Yra toks posakis: „Ne viskas kas blizga, yra auksas”. Deja, jis tinka ir kitiems tauriesiems metalams bei akmenims. Dažnai susigundome žavinga, blizgančia, gryna juvelyrinių dirbinių spalva ir galime supainioti klastotę su tikru daiktu. Laimei, yra paprastų metodų, kurie gali padėti atskirti, ar tai tikras brangakmenis arba taurusis metalas. Jie pravers, planuojant įsigyti šių brangenybių be profesionalo pagalbos.

 

brangakmeniai

Tikras rubinas yra ryškiai raudonas.

 

Tikrieji rubinai yra ryškiai raudoni. Jei akmuo turi oranžinių ar kitų žemės atspalvių, tai greičiausiai granatas.

 

Tikri brangakmeniai turi priemaišų ir mažų įtrūkimų.

 

Tik nedaugelis tikrų brangakmenių yra tobuli. Atidžiai įsižiūrėję galite pamatyti mažyčių įtrūkimų ir priemaišų, kurių netikrame akmenyje nerasite. Laboratorijoje sukurti brangakmeniai taip pat gali turėti trūkumų, tačiau jie turi tam tikrą modelį.

 

Metalą galima atskirti pagal skleidžiamą garsą.

 

Kiekvienas metalas, susidurdamas su kitais metalais, skleidžia unikalias vibracijas. Norėdami įsitikinti, kad turite tikrą aukso gabalėlį, palyginkite jo skambesį su garsiniu įrašu, kurių galima rasti jutube, rašoma brightside.me.

 

Tikri brangakmeniai keičia spalvą esant skirtingam apšvietimui.

 

Kai kurie brangakmeniai gali keisti spalvą priklausomai nuo šviesos spalvos ir temperatūros. Tikras aleksandritas dienos šviesoje paprastai atrodo žalias, o dirbtinėje šviesoje – raudonas. Tikrasis turmalinas yra rausvas, tačiau dirbtinėje šviesoje jis įgauna rusvą atspalvį. Tačiau jei safyras, pasikeitus apšvietimui, keičia atspalvį iš mėlyno į violetinį, greičiausiai jis yra sintetinis. Korundo chameleonai (spalvą keičiantys safyrai) pasitaiko labai retai, o rinkoje paprastai cirkuliuoja laboratorijoje sukurti akmenys.

 

Tikro deimanto neįmanoma subraižyti.

 

Deimantas yra kiečiausias žmonijai žinomas mineralas. Todėl jo negali pažeisti niekas, išskyrus kitą deimantą. Surizikuokite patrinti deimantą švitriniu popieriumi: jei jis tikras, po to neliks jokių pėdsakų. Kiti brangakmeniai, nors ir ne tokie kiti, šiuo požiūriu vis tiek pranašesni už stiklą. Švelniai perbraukite brangakmeniu palei stiklinės vitrinos kraštą: jei ant jo liko įbrėžimas, vadinasi, akmuo yra tikras.

 

Deimantai turi įdomų optinį efektą.

 

Tikras deimantas labai gerai laužia šviesą. Jei padėtumėte akmenį plokščiąja puse žemyn ant taško, nubrėžto ant popieriaus lapo, ir pažvelgtumėte į jį pro smailųjį akmens galą, nieko nepamatytumėte.

 

Tikro safyro viduje nėra burbuliukų.

 

Laboratorijoje sukurti safyrai gaminami iš stiklo, kuriame vyksta procesas, panašus į tą, kurio metu formuojami tikri brangakmeniai. Kadangi jie pagaminti iš stiklo, po formavimo juose lieka mažų oro burbuliukų – tikruose akmenyse jų nėra.

 

Tikri brangakmeniai yra šalti.

 

Tikri brangakmeniai pasižymi mažu šilumos laidumu. Stiklą nuo kvarco ar rudąjį topazą nuo pigaus citrino galite atskirti, jei palietę lūpomis, pajusite, kad jis šaltas.

 

Padirbtas auksas neišlaikys makiažo testo.

 

Tikras grynas auksas turėtų būti vienalytis. Kad ir koks įgudęs būtų juvelyras, jis gali tik paauksuoti netikro papuošalo paviršių. Tai reiškia, kad sujungimuose ir menkiausių pažeidimų vietose bus pastebimi nelygumai. Kitas būdas atpažinti tikrą auksą – patrinti jį į odą toje vietoje, kur tepėte makiažo pagrindą. Jei po to lieka juoda žymė, vadinasi, auksas yra tikras.

 

Patikrinkite perluose išgręžtas skylutes.

 

Perlų vėrinio autentiškumą padės patikrinti išgręžtos skylutės, pro kurias eina siūlas. Plastikinėse klastotėse aplink išgręžtas skylutes galite pamatyti dribsnių arba atšokusios dangos, kuri laikui bėgant nusilups.