Pagurklis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: paveldimumo, antsvorio, netaisyklingos laikysenos ir kt. Po smakru susiformavusios riebalų klostės sendina, vizualiai prideda papildomų kilogramų, gali tapti kompleksu. Tiesa, pagurklio galima atsikratyti. Kaip tai padaryti?

 

Ar yra pagurklis?Face,Contour.,Chin-line,Tightening.

 

Pirmiausia įsitikinkite, ar tikrai turite pagurklį. Kartais tik taip atrodo, nes neobjektyviai vertiname savo kūną, esame pernelyg savikritiški. Patikrinti, ar turite šią problemą, padės žvilgsnis į veidrodį. Išsitieskite, galvą laikykite įprastame aukštyje (neprilenkite smakro prie krūtinės) ir pažvelkite tiesiai į save veidrodyje. Apžiūrėkite, ar turite papildomų darinių žemiau apatinio žandikaulio. Jeigu nieko nematote žiūrėdami iš priekio, vadinasi, pagurklis normalus ir nekelia papildomų problemų (iš šono žiūrėti nereikia!).

 

Jei žiūrint tiesiai po smakru matyti pagurklis, jį galima sumažinti atliekant specialius mankštos pratimus – kaip ir kitose kūno vietose, po smakru kaupiasi riebalai, raumenys praradę tonusą, todėl atrodo nepatraukliai. Veido mankštos specialistė Viktorija Baltramiejūnienė išskiria efektingiausius, kurių pirmieji rezultatai matyti jau po dviejų savaičių. Jei pagurklio problema didesnė, mankštą galima daryti bent mėnesį.

 

Mankštos pratimai

 

1 pratimas. Atsistoti tiesa nugara ir sukryžiuoti rankas delnais žemyn ant raktikaulio. Atlošti galvą, kol bus juntamas tempimas kakle ir pakelti apatinį žandikaulį. Taip būti 3 sek., ir atleisti. Pratimą kartoti 5 sykius.

 

2 pratimas. Rankomis apglėbti kaklą, riešai beveik susiliečia kaklo priekyje. Atošti galvą, kol bus juntamas tempimas kakle, ir stipriai prispausti liežuvį prie gumurio. Laikyti 3 sek., ir atleisti. Darant pratimą priešais veidrodį matyti, kaip prispaudus liežuvį prie gumuro keičiasi pagurklis – jis išsipučia arba susitraukia (abu variantai rodo, kad pratimas atliekamas taisyklingai). Kartoti 5 sykius.

 

3 pratimas. Galvą vos atlošti (tempimo neturi jaustis), prasižioti, kad viršutiniai ir apatiniai dantys nesiliestų. Išorinėmis pirštų dalimis intensyviai plekšnoti į pagurklį. Skaudėti neturi, tačiau turite jausti gana stipriai. Plekštelėti 6–8 kartus.

 

4 pratimas. Veidą tepant kremu (ryte ar vakare), nepamiršti pagurklio. Atlošti galvą ir formuoti pagurklį. Keičiant nykščius, juos paeiliui spaudžiant ir atleidžiant, judėti įsivaizduojama centrine pagurklio linija. Taip keliauti iki kaklo. Tada atskirai išspaudinėti abu pagurklio trikampiukus. Atlikti vieną kartą.

 

5 pratimas. Šiek tiek atlošti galvą ir kremu pateptą pagurklio sritį veikti sulenktų pirštų išorine dalimi. Sukti 6 kartus į vieną pusę. Pakeisti ranką ir sukti 6 kartus į kitą pusę. Kartoti nereikia.

 

Efektyvus masažas

 

Pagurklį mažina reguliarūs kaklo ir pasmakrės masažai. Juos rekomenduojama atlikti su kviečių gemalų aliejumi. Šiame aliejuje yra vitamino E, kuris maitina ir stangrina odą. Prieš miegą pasmakrę įtrinkite šlakeliu kviečių gemalų aliejaus ir 15 min. švelniai masažuokite: šiek tiek atloškite galvą ir pradėkite nuo kaklo apačios, rankas stumdamos smakro link. Atitraukite rankas, vėl padėkite jas ant kaklo apačios ir keliaukite aukštyn. Jausmas turi būti gana intensyvus – didėja raumenų tonusas, mažėja odos suglebimas. Palikite aliejuotą kaklą per naktį. Tokį masažą reikėtų daryti visą mėnesį ar ilgiau, ir pagurklis pastebimai sumažės.

 

Nepasitikinčios savo jėgomis gali kreiptis į masažo specialistus. Svarbu žinoti, kad reikalingas bent 10 masažų kursas, kad rezultatai būtų matomi.

 

Atsikratyti antsvorio

 

Dėl amžiaus, paveldimumo, netaisyklingos laikysenos pagurklis gali atsirasti ir liekniems žmonėms, tačiau net 80 % atvejų pagurklį turi asmenys, kurių KMI gerokai viršija rekomenduotinas normas. Norint atsikratyti pagurklio, reikia normalizuoti kūno svorį. Gera žinia ta, kad net du trečdaliai žmonių pradeda lieknėti būtent nuo veido ir kaklo srities, todėl jau su keliais pirmais numestais kilogramais pagurklio situacija bus daug geresnė.

