Pasak licencijuotų santuokos ir šeimos terapeutų, tai, kaip augome vaikystėje, turi didelę įtaką mūsų šiandieniniams romantiniams santykiams. Tačiau jei kada nors susimąstėte, kad santykiai buvo nesėkmingi, tai nereiškia, kad taip nutiko vien tik todėl. Veikiau santykiai, kuriuos užmezgame su tėvais, turi didelę reikšmę tam, ko tikimės iš partnerių, kaip priimame ir išreiškiame meilę ir kaip reaguojame stresinėse situacijose. Galima išskirti 6 skirtingus meilės stilių tipus, kurie gali padėti nustatyti, kaip jūs mylite ir kaip norite būti mylimi.
 

santykiai_800x533

1) Malonintojas. Malonintojai arba pataikautojai paprastai yra tie, kurie užaugo su blogai nusiteikusiais, kontroliuojančiais ir teisiančiais tėvais, rašo brightside.me. Jei tėvai visada rasdavo kaltų dėl to, ką padarėte, arba jei manėte, kad jie jus myli tik tada, kai gaunate gerus pažymius mokykloje, suaugę būsite linkę pataikauti. Malonintojai siekia pripažinimo ir patvirtinimo, jie visada stengiasi, kad kitų laimė būtų svarbesnė už jų pačių laimę. Jei esate pataikautojas, jums gali trūkti iniciatyvos, galite būti labai neryžtingas ir apskritai pasyvus santykiuose.
 

2) Auka. Aukos augo netvarkinguose namuose, o jų tėvai smurtavo ir buvo šiurkštūs. Jie nemėgo, kai juos pastebėdavo arba apie juos kalbėdavo – buvo gana paslaptingi ir mokėjo ištverti tai, kas nepakeliama. Kartais kai kurie iš šių vaikų susikurdavo ištisą vidinį pasaulį, kad nepatektų į prievartos pasaulio realybę. Suaugę linkę savo nuvertinti, dažnai jaučiasi neramūs, nesuinteresuoti ir apatiški. Jie netgi gali atsidurti santykiuose su pernelyg kontroliuojančiu asmeniu ir paklusti partnerio reikalavimams, kaip tai darė su tėvais.
 

3) Kontrolierius. Kontrolieriams reikia kontroliuoti tam tikrus gyvenimo aspektus, nes tai leidžia jiems atsikratyti jautrių emocijų, kurias jie išgyveno vaikystėje. Ši kontrolė iš tikrųjų yra apsauga nuo neigiamų emocijų, tokių kaip baimė, gėda ir bejėgiškumas. Kadangi pyktis yra vienas iš saugių jausmų, jie paprastai laikosi šios emocijos. Užaugę ir susiradę partnerį tampa drąsūs, stiprios valios ir griežti. Jie linkę daugiausiai pasikliauti savimi, o ne partneriu, retai prašo kitų pagalbos.
 

4) Neryžtingasis Šie žmonės užaugo su labai nenuspėjamais tėvais, kurie buvo nepatikimi, nepastovūs ir nereguliariai rodė savo meilę ir šilumą vaikams. Jei vaikystėje tėvai jums ką nors pažadėjo ir galiausiai to pažado neįvykdė, tikriausiai jums buvo sunku vėl jais pasikliauti, todėl galėjote jaustis apleisti. Būdami suaugę jūs siekiate rasti patikimus ir pastovius santykius, kurių galbūt neturėjote vaikystėje. Ieškote tobulos meilės ir nemėgstate jaustis apleisti. Kadangi meilė niekada nėra tobula, galiausiai jie gali nusivilti ir apie santykius kalbėti su kartėliu.
 

5) Vengėjas. Jie užaugo pasikliaudami savimi ir išmoko būti savarankiški – taip yra todėl, kad vaikystėje jie buvo įpratę, kad tėvai jiems neteikė daug meilės. Tėvai juos mokė, kad būti emocingam yra tas pats, kas būti silpnam ir kad geriausia pasikliauti savimi. Dėl to suaugę jie linkę slėpti savo emocijas ir retai kada prašo pagalbos ar kam nors pasako, ko nori ar ko jiems reikia. Santykiuose jie gali bijoti rodyti artumą ir intymumą savo partneriui ir gali atrodyti labai izoliuoti, neprieraišūs ir neįsipareigoję.
 

6) Saugi jungtis. Manoma, kad tokie asmenys santykiuose gali lengvai duoti ir imti – jie sveikai ir stabiliai išreiškia tiek savo, tiek partnerio trūkumus ir stipriąsias puses, nė vieno nesumenkindami. Jiems nekyla problemų bendraujant su partneriu apie savo emocijas. Taip yra todėl, kad vaikystėje jie buvo mokomis spręsti ginčus ir prisipažinti, kai buvo neteisūs. Jie taip pat neturi problemų nesutikdami ar nustatydami ribas, be to, jiems patinka patirti naujų dalykų. Iš partnerių jie tikisi pagalbos ir palaikymo.