Plaukimas – tai energijos ir jėgų antplūdis, tai atsipalaidavimas ir galimybė atsikratyti negatyvių minčių, taip pat tai kūno treniruotė. Jei vis dar tik ketinate įsigyti baseino abonementą, bet tiesiog negalite apsispręsti, mes jus paskatinsime. Jums reikia motyvacijos, gražaus ir patogaus maudymosi kostiumėlio ir dar šiek tiek naudingos informacijos.

 

baseinas

Kaip pradėti lankyti baseiną?

 

Jums reikia motyvacijos. Bet kokios. Pavyzdžiui, nugalėti baimę, sutvirtinti kūną, pagerinti raumenų būklę, atsikratyti nugaros skausmų, pademonstruoti savo naują gražų maudymosi kostiumėlį, gerai praleisti laiką, išmokti plaukti nauju jums stiliumi. Motyvacija yra viskas.

 

Nesitikėkite kažko ypatingo, kažkokio žaibiško rezultato iš pirmo apsilankymo baseine. Tiesiog mėgaukitės akimirka ir atsipalaiduokite.

 

Jei nerimaujate, kad prastai plaukiate ir bijote dėl savo gyvybės, tuomet turėtumėte apie tai įspėti baseino darbuotojus ir pradėti lankyti individualias plaukimo pamokas su treneriu. Pradėkite ne nuo giliausių sričių, pajuskite savyje stiprybę, nusiraminkite ir nusiteikite teigiamam rezultatui.

 

Raskite palaikymą. Tai gali būti draugas ar draugė, antroji pusė, brolis, sesuo, mama, kolega, bet kas, kas sutiks su jumis pasidalyti ėjimo į baseiną džiaugsmu. Su kompanija visada linksmiau ir įdomiau. Tada priprasite prie situacijos ir galėsite saugiai vaikščioti savarankiškai.

 

Neskubėkite. Nemėginkite ko nors pasivyti ar aplenkti, parodydami savo greitį ir galimybes. Pradedantieji turi mokėti paskirstyti savo jėgas, kurių turėtų pakakti visai treniruotei.

 

Laikykitės grafiko. Tai svarbu, nes be grafiko negalėsite paragauti ir pasiekti bent kažkokių rezultatų. Taip, kartais gali tekti prisiversti ateiti į baseiną.

 

Jeigu norite pajusti baseino atmosferą, pirmą kartą galite užsiregistruoti vandens aerobikai. Tačiau būkite atsargūs, jei ant vandens jaučiatės blogai, būkite arti baseino krašto arba skiriamųjų plūdurų.

 

Plaukimą pradėkite nuo trumpos apšilimo treniruotės, kad sušildytumėte raumenis ir apsilankymas baseine būtų naudingesnis ir komfortiškesnis.

 

Nereikalaukite iš savęs per daug. Nereikia eiti į baseiną dviem valandoms. Pradėkite nuo 30 minučių, darykite pertraukas, pailsėkite.

 

Ko reikia baseinui?

 

Prieš eidami į baseiną, turite pasiruošti. Čia yra sąrašas, kuris jums padės:

 
  • vientisas maudymosi kostiumėlis,
  • plaukimo kepurėlė,
  • plaukimo akiniai (neprivaloma),
  • baseino šlepetės,
  • rankšluostis (geriausiai du),
  • šampūnas, dušo želė, kempinė,
  • geriamasis vanduo,
  • kepurė pirčiai,
  • speciali kosmetika po baseino (jei reikia),
  • patogi kuprinė, kurioje viską sutalpinsite.
 

Taisyklės baseine

 

Baseinas turi savo specifines saugumo ir etiketo taisykles, kurias būtina žinoti iš anksto:

 

kelių eismo taisyklės galioje ne tik keliuose, bet ir plaukimo takeliuose. Judame dešine puse, ratu, jei kelyje yra du ar daugiau lankytojų. Stengiamės nesusidurti, išlaikyti atstumą, nedaryti staigių judesių.

 

Didelis baseinas paprastai turi keletą takelių. Paklauskite darbuotojų, kuri trasa skirta pradedantiesiems, kurioje vyksta užsiėmimai vaikams, kur treniruojasi profesionalūs sportininkai.

 

Atėjus į baseiną reikia persiauti kitais batais. Nedelsdami išsiaiškinkite, kur reikia palikti batus, su kuriais ėjote gatvėje, ir apsiaukite gumines šlepetes.

 

Jei esate užsiklijavę lipnių pleistrų, esate apsirišę tvarsčiais, turite žaizdų ar bėrimų, nuo apsilankymo baseine rekomenduojama susilaikyti, kol nepasveiksite. Baseine taip pat geriau nesilankyti, jei turite problemų su oda ir sveikata apskritai.

 

Jei viename plaukimo takelyje yra 3 žmonės, tai geriau rinktis kitą arba palaukti, kol kuris iš lankytojų išeis. Jums pačiam bus patogiau plaukti laisvesnėje trasoje.