Kaip natūraliai pašviesinti plaukus?
2023-08-25 07:32Plaukų šviesinimas dažais yra efektyviausias, bet kartu ir kenksmingiausias būdas išgauti norimą spalvą. Svajojančios apie keliais tonais šviesesnius plaukus gali išbandyti kitus būdus, pavyzdžiui, saulės spindulius. Kas dar šviesina plaukus, o kokios priemonės neveiksmingos?
Saulės nubučiuoti
Natūraliai plaukus pašviesinti galima daug laiko leidžiant saulėkaitoje. Veikiami UV spindulių, šviesesnį atspalvį įgauna tiek šviesūs, tiek rudi plaukai. Saulės spinduliai prasiskverbia į plaukus ir veikia juose esantį pigmentą, kuris suteikia natūralią spalvą. Plaukuose esantis skystas pigmentas džiūva, todėl jo suteikiama natūrali spalva ima blukti. Verta įsidėmėti, kad saulės spinduliai iš plaukų išgarina ir drėgmę, todėl norint, kad natūralus plaukų šviesinimas nepakenktų, po saulės vonių būtina plaukus sudrėkinti: palepinti specialiomis kaukėmis ar natūraliais aliejais, trenkant naudoti ne tik šampūną, bet ir kondicionierių. Plaukų pažeidimai greičiausiai matyti ant jų galiukų – ima skilinėti, lūžinėti, veltis, todėl rekomenduojama įsigyti specialių priemonių galiukams prižiūrėti. Naudinga kelis kartus per dieną vien plaukų galiukus patepti augaliniu aliejumi. Tinkamiausias arganų aliejus – saugo ir maitina plaukus, o vienam kartui pakanka vos kelių lašiukų.
Kaip šviesinti saulėje?
Plaukai labiausiai nušviesėja atostogaujant pajūryje, nes veikiami ne tik saulės spindulių, bet ir sūraus jūros vandens. Druska padeda saulės spinduliams giliau prasiskverbti į plauką, todėl matomas didesnis efektas. Jei norite, kad saulė greičiau nušviesintų plaukus, eidamos iš namų juos sudrėkinkite vandeniu su jūros druska. Tik nepamirškite, kad tokia kombinacija džiovina plaukus, todėl vakare juos išsitrinkite, gerai sudrėkinkite ir pamaitinkite kauke.
Ramunėlių nuskalauti
Ramunėlėse gausu vitamino C. Tai stiprus antioksidantas, saugantis plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio. Taip pat šios vaistažolės turi karoteno ir nuo uždegimų saugančių flavonoidų, kurie gydo ir saugo galvos odą, neleidžia jai pleiskanoti. Ramunėlės skatina plaukų augimą, itin naudingos esant plaukų slinkimui, todėl įeina į daugelio gydomųjų šampūnų sudėtį. Priemonės su ramunėlėms labiausiai tinka šviesiaplaukėms, nes pašviesina plaukus keliais tonais, suteikia sveiko auksinio žvilgesio. Jei rudaplaukė naudoja priemones su ramunėlėmis, jos plaukai tampa rusvi, su oranžiniu žvilgesiu, tad jei tokios spalvos nesinori, verčiau rinktis kitas priemones. Norinčioms ramunėlėmis pašviesinti plaukus reikės kantrybės, nes rezultatas geriausiai matomas po kelių savaičių reguliaraus naudojimo.
Kaip šviesinti ramunėlėmis?
100 g džiovintų ramunėlių žiedų užplikyti 1 l verdančio vandens ir palikti pastovėti apie 15 min. Vėliau kruopščiai nukošti ir gautu nuoviru skalauti plaukus po kiekvieno trinkimo (vandeniu perskalauti nereikia). Kuo dažniau skalausite, tuo greičiau džiaugsitės šviesesniais plaukais. Po skalavimo plaukų geriau iš karto nedžiovinti, o palikti išdžiūti patiems. Dar geriau leisti išdžiūti saulėkaitoje.
Plaukams skalauti tinka ir natūralios ramunėlių arbatos maišeliai – užplikyti, palaikius išimti ir naudoti nuovirą. Vienam skalavimui, atsižvelgiant į plaukų vešlumą, reikės 2–3 maišelių.
Citrinos nušviesinti
Citrina – vienas populiariausių vitamino C šaltinių. 100 g citrinų yra net 48,7 miligramo šio vitamino. Citrinose esantys flavonoidai saugo ir gydo galvos odą nuo pleiskanojimo, neleidžia riebaluotis. Citrinų eteriniai aliejai pamaitina, atgaivina ir sustiprina plaukus, padeda išvengti jų slinkimo. Naudojant plaukų priežiūros priemones su citrinų eteriniais aliejais, dažyti plaukai ilgiau išsaugo spalvą, o pati citrina – puiki natūrali priemonė, kurią naudoja norinčios šviesesnių plaukų. Geriausia rinktis ekologiškas citrinas. Prieš naudojant gerai nuplauti tekančiu vandeniu ir atidžiai nulupti žievelę, kad spaudžiant sultis ant plaukų nepatektų jokių kenksmingų medžiagų.
