Nieko nėra pastovesnio už laikinumą. Nors nuomojamas būstas, studentų bendrabučio kambarys ar giminaičių maloniai suteiktas prieglobstis palėpėje tarnauja fiksuotą laiką, norisi įsikurti estetiškoje aplinkoje neišleidžiant krūvos pinigų.

 

Tekstilės kerai

 

Labai dažnai nuomojamame būste ar bendrabučio kambaryje galima rasti nudėvėtų ir estetinį vaizdą praradusių baldų. Jie niekam nereikalingi, tačiau paliekami naujiems gyventojams. Negalima kalbėti apie spalvų, faktūrų harmoniją ar stiliaus vienybę. Nusitrynęs ar morališkai pasenusio rašto sofos gobelenas, išblukusios užuolaidos, aptrupėjusios grindlentės kas dieną badys akis. Tokie elementai ilgainiui pradeda slėgti naujakurius.

 

Būsto adaptaciją būtina pradėti nuo nemaloniausių dalykų – ryškių spalvų, raštų, nusidėvėjimo požymių – neutralizavimo. Lengviausia tai atlikti tekstile. Fotelius ir sofas galima apdengti vienspalviais pledais. Rinkitės didžiausių matmenų. Audinys turėtų uždengti kuo daugiau seno gobeleno, o geriausia – kristi iki grindų, paslėpti negražias kojeles ar po lova pakištas daiktadėžes. Jei reikia, galima panaudoti 2–3 identiškus pledus. Jie visada pravers kitame būste. Rekomenduojama rinktis šviesias, neutralių atspalvių (baltas, pilkas, pieno, dramblio kaulo, šampano), matines, tankaus audimo lovatieses (ne pliušo tipo). Venkite aktyvių ir stambių piešinių. Ant minkštų baldų ir taip daug lankstų, susidarys raukšlių, klosčių, todėl raštai sukurs vizualinį triukšmą, o ne estetiką.

 

Margas užuolaidas derėtų pakeisti į šviesias vienspalves, panašaus tono, kaip baldų užtiesalai. Ilgos geriau nei trumpos. Tegul užuolaidos krinta iki grindų ir garankščiuojasi. Jos uždengs grindų defektus, kurių netrūksta ties įėjimu į balkoną, radiatorių, vamzdžius.

 

Front,View,Of,Cozy,Bedroom,With,Soft,Plaid,And,Warmth

 

 

Dekoro detalės

 

Gali atrodyti, jog užpildžius erdvę vienspalviais audiniais ji pavirs į muziejaus salę, kurioje užkonservuoti eksponatai uždengti, kad nebluktų ir nedulkėtų. Šio efekto pavyks išvengti sumaniai naudojant dekoratyvius elementus. Tekstilės reikia norint sukurti šviesiai neutralų foną, kuris tarnaus kaip paveikslo drobė, kad gyventojai galėtų išreikšti savo stilių ir skonį įvairiomis priemonėmis.

 

Dekoruokite sienas paveikslais ar nuotraukomis (puikus būdas suasmeninti kambarius). Net vienas stilingas plakatas gali suteikti patalpai naują įvaizdį. Įrėminkite koliažą su mėgstamos muzikos grupės ar filmų iškarpomis. Pakabinkite žemėlapį ir žymėkite šalis, kurias aplankėte. Norėdami uždengti nepatinkančią sieną, ant jos sukurkite visą paveikslų galeriją. Ir nebūtina gręžti sienų, nes prekyboje yra specialių pleistrų dekoracijoms kabinti.

 

Jei tarp baldų liko tarpas ir matyti negraži grindjuostė, pastatykite ilgą, siaurą veidrodį. Jis ne tik vizualiai išplės erdvę, bet ir atspindės šviesą. Patalpas pagyvina kambariniai augalai. Įsigykite keraminių vazonų su lapuočiais ar sukulentais. Pravers keli nedideli baldai, pavyzdžiui, kavos staliukas iš metalo ir stiklo, ant kurio padėkite skaitomą knygą, kvapnią žvakę, sezoninį dekorą. Vidaus patalpose galima naudoti ir lauko elementus, pavyzdžiui, sulankstoma medinė kėdė be atlošo gali tarnauti kaip daiktų pasidėjimo vieta prie miegamojo lovos. Minkštuosius baldus papuoškite ryškesnėmis pagalvėlėmis. Jei kambaryje trūksta sėdimų vietų, rinkitės didesnes pagalves, kurias, esant poreikiui, galima sumesti ant grindų ir ten įkurdinti svečius.

 

Pripildžius interjerą asmeniškomis detalėmis, pavyzdžiui, muzikos instrumentu, molbertu, sporto atributika, suvenyrais, indais, kurie turi ypatingą reikšmę, patalpa neatrodys belytė. Kuo daugiau akcentų, kurie atspindi asmeninį gyvenimo būdą, pomėgius, grožio suvokimą, tuo labiau būstas susitapatina su gyventojais ir išnyksta laikinumo jausmas.

 

Interior,Of,Stylish,Living,Room,With,Pictures

 

 

Apšvietimo gudrybės

 

Laikiname kambaryje dažniausiai galima rasti tik vieną šviestuvą palubėje. Jeigu jame įsukta viena vienintelė lempa, nebus nei jaukumo, nei patogumo. O dėl šviesos stokos tamsiuoju paros metu netruks ateiti ir liūdesys.

