Akupunktūra – tai alternatyvusis gydymas, padedantis sumažinti skausmą. Korėjietiškame Su – Jok akupunktūros terapijos (Su – plaštaka, Jok – pėda) seanse plaštakose ir pėdose stimuliuojami tam tikri taškai – meridianai, per kuriuos teka energija. Kiekvienas taškas atitinka skirtingą kūno dalį ir funkciją.

 

Taikyti akupunktūros terapijas geriausiai, kai užeina staigus skausmas ir nėra galimybės nedelsiant apsilankyti pas šeimos gydytoją. Pavyzdžiui, jeigu skauda nugaros apačią, paspauskite apatinę plaštakos dalį tarp didžiojo piršto ir bevardžio. Kai atrasite reikiamą tašką, spauskite jį keletą sekundžių. Kai kurių pacientų manymu, akupunktūros seansai ypač veiksmingai išgydo negalavimus, rašo wholeliving.com.

 

Iš pradžių akupunktūra gali pasirodyti nemaloni ir net skausminga. Atleiskite spaudžiamą vietą, kai pajuntate, kad skausmas praeina. Paskui vėl pakartokite. Jei akupunktūrą atliekate patys sau, iš pradžių atsipalaiduokite, pasileiskite meditacinę muziką, užsidekite aromatinių žvakių.

 

Akupunktūros nerekomenduojama taikyti nėščioms moterims ar žmonėms su aukštu kraujo spaudimu. Nedarykite akupunktūros procedūrų, nepraėjus 20 minučių po valgio, vonios ar mankštos.