Bene kiekvienas žino, ką reiškia, kai persekioja tie patys įvykiai ar situacijos. Vieni į tai numoja ranka, kiti – priima kaip svarbų likimo ženklą. Ar įmanoma atpažinti bei suprasti pasikartojančius įvykius gyvenime?

 

Visi esame susijęshutterstock_1212887611

 

Analitinės psichologijos kūrėjas Karlas Gustavas Jungas teigė, kad egzistuoja kolektyvinė pasąmonė ir visi žmonės vieni su kitais glaudžiai susiję. Pagal šią teoriją, galima teigti, jog vieno žmogaus poelgiai vienaip ar kitaip veikia kitus. O psichoterapeutas Jakobas Morenas tvirtina, kad ypač glaudžiai tarpusavyje susiję šeimos ar tam tikros grupės asmenys. Jo teigimu, taip yra todėl, kad egzistuoja bendra šeimos ar grupės sąmonė ir pasąmonė. Todėl nenuostabu, kad iš kartos į kartą gali persiduoti neišspręsti konfliktai, negalavimai ar nelaimės. Ir tai atsakymas, kodėl, pavyzdžiui, iš kartos į kartą giminės moterys tarpusavyje nesutaria. Tiesa, kartotis gali ne tik blogi, bet ir geri įvykiai.

 

Dėl blogo likimo kalti protėviai?

 

Psichoterapeutė Ana Schutzenberger taip pat pabrėžia, kad šeimoje ar giminėje gali pasikartoti tiek neigiami, tiek ir teigiami įvykiai, pavyzdžiui, visi giminės nariai entuziastingai renkasi tą pačią specialybę. Vokiečių psichoterapeutas Bertas Helingeris, nagrinėjęs ryšius tarp giminės atstovų, padarė išvadą, kad žmoguje slypi visa jo protėvių patirtis – ir teigiama, ir neigiama. Būtent neteisingi protėvių poelgiai, neharmoningi santykiai ir sukuria blogą likimą kitos kartos atstovams. Ar galima jį pakeisti? Mokslininkas užtikrina, kad tikrai galime pakeisti situaciją – neigiami protėvių veiksmai ateinančioms kartoms tėra galimybė išspręsti užduotį, kurios neįveikė ankstesnės kartos. Šeimos praeities paliekami pėdsakai tyrinėjami ir pagal XX a. profesorės A. Schutzenberger sukurtą psichogenealogijos mokslą, kuris padeda suprasti, kaip tam tikri įvykiai, nutinkantys skirtingose šeimose, veikia mūsų kasdienybę.

 

Veiksmingas metodas

 

Norint pažinti ir suprasti giminės likimą, naudinga nusibraižyti schemą, kurioje reikia įrašyti kelių kartų giminės atstovus bei svarbiausius jų įvykius (gimimo, mirimo datas, persirgtas ligas, persekiojančius įvykius, santuokas, skyrybas, nelaimingus atsitikimus, įgytą išsimokslinimą, laimėjimus, tremtis, praradimus, gyvenamųjų vietų keitimą…). Tokia schema leidžia pastebėti tam tikrus datų sutapimus, panašius įvykius tarp skirtingų kartų atstovų ir pan. Metodas padeda geriau žinoti savo šaknis, pajusti ryšį su giminės atstovais bei, įsisąmoninus praeitį, pakeisti dabartį. Įsisąmoninti įvykiai suteikia galimybę įžvelgti gyvenime naują prasmę, sukaupus valią ir pakeitus požiūrį bei veiksmus nutraukti nemalonių besikartojančių įvykių grandinę.

 

Atskleisti paslaptį – įveikti ligą

 

Mokslininkai Marija Torok ir Nikolas Abrahamas kalbėjo apie paslapties hipotezę, kai tam tikrą įvykį ar informaciją giminėje bandoma nuslėpti. Tokiu atveju visa tai perduodama ateinančioms kartoms. Todėl kartojasi panašūs įvykiai. Žmonės, nuslėpdami svarbią informaciją, jaučia nerimą ar baimę, kas neretai sukelia psichosomatines ligas. Prancūzų psichologė F. Dolto, tyrinėjanti ryšius tarp skirtingų giminės atstovų, priėjo išvadą, kad jei vienoje kartoje sunkios situacijos nėra išnarpliojamos, palikuonims tai atsiliepia tam tikromis ligomis. Kai galiausiai prisikasama iki problemų, jos įsisavinamos, apie jas kalbama, neretai visiškai natūraliai praeina ir negalavimai. Dėl šios priežasties naudinga susidaryti giminės istorijos schemą. Tai suteikia puikią galimybę pamatyti šeimos palikimo perspektyvas, emocinius ryšius. Surinkę kuo daugiau informacijos apie šeimą, atrasite ir daug įdomių sutapimų. Net fizinis panašumas tarp šeimos narių nėra atsitiktinis. Patyrinėkite, ar jūsų vardas nėra duotas kurio nors giminės nario garbei. Galima (ne)tikėti, tačiau egzistuoja prietaras, neleidžiantis vaiko vadinti smurtine mirtimi mirusio giminaičio ar kūdikystėje mirusiojo vardu. Psichoterapeuto B. Helingerio tvirtinimu, tokiu būdu iš gyvenimo pasitraukusiojo vardu pavadintas žmogus priverstas kentėti, jį gali varginti depresija, mintys apie savižudybę.