 

Pasenusį šviestuvą pakeiskite į modernų dizainą. Nebūtina išlaidauti dekoratyviems sietynams. Kai kurie minimalistiniai variantai puikiai įsilieja į erdves, neapsunkina nei lubų, nei šeimos biudžeto. Be to, išsikrausčius iš laikino būsto visus įsigytus aksesuarus galima pasiimti su savimi. Dėl šios priežasties aplinkos jaukumą galima kurti pastatomu toršeru, stalinėmis lempomis, sieninėmis girliandomis. Mokant meistrauti ir turint karkasą, lempos gaubtą galima pasigaminti patiems, derinant jį su kilimu ar sofos pagalvėlėmis. Jeigu būsto šeimininkai draudžia gręžti sienoje skyles arba lieka neapšviestas pietų stalas, miegamojo lovos galvūgalis, įsigykite pastatomas įkraunamas belaides lempas, kurias galima bet kada pernešti į norimą vietą.

 

Ne paskutinėje vietoje – apšvietimo intensyvumas ir ryškumas. Šaltą šviesą rekomenduojama keisti šilta (turi gelsvą atspalvį), pasenusias lempas – LED. Svarbu rasti pusiausvyrą, kad kambaryje nesusidarytų sterilios laboratorijos įvaizdis ar rūsio prietema. Vienoje patalpoje naudojant 2–4 šviesos šaltinius, išgausite vis kitokią atmosferą, atsižvelgiant į paros laiką ir nuotaiką.

 

A,Bathroom,Detail,With,A,White,Cabinet,,Black,Circular,Mirror,]

 

Virtuvės kampelis

 

Tai dažniausiai naudojama, tepliausia ir greičiausiai nusidėvinti namų kertelė. Net neplanuojant daug laiko leisti virtuvėje rekomenduojama atnaujinti paviršius, kad geriant rytinę kavą akys gėrėtųsi, o ne suktųsi į šalį.

 

Vienas paprasčiausių būdų renovuoti senus baldus – pakeisti spintelių durų, stalčių rankenėles. Prieš tai išmatuokite atstumą tarp varžtų, kad nauji aksesuarai įsistatytų tiksliai į senųjų vietą ir nereikėtų gręžti naujų skylių. Jei netenkina santechnikos būklė, pavyzdžiui, vandens čiaupas taip apsinešė kalkėmis, jog neįmanoma nušveisti, pakeiskite jį nauju pirkiniu. Neišlaidaukite žinomiems prekės ženklams ir rinkitės pigiausią. Galbūt maišytuvas tarnaus 1–2 metus, tačiau to dažniausiai užtenka gyvenant laikiname būste.

 

Jeigu medienos furnitūra nusidėvėjusi ir apsinešusi riebalais, reikėtų pasitarti su būsto šeimininku ir atnaujinti ją nudažant arba padengiant specialia lipnia plėvele. Patariama vengti raštų, imituojančių medieną ar marmurą. Skirtumas nuo originalo bus akivaizdus. Labiausiai tinka vienspalvis fonas arba nesudėtingas geometrinis raštas (langučiai, imituojantys plyteles).

 

Siena palei darbinę zoną ir viryklę taip pat dažai būna labai aptaškyta, todėl ją galima laikinai pridengti plastikine panele (iškirpus reikiamo dydžio ir formos). Svarbu ją priglausti ir užspausti baldais ir jokiu būdu negręžti varžtais, neklijuoti klijais. Rinkitės tokius tvirtinimo metodus, kurie nesugadintų svetimo turto ir nepaliktų pėdsakų išsikrausčius. Arti dujinės viryklės draudžiama naudoti PVC paneles dėl gaisro tikimybės. Kalbant apie raštą, stilistai rekomenduoja vengti fototapetų ir stambių piešinių, tokių kaip gėlės. Dekoratyvus sienelės raštas nenukreips dėmesio nuo senų virtuvės baldų, net jei labai norisi.

 

Kitchen,With,Bright,Fresh,Flowers.,Kitchen,Interior,In,Green

 

 

Erdvės reorganizacija

 

Kartais, norint prisijaukinti laikiną būstą, net jeigu jis įrengtas naujai ir moderniai, reikia perstatyti baldus, pakeisti kitų dažnai naudojamų daiktų vietą, kad erdvė atitiktų ne šeimininko, buvusių gyventojų, o naujakurio poreikius.

 

Susitarkite su savininku ir pašalinkite baldus, kuriais nesinaudosite. Taip atgausite papildomo grindų ploto ir vizualinės laisvės. Esant poreikiui skirstykite kambarį į atskiras erdves naudojant pastatomas pertvaras, stelažus, spintas. Norint organizuoti daiktų laikymą, verta įsigyti atvirų lentynų su dekoratyviomis ištraukiamomis dėžėmis. Statant jas vieną ant kitos galima uždengti visą sieną prieškambaryje ar darbo zonoje. Tai papildoma vieta smulkiems daiktams paslėpti ir išvengti vizualinio triukšmo. Nereikėtų ignoruoti tokios smulkmenos kaip miegamos lovos kryptis – atsižvelkite į lango ir durų išdėstymą. Namuose turite jaustis saugūs ir atsipalaidavę, todėl keiskite išplanavimą pagal savo įpročius.

 

Psichologai pataria atlikti reorganizacija kartą per metus, todėl nebijokite eksperimentuoti nuomojamame bute – perstumdykite baldus, atnaujinkite aksesuarus, reguliariai atsikratykite nenaudojamų daiktų ir rūbų. Kartą per savaitę atlikite generalinę tvarką ir kruopščiai iššveiskite vonią, WC ir virtuvės zoną. Šie patarimai padės ne tik neapkerpėti, bet ir užtikrins, jog išsikrausčius būsto vertė nesumažės.

 

Bookcase,With,Florariums,And,Houseplants,Near,Light,Wall

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė