Zakinto sala yra trečia pagal dydį Graikijos sala Jonijos jūroje. Legendose pasakojama, kad salai pavadinimą sugalvojo mitinės Arkadijos šalies karalius Dardanas, dievo Dzeuso ir Elektros sūnus, paslaptingojo Dardanijos miesto įkūrėjas. Zakintas buvo vienas iš Dardano sūnų. Ši sala gyvenama nuo neatmenamų Neolito laikų, apie ją rašė Homeras „Iliadoje“. Nuo Antikos laikų pasakojama, kad Arkadija – tai svajonių ir pasakų šalis…

 

Ši sala – vėl pateko į istorikų, archeologų ir mistikų akiratį. 2013 metais 2 – 6 metrų gylyje, maždaug 12 hektarų plote, po vandeniu atrastos paslaptingos, istorinės liekanos. Jūroje prie salos krantų jie aptiko akmeninio grindinio liekanas ir apie 20 kolonų. Visų kolonų viduryje buvo plati, apvali anga, tikriausiai skirta įstatyti kitoms medinėms kolonoms.

 

Kol kas nėra aišku, kokia buvo tikroji statinių paskirtis. Spėjama, kad radiniai – tai svarbaus senovinio uosto griuvėsiai. Statiniai labai dideli, todėl neabejojama, kad tai kadaise buvo svarbus geografinis, prekybos ir verslo taškas.

 

Ankstesnių archeologinių kasinėjimų metu šiose vietose archeologai aptiko Mikėnų civilizacijos laivų duženų, todėl manoma, kad šioje vietoje buvo įsikūręs senovinis Arkadijos miestas. Gali būti, kad ateityje paaiškės, kad legendinis Arkadijos karalius nebuvo mitologinė, o realiai gyvenusi asmenybė. Tačiau tai paaiškės tik tolimesnių tyrimų metu.