Tradiciškai per vestuvių metines kasmet dovanojami iš konkrečios medžiagos pagaminti papuošalai, interjero detalės, malonios smulkmenos ar kt. Pirmosios vestuvės vadinamos popierinėmis, todėl dovanojami popieriniai daiktai. Dovanos palaipsniui brangėja, kaip ir didėja kartu praleistų metų skaičius.

 

Tiksliai nėra žinoma, iš kur kilo mintis kasmet vestuvių metinių proga dovanoti tam tikras dovanas. Tačiau manoma, kad 25-osios sidabrinės vestuvių metinės minimos jau Viduramžių Europoje. Šią dieną vyrai žmonoms dovanodavo sidabrinius vainikus, o per 50-ąsias metines – auksinius. Deimantai dovanojami ir 60, ir 75 vestuvių metinių proga. Spėjama, kad 60-osios vestuvių metinės pradėtos minėti, kai D. Britanijos karalienė Viktorija paminėjo savo deimantinę sukaktį.

 
  • 1 – popierinės. Per popierines vestuves galima padovanoti origamį, į dovanų popierių įvyniotą papildomą dovanėlę, bilietus į kiną, teatrą ar koncertą, knygą, popierinių gėlių.
  • 2 – medvilnės. Šią dieną tinka dovanoti drabužius iš medvilnės ar antikvarinius papuošimus, medžiaga aptrauktą iškarpų albumą, primenantį įspūdingiausias kartu praleistas akimirkas, lovatiesę arba paveikslą ant drobės.
  • 3 – odinės, 4 – vaisių ir gėlių, 5 – medinės, 6 – karamelės arba geležinės, 7 – vilnonės arba varinės, 8 – bronzinės arba keramikinės, 9 – keramikinės, 10 – alavinės, 11 – plieninės, 12 – šilkinės arba lininės, 13 – nertos (nėrinių), 14 – dramblio kaulo, 15 – krištolinės, 20 – porcelianinės, 25 – sidabrinės, 30 – perlinės, 35 – koralinės, 40 – rubininės, 45 – safyrinės, 50 – auksinės, 55 – smaragdinės, 60 – deimantinės.