 

Pasikartojantys skaičiai

 

Dažnai būna, kad įvairiose situacijose žmones persekioja konkretus skaičius, pavyzdžiui, kad ir kiek žmogus keistų gyvenamuosius būstus, visų jų numeris būna tas pats arba kartojasi įsigytų automobilių numeriai. Ką tai galėtų reikšti? Gal žinutę mums siunčia pats likimas? Numerologijos specialistai teigia, kad atsitiktinumų nebūna, t. y. kiekvienas pasikartojantis skaičius – jums siunčiama žinutė. Pasak numerologų, jeigu tam tikras skaičius nuolat lydi įvairiose gyvenimiškose situacijose, reiškia, kad kažką svarbaus gyvenime praleidote.

 

Skaičių šifravimas

 

Jeigu kasdienybėje niekaip nepavyksta pabėgti nuo skaičiaus 1, tikėtina, kad jumyse pernelyg daug egoizmo arba stinga pasitikėjimo savimi. Persekiojantis skaičius 2 įspėja, kad žmogus turėtų būti lankstesnis, mokytis paprasčiau priimti pokyčius. Dažnai prieš akis išnyrantis 3 – ženklas, jog reikia atidžiai peržiūrėti savo gyvenimą – galbūt einate ne tuo keliu? Skaičius 4 rodo, kad reikia mokytis praktiškumo ir vertėtų labiau rūpintis sveikata. 5 – pokyčių skaičius. Jei jis nuolatos jus persekioja, reiškia, kad arba sustojote vietoje ir metas judėti į priekį, arba turite būti atsargesni rizikuodami. Jei gyvenimo kelyje nuolatos lydi skaičius 6, vadinasi, verta mokytis teisingumo. 7 – magiškas skaičius, rodantis, jog turite visas galimybes pažinti ir kitiems perteikti informaciją apie nematomą pasaulio pusę. Jei persekioja 8, reiškia, jog laukia pokyčiai, todėl svarbu vystyti intuiciją, kad galėtumėte priimti tinkamus sprendimus. 9 aiškiai parodo, kad gyvenime privalote kažką daryti kitaip.

 

Kaip pakeisti gyvenimo scenarijų?

 

Visgi jei gyvenime nuolat kartojasi kokia nors nemaloni situacija, nebūtinai dėl to kalti protėviai. Gali būti, kad konkrečius likimo posūkius išprovokuoja pačių elgsena. Svarbu į savo gyvenimą, kasdienes situacijas išmokti pažvelgti iš šalies. Kartais net kvaila ieškoti paslaptingų giminės istorijų liekanų – užtenka šiek tiek pakeisti savo elgesį, ir neigiamas gyvenimo scenarijus pasikeis į teigiamą. Išnagrinėkite pasikartojančias neigiamas situacijas ir bandykite jose elgtis kitaip nei visada, pavyzdžiui, jei prie jūsų limpa išnaudoti jus linkę žmonės, pagalvokite, kaip galite su jais pasielgti, kad daugiau jumis nesinaudotų egoistiniais tikslais? Galbūt jums sunku pasakyti „ne“? Svarbu savo veiksmus keisti be pykčio ir pagiežos. Pradėkite keistis patys ir, didelė tikimybė, kad pasikeis supanti aplinka, o tada nereikės išgyventi, jog gyvenate pagal išankstinę, tik jums sudarytą likimo schemą.

 

Kas gali kartotis?

 

Persekioti gali ne tik skaičiai, situacijos, bet ir sapnai, žmonės, kuriuos sutinkate dažnai ir visiškai to nesitikėdami. Gali už akių užkliūti ta pati informacija, žinutė ar sentencija, kurią užfiksuojate tiek knygose, tiek reklamų stenduose, socialiniuose tinkluose ar spaudoje.

 

Jeigu persekioja tie patys sapnai, reikėtų juos užsirašyti ir bandyti išanalizuoti, kokią žinutę nori perduoti. Sapnus gebantys šifruoti specialistai teigia, kad tie patys reginiai gali reikšti, kad nesikeičia mūsų požiūris į tam tikrą situaciją, kad dar neišmokome mums siunčiamos pamokos. Persekiojantys sapnai skatina peržiūrėti asmeninius įpročius ir nuostatas. Gali būti, kad ilgą laiką gyvename veikdami kaip sugedusi plokštelė ir mums žūtbūt reikalingi pokyčiai. Net jeigu sapnai abstraktūs, juose galime rasti atsakymus į ilgai kankinančius klausimus.

 

Lavinti intuiciją

 

Tai naudinga daryti kiekvienam, nes intuicija geriausiai padeda įminti besikartojančių ženklų mįsles. Jeigu kartojasi tam tikras įvykis, kartais reikia užduoti sau klausimą, ką jis nori apie tai pranešti? Kuo dažniau užduosite tokių klausimų, tuo greičiau gausite į juos atsakymus. Pirma į galvą atėjusi mintis ir bus teisingiausia.

 

Verta žinoti!

 

Jei įkyrios mintys kartojasi

 

Jei vargina įkyrios mintys, jokios mistikos tame nereikėtų bandyti įžvelgti – gali būti, kad jus kankina obsesinis kompulsinis sutrikimas. Medikų teigimu, nekontroliuojamos įkyrios mintys ar nevaldomas besikartojantis elgesys stipriai apsunkina gyvenimą. Net kai žmogus supranta, kad negali kontroliuoti savo minčių, jis to pakeisti negali. Kasdien pasikartojančios mintys, vaizdiniai sukelia nemenką nerimą, tad ramiai gyventi neišeina. Šiuo atveju reikėtų kreiptis į specialistus.

 

Šį sutrikimą gali paskatinti tam tikri smegenų pakitimai, vaikystėje patirtas didelis stresas ar smurtas, genetika.

 

Autorius Jūratė Bratikienė