Kaip šviesinti citrinomis?
Šviežiai spaustas citrinų sultis (be minkštimo) sumaišyti su tokiu pačiu kiekiu vandens, o gautą skystį tolygiai paskirstyti ant plaukų. Palaikyti 30 min. ir nuskalauti tekančiu vandeniu. Verta įsidėmėti, kad nevalia tiesiog paimti citrinos griežinėlį ir braukti juo per sruogas. Grynos citrinos sultys pernelyg koncentruotos ir gali pažeisti plaukus. Patariama leisti plaukams išdžiūti patiems, o kad neišsausėtų, nepamiršti jų trinkti ne tik šampūnu, bet ir kondicionieriumi, galiukus palepinti specialiu serumu.
Alyvuogių aliejaus pamaitinti
Alyvuogių aliejuje apstu vitaminų A, D, E, K ir antioksidacinį poveikį turinčių polifenolių, kurie gerina plaukų būklę. Reguliariai naudojant plaukai atrodo spindintys ir švelnūs, mažiau slenka. Alyvuogių aliejus gausus magnio, cinko, sieros, kalcio bei B grupės vitaminų, kurie skatina plaukų augimą, todėl jau po kelių savaičių reguliaraus naudojimo pastebimas greitesnis augimas. Dėl omega rūgščių alyvuogių aliejus puikiai drėkina galvos odą, saugo nuo dirginimo, niežėjimo, pleiskanojimo. Be visų šių naudingų savybių, laikomas efektyvia natūralia plaukų šviesinimo priemone. Tiesa, plaukams sveikatinti ir gražinti reikia rinktis tik kokybišką, itin tyrą šaltai spaustą alyvuogių aliejų.
Kaip šviesinti aliejumi?
Šiek tiek aliejaus įsipilti į saują ir kruopščiai ištepti plaukus nuo šaknų iki galiukų. Jei itin tankūs, stori, aliejaus prireiks daugiau. Palaikyti maždaug valandą. Tuomet ištrinkti su šampūnu, kondicionieriumi ir leisti patiems išdžiūti. Papildomai nenaudoti kaukės, nes plaukai gali likti riebaluoti. Jei plaukai sausi, skilinėja, naudinga kasdien tepti galiukus ir aliejaus nenuskalauti, leisti visiškai susigerti. Žinoma, naudoti vos kelis lašus.
Kai kur galima rasti informacijos, kad šviesinant plaukus alyvuogių aliejumi naudinga juos džiovinti saulėje. Tačiau tai pavojinga, nes riebalai, kaitinami saulės, gerokai įkaista ir žaloja plaukus.
Kas kenkia?
Plaukams šviesinti rinkitės produktus, kurie pasižymi naudingomis savybėmis – ramunėlės, alyvuogių aliejus ir kt. Tačiau neeksperimentuokite su soda. Nors ji taip pat laikoma namine plaukų šviesinimo priemone, tačiau gali negrįžtamai pakenkti plaukams, jie išsausės, šerpetos, gali lūžinėti. Soda itin sausina odą, todėl gali atsirasti ilgalaikių problemų su jautria galvos oda.
Dar vienas eksperimentas, kurio nepatariama atlikti su plaukais, yra jų šviesinimas vandenilio peroksidu. Ši priemonė skirta žaizdoms dezinfekuoti ir, nors saugiomis dozėmis įeina į cheminių plaukų dažų sudėtį, namų sąlygomis nenaudotina. Visų pirma neatitaikysite saugios koncentracijos, todėl galite pažeisti plaukus ir galvos odą. Taip pat neišgausite tolygaus efekto, tad rizikuojate numarginti plaukus. Tokiu atveju prireiks profesionalo paslaugų, o plaukams gresia dvigubas iššūkis peroksidu ir dar dažais, kurie turėtų suvienodinti spalvą. Beje, peroksido pažeistus plaukus dažai veiks kitaip nei sveikus.
Actu balinti plaukų irgi nevalia. Net natūralus obuolių actas gali taip išsausinti plaukus, kad prireiks ypatingų pastangų ir daugybės priemonių, kol pavyks sugrąžinti gyvybingumą ir spindesį. Ką jau kalbėti apie kitas acto rūgštis. Verčiau neeksperimentuoti, o išbandyti naudą teikiančias, plaukus tausojančias bei galvos odą puoselėjančias priemones.
- Tamsiaplaukių pasaulyje daugiau, nes juoda plaukų spalva – dominantinis genetinis požymis, būdingas visų tautybių žmonėms.
- Daugiausia mėlynakių šviesiaplaukių gyvena Skandinavijos ir Baltijos šalyse.
- Šviesių plaukų genas yra recesyvinis, todėl šviesiaplaukių gimsta mažiau.
- Per pastaruosius 50 metų jų skaičius žmonijoje sumažėjo 14 %.
- 2006-aisiais UNESCO gegužės 31-ąją paskelbė Pasauline šviesiaplaukių diena.
- Žymiausia pasaulyje blondinė buvo Holivudo aktorė Marilyn Monroe.
- Populiariausi plaukų dažai pasaulyje – šviesiai geltonos spalvos.
Autorius Laima Samulė