Nepalankios aplinkos sąlygos, maistinių medžiagų trūkumas, dažnas formavimas ir kiti panašūs veiksniai gali stipriai pažeisti plaukus. Ar įmanoma juos atgaivinti ir kaip prižiūrėti, kad atrodytų kiek įmanoma gražiau?

 

Kaip žinoti, ar pažeisti?Sick,,Cut,And,Healthy,Hair,Care,Straightening.,Before,And,After

 

Atpažinti pažeistus plaukus nesunku. Jie praranda sveiką spindesį, skilinėja, lūžinėja, trupa galiukai. Patys plaukai išsausėja, šiaušiasi, veliasi, sunku iššukuoti, pasidaro šiurkštūs. Šukuosena atrodo sukritusi, net garbanoti plaukai praranda apimtį. Esant stipriam pažeidimui plaukai gali stipriai slinkti , netgi atsirasti plikų plotelių galvoje.

 

Atkurti neįmanoma

 

Plaukų pažeidimo priežastis galima skirstyti į tris dideles grupes: karščio, cheminio ir mechaninio poveikio. Karščio pažeidimai įprastai atsiranda dėl plaukų džiovintuvų ir formavimo įrankių neatsargaus naudojimo. Cheminę žalą lemia plaukų dažymas, balinimas, agresyvių kosmetikos priemonių naudojimas. Mechaninius pažeidimus sukelia grubus elgesys: šiurkštus šukavimas, intensyvus formavimas, griežtos šukuosenos.

 

Visais šiais atvejais galima pagerinti plaukų būklę ir išvaizdą, tačiau jau esamos žalos panaikinti neįmanoma. Jeigu plaukų galiukai lūžinėja, šakojasi, net kokybiškiausia kosmetinė priemonė ar geriausi maisto papildai plaukams neatkurs pažeistos jų struktūros. Pažeistą sluoksnį lieka nukirpti.

 

Kasdienė priežiūra

 

Nors esamų struktūrinių plaukų pažeidimų atkurti neįmanoma, taikant tinkamą kasdienę pažeistų plaukų priežiūrą galima pagerinti jų būklę, sustiprinti, užkirsti kelią tolesniems pažeidimams, suteikti tvarkingesnę ir dailesnę išvaizdą. Tam svarbu:

 

Naudoti specialias priemones pažeistiems plaukams. Tiek šampūnas, balzamas, tiek ir naudojamos formavimo priemonės turi būti skirtos specialiai pažeistiems, nusilpusiems plaukams. Tokią liniją turi kone kiekvienas plaukų priežiūros priemonių gamintojas. Šie produktai būna turtingesnės sudėties, intensyviai drėkina ir maitina plaukus, turi daug antioksidantų, saugančių nuo žalingo aplinkos poveikio, karščio, UV spindulių ir kt. Taip pat tokie produktai dažniausiai lengvina plaukų iššukavimą, mažina vėlimąsi, suteikia glotnumo ir gražaus spindesio.

 

Trinkti tik drungnu vandeniu. Šis patarimas aktualus visiems, bet ypač pažeistų plaukų savininkams. Karštas vanduo pažeidžia apsauginį plaukų sluoksnį, todėl jie tampa jautresni, neatsparūs žalingiems aplinkos veiksniams. Be to, jau pats karštas vanduo sausina ir alina plaukus. Todėl visuomet rekomenduojama trinkti drungnu vandeniu, o baigiant skalauti perlieti šaltu. Taip uždaromi plaukų žvyneliai, todėl jie labiau spindi, tampa glotnesni, sykiu didėja atsparumas. Jeigu plaukai dažyti, trenkant drungnu vandeniu lėčiau blunka spalva. Taip galima rečiau dažyti ir dar labiau apsaugoti plaukus.

 

Naudoti kaukes. Būtinos bent kartą per savaitę, gilaus ir intensyvaus poveikio. Vėlgi geriausia rinktis specialiai pažeistiems plaukams skirtas kaukes. Jos mažina plaukų išsausėjimą, suteikia elastingumo, glotnumo, žvilgesio, saugo jų struktūrą. Ypač naudingos priemonės su kolagenu, hialurono rūgštimi, peptidais, keratinu. Kalbant apie kasdienę plaukų priežiūrą, kaskart trenkant būtina naudoti nuplaunamą balzamą, o vėliau papildomai patepti nenuplaunamu – sustiprins poveikį ir sumažins plaukų patiriamą žalą, leis juos lengviau formuoti.

 

Atsargiai džiovinti. Ištrinktus plaukus švelniai susukti į rankšluostį ir leisti jam sugerti drėgmės perteklių. Jokiu būdu nevalia plaukų stipriai trinti, nes tai gali pažeisti jų struktūrą, skatinti lūžinėjimą. Paskui plaukus galima palikti džiūti natūraliai, bet tik tada, jeigu neketinate eiti miegoti arba nežadate eiti į lauką. Drėgni plaukai kur kas labiau pažeidžiami nei sausi, todėl miegant ir juos spaudžiant lengva pažeisti struktūrą, o lauke daug žalos gali pridaryti vėjas, saulė, karštis ar šaltis. Taigi kažkur skubant verčiau džiovinti plaukų džiovintuvu. Tik būtinai naudoti apsauginę priemonę nuo karščio ir džiovinti nustačius ne karščiausią oro srovę. Idealu, jeigu plaukų džiovintuvas turi jonizavimo funkciją, mat ji leidžia tausoti plaukus.

 

Švelniai šukuoti. Iššukuoti pažeistus plaukus sudėtinga, nes jie labai šiaušiasi ir veliasi. Todėl būtina naudoti iššukavimą lengvinančias priemones. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą šepetį. Geriausiai tiks su natūraliais arba silikoniniais lanksčiais šereliais, nes tokie šukuoja švelniausiai, nepeša, nepažeidžia plaukų struktūros. Šukuojant susivėlusius galus būtina prilaikyti ranka, kad plaukai nebūtų tempiami nuo šaknų. Šlapių plaukų šukuoti apskritai nederėtų.

 

Pamaitinti iš vidaus. Norint sustiprinti pažeistų plaukų struktūrą ir užkirsti kelią tolesniems pažeidimams, svarbu plaukus maitinti ne tik išoriškai, bet ir aprūpinti maistinėmis medžiagomis. Tam labai svarbi subalansuota mityba, bet jau esant pažeistiems plaukams vien jos įprastai nepakanka, prireikia ir specialių maisto papildų. Jie būna papildyti biotinu, keratinu, selenu, cinku, vitaminais A, C, D ir E bei kitomis plaukams naudingomis medžiagomis.

 

Įdomu

  • Moterų plaukai auga lėčiau nei vyrų.
  • Vasarą plaukai auga greičiau nei žiemą.
  • Plaukų kirpimas negreitina jų augimo.
  • Plauko gyvavimo trukmė yra 2–7 metai.
  • Daugiausiai plaukų turi šviesiaplaukiai (apie 120 tūkst.), mažiausiai – raudonplaukiai (apie 80 tūkst.).
  • Kasdien netenkama apie 100 plaukų.
  • Reikėtų netekti apie 50 % plaukų, kad tai pastebėtų aplinkiniai.
 

Autorius Jūratė Survilė