Kada, jei ne vasarą gali nutikti viskas, kas tik įmanoma. Nauji įspūdžiai, daugybė veiklos, atsipalaidavimas per atostogas dažnai persipina su įvairiais sutrikimais. Jiems gydyti ne visada reikia vaistų, kartais priemones malšinančias skausmą ir uždegimą pasiūlo pati vasaros gamta…

 

Perkaitimas saulėje gali sukelti odos bėrimus. Todėl reikia stengtis vengti per didelės kaitros, dėvėti drabužius, pasiūtus iš natūralių medžiagų arba specialaus audinio, sulaikančio ultravioletinius spindulius. Jeigu bėrimo nepavyko išvengti, pirmąją pagalbą suteiks alavijo gelis, tepamas ant pažeistų odos vietų. Niežtėjimą padės numalšinti antihistamininiai vaistai. Jeigu bėrimas nepraeina per dvi ar tris savaites, vertėtų apsilankyti pas šeimos gydytoją ar dermatologą.

 

alavijas ir mergina

Bėrimas nuo šilumos rodo vidinės temperatūros pusiausvyros sutrikimus. Jeigu įtariama, kad bėrimas galėjo atsirasti nuo karščio, reikėtų vengti aštraus, labai saldaus maisto, karštų gėrimų ir alkoholio, maudynių karštame vandenyje. Vietoj to gerti organizmą vėsinančią arbatą: šaukštą pipirmėčių lapų, du šaukštus chrizantemų žiedų užpilti 750 ml verdančio vandens. Po 20 minučių arbatą nukošti ir atvėsinti kambario temperatūroje. Gerti po pusę puodelio (maždaug po 125 ml) kas dvi valandas, kol bėrimas išnyks.

 

Užsikimšusios prakaito liaukos sulaiko prakaitą giliai odoje ir dėlto atsiranda bėrimų. Norint to išvengti, reikia stengtis problemines vietas palaikyti sausas ir švarias. Kaip antialergenas gali padėti dilgėlių arbata. Arbatą taip pat gerti kas porą valandų. Pagal homeopatiją panašus gydo panašų, todėl skaudžiai dilginančios dilgėlės, paliekančios bėrimus ant odos, taip pat gali ir išgydyti nuo jų.

 

Jei arbatos neveiksmingos, galbūt padėtų išoriškai naudojamos priemonės. Liaudies medicinos žinovai pataria naudoti žaliąją molį, kuriame yra tokių mikroelementų kaip silicio, magnio, kalio, titano, natrio ir fosforo, kurie ramina ir valo odą. Hamamelių vanduo atkuria sveikos odos pH, ramina sudirgusią odą ir skatina jos atsinaujinimo procesus.

 

Sakoma, kad geriausia priemonė gydyti įvairiems odos bėrimams yra levanda. Todėl galima pabandyti 15 ml alavijų gelio sumaišyti su 5 lašais levandų aliejaus ir užtepti ant pažeistos odos. Mišinys veikia priešuždegimiškai, mažina paraudimą ir deginimo pojūtį.

 

Taip pat gali padėti pažeistos vietos įtrynimas medetkų tepalu, kuris ir drėkina, ir ramina odą.

 

Bėrimus taip pat galima gydyti medumi, tik prieš tai reikia įsitikinti, ar asmuo nėra alergiškas bičių produktams. Lygiomis dalimis sumaišyti medų, alyvuogių aliejų ir bičių vašką. Tepalą naudoti kiekvieną dieną, savaitę.

 

Vasarą kyla ir kitų problemų. Pateikiame keletą būdų, ką daryti, kad nemalonūs pojūčiai nesugadintų atostogų nuostabiausiu metų laiku.

 

Žaizdoms ir įdrėskimams gydyti vasarą visada reikėtų turėti medetkų tepalo. Antibakteriniu ir priešužgeminiu poveikiu taip pat pasižymi bičių pikis.

 

Kai karšta, dažnai pakyla spaudimas, kuris gali būti labai pavojingas sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Kad tvankią dieną neištiktų širdies smūgis, labai svarbu vartoti pakankamai skysčių, būti pavėsyje, vandenyje arba vėsioje patalpoje.

 

Šiltymečiu paprastai daugiau judama, vaikštoma ir užsiimama kita fizine veikla. Viskas būtų gerai, bet dėl pasikeitusio gyvenimo būdo, pradeda kamuoti raumenų skausmai. Tuomet reikėtų naudoti tepalus su eukaliptų, arnikų ekstraktais, mentoliu, kurie ne tik malšina skausmą, bet ir mažina uždegimą.

 

Keli puiklapių aliejaus lašai gali išgydyti pūsles ir nuospaudas, atsiradusias nuo nepatogios avalynės. Ant nutrintos vietos paskleisti 1 – 2 lašus aliejaus, aprišti tvarsčiu ir vengti tos dalies trynimo ir spaudimo, kol užgis.

 

Vasarą norisi tiek visko nuveikti, kad nelieka laiko pailsėti ir išsimiegoti. Dažna problema – nuolatinis nuovargis, energijos trūkumas. Daugelis vaistažolių augintojų šiai problemai spręsti pasiūlytų vartoti auksinės šaknies preparatus. Taip pat savijautą gali pagerinti peruvinės pipirnės milteliai, kurių galima užbarstyti ant jogurto, sulčių, kokteilių ir kt. Tačiau svarbu ne tik vartoti vaistažolių maisto papildus, bet ir skirti pakankamai laiko poilsiui, gerti daug vandens, vėsesnėmis dienomis sportuoti, tinkamai maitintis, papildyti mitybą vitaminu B12 ir kitais.