kilometrų vienam nuo kito, jaustis tarsi tame pačiame kambaryje. Poros gali palaikyti ryšį ir atvirumą, reikalingus santykiams plėtoti net ir per didelį nuotolį. Be to, tokioms poroms kuriama specialių sekso žaislų. Prietaisai susieti tarpusavyje – veikia pagal vienas kito judesius ir visa tai partneriai jaučia savo kūnais.

 

Keičia susipažinimo būdus

 

Per pastaruosius 5 m. vien dėl „Tinder“ pasikeitė pažinties būdai su galimais partneriais. Tokios programėlės kaip ši padeda susipažinti su daugybe naujų žmonių įdedant nedaug pastangų. Atsirandant vis daugiau meilės paieškos platformų, susipažinimo ir pirmųjų pasimatymų procesas tampa vis labiau technologiškas.

 

Suteikia naujų galimybių sekso srityje 

 

Nors virtualioji realybė vis dar nėra natūrali intymių santykių dalis, ateityje bus naudojama daug plačiau. Ji sukuria naują atmosferą vartotojui ir leidžia patirti daug daugiau intymių pojūčių tiek su partneriu, tiek vienam.

 

Suaugusiesiems skirto turinio kūrėjai jau dabar naudoja virtualiąją realybę siekdami nufilmuoti kuo realistiškesnę pornografiją, kurios vartotojas – proceso dalis, o ne tik atsiskyręs stebėtojas.

 

Kokia sekso ateitis technologijų apsuptyje? 

 

Technologijų pažanga ir į kasdienį lytinį gyvenimą įtraukti nauji prietaisai naikina stigmas ir tabu. Tai, kas anksčiau buvo laikoma griežtu draudimu ar drąsiausiųjų privilegija, po truputį tampa norma.

 

Virtualioji realybė, sekso robotai ir nuotoliniu būdu valdomi žaislai. Šiandien mylėjimasis vis labiau praranda organiškumą: keičiame ir tobuliname savo kūnus, dažniau naudojamės stimuliatoriais ir žaislais, šaliname natūralias kliūtis, stengiamės koncentruotis į tam tikrą idealią patirtį. Didžiulį pelną nešanti sekso pramonė auga ir vystosi.

 

Intymaus gyvenimo ateitį lems požiūrio į jį, kultūros, idėjų, reikšmių ir vertybių pasikeitimai. Vakarų visuomenėje seksą ilgą laiką ribojo krikščioniškoji moralė, kuri pagrindiniu žmogaus tikslu laiko prokreaciją (veikimas Kūrėjo naudai). Tik tokie lytiniai santykiai buvo priimtini ir etiški, o svetimavimas, homoseksualus elgesys, masturbacija ir net geismas buvo nuodėmės.

 

Homofobai, skirstantys lytinius santykius į „natūralius“ ir „nenatūralius“, vis dar dangstosi pastojimo galimybės idėja kaip argumentu. Tačiau atsiradus plačiai prieinamai kontracepcijai tokie teiginiai neteko prasmės.

 

Specialistai pastebi, kad net kai atmetame dauginimąsi arba prokreaciją kaip vienintelį sekso tikslą, pasąmonėje vis tiek ieškome tam tikro tikslo.

 

Žmogus priklauso vienai iš daugelio gyvų būtybių rūšių, kurių išvystytas išplėstinis moteriškas seksualumas, t. y. moteriškos lyties atstovių gebėjimas ir siekis turėti lytinių santykių ne ovuliacijos laikotarpiu. Be to, patiriant orgazmą į kraują išsiskiria prisirišimo hormono oksitocino. Tai reiškia, kad evoliuciškai seksas egzistuoja ne tik reprodukcijai, bet ir poros intymumui palaikyti. Čikagos universiteto mokslininkas Davidas Halperinas savo straipsnyje „Kodėl seksas yra būtinas“ remiasi Aristotelio išsakyta mintimi, kurią galima perfrazuoti taip: „Jei žmonių erotinis potraukis labiau susijęs su meilės jausmu nei su lytiniais santykiais, vadinasi, galutinis tikslas – meilė, o ne lytiniai santykiai. Tokiu atveju ne meilė yra kelias į seksą, o seksas yra kelias į meilę“. Gamta pasirūpino, kad žmonės galėtų ir norėtų užsiimti seksu ne tik tris dienas per mėnesį. Tad tai padeda puoselėti intymumą.

 

Šiuolaikinėje kultūroje pripažįstama, jog dauginimasis ir poros išsaugojimas – natūralūs sekso siekiai, tad, akivaizdu, jog technologijos tik padeda šiuos tikslus įgyvendinti.