Nuo seno juodosios vištos naudojamos juodojoje magijoje. Tikima, kad jos turi antgamtiškų savybių, gali išgydyti ligas, prišaukti laimę ir nelaimę. Juodos vištos kiaušinis naudojamas burtuose, kurie užtraukia nelaimę ar yra skirti ką nors užkerėti.

 

Kiaušiniai naudojami, siekiant prišaukti nelaimę priešui. Žmogus, kuris nori užkerėti, turi išpūsti juodos vištos kiaušinį ir jį užpildyti kapinių žemėmis arba sieros ir juodųjų pipirų milteliais.

 

Juodosios vištos su garbanotomis plunksnomis, kurios tokios tapo dėl genetinės mutacijos, naudojamos burtuose, skirtuose panaikinti prakeiksmus. Šeima, kuriai burtais užtraukta nelaimė, turi pasiskolinti juodą vištą su garbanotomis plunksnomis, kad iš jų kiemo būtų išvarytas prakeiksmas. Jei norite, kad jūsų namus aplenktų nelaimės, kieme būtinai auginkite juodą viščiuką.

 

Kartais būrėjai juodų vištų plunksnomis, sutrintomis į miltelius, ištrina savo klientus nuo galvos iki kojų ir apsmilko valančias smilkalais, kad išvytų iš jų velnią. Nevirti juodos vištos kiaušiniai, ridenami žmogaus kūnu, pašalina susikaupusią neigiamą energiją. Tokios vištos kojelę galima nešiotis su savimi arba laikyti namuose kaip talismaną.

 

Visiškai juodos vištos kraujas liaudies medicinoje būdavo naudojamas, kaip priemonė gydyti juostinę pūslelinę. Tam tikslui nupjaudavo juodos vištos galvą ir leisdavo lašėti kraujui ant pažeistos odos vietos.

 

Viduramžiais buvo paplitęs burtas, kuriam reikėdavo, kad visiškai juoda višta padėtų pirmąjį per savo gyvenimą kiaušinį ketvirtadienį. Naktį, po saulėlydžio tą kiaušinį reikia užkasti kryžkelėje, jį vėl iškasti antradienį po saulėlydžio. Toje pačioje vietoje, meldžiantis deivei Venerai, užkasti veidrodėlį. Po trijų dienų veidrodėlį iškasti. Nuo tada, kas į jį pasižiūrės, tas pamils jo savininką.