Ar girdėjote istoriją apie juodąją „Volgą“? Ko gero, kas dieną atsiranda vis naujų, neįtikėtinų miesto legendų apie tamsoje visiems laikams pradingusius vaikus. Šios legendos, perduodamos iš kartos į kartą, gyvuoja daugelį amžių. Tokia gąsdinanti istorija ir yra apie juodą „Volgą“, kadaise prabangų automobilį, kurioje važiuoja nenustatyti asmenys, grobiantys vaikus, ypač tuos, kurie sutemus vaikšto vieni.

 

Lenkijoje turbūt nėra vaiko, kuriam mama nebūtų pasakojusi šiurpios legendos apie juodą „Volgą“. Gąsdindamos jos tikisi, kad privers vaikus būti atsargesniais, nekalbėti su nepažįstamaisiais ir nesėsti į nežinomą automobilį. Tikslių duomenų nėra, tačiau manoma, kad legenda atsirado septinto dešimtmečio pradžioje Varšuvoje. Nuo tada pasakojama, kad Lenkijos sostinės gatvėmis prabangia, juoda „Volga“ užtamsintais langais važinėja aukšto rango sovietų pareigūnai ir grobia mažas mergaites seksualinei aistrai tenkinti. Kitose legendose pasakojama, kad juodąja „Volga“ važinėja ne šios žemės gyventojai: vampyrai, satanistai, paslaptingi pranašai, sąvadautojai ir net pats Šėtonas. Kartais sakoma, kad vaikai ne tik prievartaujami, bet ir grobiami dėl kraujo ar organų, kurie reikalingi leukemija sergantiems vaikams visame pasaulyje, išvežami į arabų kraštus ir parduodami į vergovę.

 

Kiek pakeista legenda apie juodą automobilį išliko iki šių dienų. Šiuolaikiniai vaikai gąsdinami tuo, kad sutemus gatvėmis važinėja juodi, prabangūs automobiliai: „BMW“, „Mercedes“. Vairuotojai sustoja šalia vienišo praeivio neva paklausti kelio ar valandų ir įsitempia jį į automobilį, kad vėliau nužudytų. Legenda apie juodą „Volgą“ neturi jokių realių įrodymų, tačiau spaudoje kartais pasirodo pranešimų apie kriminalinius nusikaltimus, kažkaip susijusius su juodu automobiliu.