Vasarą plaukai šviesėja, oras šiltėja, oda patamsėja… Saulės nušviesintos plaukų sruogos atrodo seksualiai, jaunatviškai ir žaismingai. Tačiau dienų dienas leisti saulės atokaitoje ne visi gali ir nori. Net keliais tonais pašviesinti plaukus galima ir natūraliomis priemonėmis. Poveikis bus panašus kaip saulėje nušviesintų plaukų, tačiau priešingai nei saulės spinduliai, gamtos gėrybės ne tik nekenkia plaukams, bet dar juos ir stiprina.

 

"mergina su rugių vainiku"

Cinamonas – ne tik vienas kvapniausių prieskonių pasaulyje, bet ir viena saugiausių alternatyvų plaukų šviesinimui. Dėl jo plaukai pašviesės, žvilgės, bus minkštesni, glotnesni ir malonūs liesti. Be to, dieviškai kvepės!

 

Kaip paruošti plaukų kaukę? Maždaug 100 ml plaukų kondicionieriaus sumaišyti su 3 šaukštais malto cinamono ir 80 ml medaus. Viską gerai išmaišyti su plastikine arba medine mentele. Pastaba! Nenaudoti metalinių įrankių, jie gali neigiamai sukreguoti su kaukės sudedamosiomis dalimis.

 

Plaukus ištrinkti kaip įprastai – su mėgstamu šampūnu. Kai plaukai šiek tiek pradžius, padalinti plaukus į keletą sruogų ir iššukuoti retomis šukomis. Tuomet užtepti cinamono kaukę ant šlapių plaukų, stengiantis kruopščiai ištepti kiekvieną plaukų sruogą. Stengtis, kad cinamono nepatektų ant odos, nes jis gali dirginti odą arba sukelti paraudimą. Dėl tos pačios priežasties nerekomenduojama kaukę įtrinti ir į galvos odą. Užsidėti dušo kepuraitę arba celofaninį maišelį ir galvą apvynioti rankšluosčiu. Kaukę laikyti 30 minučių, po to nuimti rankšluostį. Palikti kaukę ant plaukų dar 3 – 4 valandoms. Kuo ilgiau kaukė bus ant plaukų, tuo geresnis poveikis. Po 3 – 4 valandų kaukę nuplauti su šiltu vandeniu.

 

Teigiama, kad ši kaukė plaukus pašviesina net dviem tonais. Kuo dažniau atliekama procedūra, tuo plaukai tampa šviesesni. Norint plaukus pašviesinti ne dviem, o trimis tonais, į kaukę reikėtų dėti ne 3, o 4 šaukštus malto cinamono.

 

Tačiau, ko gero, ne visi nori turėti šviesesnius plaukus. Nemažai žmonių trokšta turėti žvilgančius, tamsius plaukus. Nebūtina jų iš karto dažyti cheminiais dažais. Iš pradžių rekomenduojama išbandyti saugesnes ir sveikesnes natūralias alternatyvas, pavyzdžiui, kavą. Tai viena veiksmingiausių natūralių priemonių, nuo seno naudojama plaukams tamsinti. Teigiama, kad kava stiprina plaukus, suteikia natūralų blizgesį ir gražų atspalvį. Ji gali net paskatinti plaukų augimą. Natūralūs plaukų dažymo metodai ne visada padaro ilgalaikį poveikį, bet jie bent jau nekenkia ir gali net sustiprinti plaukus. Įprastiniuose dažuose randama iki 5000 skirtingų cheminių medžiagų, iš kurių daugelis – pripažinti kancerogenai. Kava yra visiškai natūralus produktas, turintis unikalių savybių.

 

Kaip paruošti plaukų kaukę? Išvirti stiprią kavą, geriausiai espreso. Pastaba! Neorganinėje kavoje gali būti pridėtinių cheminių medžiagų. Maždaug 100 ml plaukų kondicionieriaus sumaišyti su 2 šaukštais maltos kavos ir 240 ml šaltos espreso kavos. Kauke ištepti plaukus, užsidėti dušo kepuraitę arba celofano maišelį ir apvynioti galvą rankšluosčiu. Po valandos kaukę nuskalauti šiltu vandeniu.

 

Kaip paruošti plaukų skalavimo skystį? Plaukus ištrinkti su mėgstamu šampūnu kaip įprastai. Tada aplieti plaukus stipria, vėsia kava. Palikti džiūti 20 minučių. Tada plaukus perskalauti vandenyje su šiek tiek obuolių sidro acto (padės ilgiau išsaugoti gražią plaukų spalvą). Tuomet nuplauti su šiltu vandeniu. Jei išdžiūvus plaukams trokštamo rezultato nematyti, procedūrą kartoti keletą dienų iš eilės, kol galų gale kava įsiskverbs į plaukus ir vienu arba dviem tonais pakeis jų spalvą.

 

10 natūralių priemonių, kurios šviesina plaukus: ramunėlės, medetkos, baliniai ajerai, medus, alyvuogių aliejus, citrina, druska, maistinė soda, vitaminas C, saulė.

 

10 natūralių priemonių, kurios tamsina plaukus: ąžuolų žievė, rabarbarų šaknų nuoviras, dilgėlės, garstyčių aliejus, indiškų agrastų arba amlų milteliai, graikinių riešutų aliejus, juodoji arbata, eglių žievė, šalavijų arbata, svogūnų lukštai.

 

Vis daugiau moterų ryžtasi atsiauginti natūralius plaukus. Vienos tai daro, nes nori turėti sveikesnius plaukus, kitos baiminasi cheminių priedų dažuose, trečios tiesiog supranta, kad natūrali plaukų spalva yra graži ir labiausiai joms tinkanti. Štai kelios priežastys, kodėl verta nedažyti plaukų: natūralių plaukų priežiūra yra pigesnė, kelia mažiau įtampos ir streso, dėl greitai ataugančių plaukų, natūralūs plaukai greičiau auga, pagerėja plaukų išvaizda ir t. t.