Šaldytuvas – tai buitinis prietaisas, kuris yra kiekvienuose namuose. Šiuolaikiniam žmogui sunku įsivaizduoti gyvenimą be šio patogaus ir naudingo technikos išradimo. Šaldytuvuose galima ilgai išlaikyti šviežius produktus, nesurūgusį pieną, visą žiemą šaldytas uogas ir vaisius, nepraradusius savo naudingųjų savybių.

 

Be šaldytuvo – kaip be rankų. Tačiau anksčiau ar vėliau visi, turintys šį prietaisą, susiduria su problema: nemaloniu kvapu.

 

Nemalonų kvapą gali skleisti ilgą šaldytuve palikti greitai gendantys, pelijantys produktai, taip pat maistas, kuris laikomas ne pakuotėje ar tinkamame inde. Yra ne vienas būdas, kaip išspręsti šią problemą. Nemalonus kvapas gali būti panaikinamas cheminėmis, natūraliomis priemonėmis arba abejomis iškart.

 

Viena aktyviausių cheminių priemonių, šalinančių nepageidaujamus kvapus šaldytuve, yra actas. Šaldytuvo sienelę iš vidaus nuvalyti skudurėliu, išmirkytu vandeniu skiestame acte. Taip pat galima valyti amoniako tirpalu. Iš pradžių šaldytuvą reikėtų išvalyti acto, paskui amoniako tirpalu ir gerai išvėdinti. Kvapus taip pat gerai sugeria maistinė soda ir aktyvuota anglis. Sutrupintą anglį suberti į dėžutes su skylėmis ir padėti šaldytuvo lentynėlėse. Soda ir aktyvuota anglis sugers nemalonius šaldytuvo kvapus, tačiau juos reikia dažnai keisti – du ar tris kartus per mėnesį.

 

Iš natūralių produktų bene veiksmingiausia yra citrina. Šaldytuvo sieneles nuvalyti citrinos sultimis ir padėti jame keletą šio vaisiaus griežinėlių. Paskui šaldytuvą gerai išvalyti, kad  citrina nepradėtų gesti ir skleisti nemalonaus aromato. Kvapus taip pat sugeria juoda duona, ryžiai, apelsino žievelė, sūris, ciberžolė, salieras, bazilikai, čiobreliai, gvazdikėliai. Dar galima naudoti svogūną ir česnaką. Sultimis ištrinti sieneles, nuplauti jas nuo daržovių likučių ir gerai išvėdinti.

 

Galima naudoti ir chemines, ir natūralias priemones. Pavyzdžiui, apelsinų ar citrinų žieveles bei sodą. Citrusinį vaisių perpjauti pusiau, išskobti minkštimą ir pripilti puseles sodos. Šią priemonę palikti šaldytuve kelioms dienos. Nepamiršti išmesti, kad nepagestų.

 

Šiuolaikiniai buitinės technikos gamintojai siūlo šaldytuvo gaiviklius, kurie veikia su baterijomis.

 

Nemalonaus kvapo šaldytuve galima išvengti. Jame niekada nelaikyti sugedusių ar supelijusių maisto produktų. Šaldytuvą reikia dažnai atšildyti ir išvalyti. Visus maisto produktus laikyti plastikiniuose maišeliuose ar sandariose pakuotėse.