 

Greičiausias būdas sulieknėti – per dieną suvartoti mažiau kalorijų. Mažinkite porcijas, atsisakykite užkandžiavimų ir saldžių gėrimų. Du trečdalius lėkštės turi sudaryti įvairiai ruoštos daržovės ir tik vieną baltymai. Išgerkite bent 2–3 l vandens ir mažiausiai 30 min. būkite fiziškai aktyvūs (iki prakaito).

 

Greitai lieknėjant gali likti odos ir kitų audinių perteklius, todėl būtina mankštinti ir masažuoti pagurklio sritį, pasitelkti odai elastingumo ir stangrumo suteikiančias priemones.

 

Kramtyti gumą

 

Kaip minėta, norint sumažinti pagurklį, reikia treniruoti kaklo ir apatinio žandikaulio raumenis. Tai daryti galima ne tik specialiomis mankštomis, bet ir kramtant kramtomąją gumą. Kasdien bent po 30 min. intensyviai kramtant gumą tvirtėja su pagurklio standumu susiję raumenys ir kiti audiniai. Verta žinoti, kad raumenys intensyviau dirba kramtant didesnį gumos gabalėlį. Rinkitės becukrę gumą, kuri ne tik padės treniruoti žandikaulio ir smakro raumenis, bet ir palaikys sveikus dantis bei dantenas, suteiks gaivų kvapą burnai.

 

Šis metodas netinka žmonėms, kurie turi padidėjusį skrandžio rūgštingumą, skundžiasi rėmeniu ar refliuksu, nes gumos kramtymas skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą.

 

Lazerinės procedūros

 

Jei naminės priemonės nepadeda, dėl pagurklio mažinimo galima kreiptis į grožio specialistus. Riebalų sankaupos pasmakrėje gali būti saugiai pašalintos neinvaziniu metodu – naudojant lazerio energiją, kuri veikia riebalinio audinio ląsteles. Pasitelkiant lazerio technologiją, riebalinis audinys gali būti tirpdomas 15–20 cm2 plote, tačiau tiek dažniausiai pakanka, kad būtų pašalintas nepageidaujamas pagurklis.

 

Procedūra neskausminga, nelieka randų ar mėlynių. Jos metu lazeris veikia dvejopai – skaido riebalines ląsteles ir skatina kolageno gamybą. Reikalingos dvi 15–20 min. trukmės procedūros. Pirmosios metu šalinamas riebalinio audinio pagurklyje perteklius, o antruoju etapu trumpesne lazerio banga veikiamas odos kolagenas – oda sustangrinama ir švelniai patempiama. Nelieka odos pertekliaus, sunaikinus riebalus išryškėja veido kontūras. Siekiant užtikrinti ilgalaikį rezultatą, atsižvelgiant į riebalų sankaupų kiekį, rekomenduojama atlikti 2–3 procedūrų kursą.

 

Šalčio terapija

 

Tai palyginti nauja technologija grožio srityje, tačiau jos poveikis neabejotinas. Taikant šalčio terapiją naudojamos atšaldyto azoto dujos, kuriomis reikiamos kūno vietos veikiamos pasitelkiant modernius prietaisus. Šalčio paveiktos riebalinės ląsteles staiga pasensta ir žūva, o tada natūraliai pasišalina iš organizmo per medžiagų apykaitos procesus. Per tam tikrą laiką riebalų sluoksnis sumažėja ir pamatomi akivaizdūs rezultatai. Be to, kad sumažėja riebalinis sluoksnis, teigiamai veikiama ir probleminių sričių oda: ji tampa stangresnė, lygesnė, greičiau atsinaujina. Po šalčio terapijos kurso ne tik įgaunamos naujos formos, bet ir padailinama oda, pagerinama jos būklė. Taigi, ne tik pavyks sėkmingai ištirpdyti pagurklio riebalus, bet ir sustangrinti odą, neliks jos pertekliaus, kaklas atrodys jaunatviškai.

 

Verta žinoti, kad vienos krioterapijos procedūros gali nepakakti, o jos kartojamos tik kas pusantro mėnesio, nes reikia duoti laiko riebalinėms ląstelėms visiškai pasišalinti. Taigi, gražinimosi procesas gali trukti ilgiau nei norėtųsi. Paprastai reikia 2–4 procedūrų, kurios neskausmingos, nepalieka randų ar kraujosruvų.

 

Riebalų nusiurbimas

 

Invazinė procedūra, kuri atliekama pasitelkiant vietinę nejautrą arba pilną narkozę. Plastinės chirurgijos specialistas dažniausiai atlieka vieną arba du mažus pjūvius (2–3 mm) po smakru ir nedidele kaniule išsiurbia reikiamą kiekį riebalų, kad suformuotų natūraliai atrodantį apatinės veido dalies kontūrą. Operacija trunka 30–60 min.

 

Ryžtantis operacijai svarbu suvokti, kad gijimo periodas yra ilgesnis ir sudėtingesnis nei po neinvazinių procedūrų. Po operacijos 10–14 dienų teks dėvėti specialų kompresinį raištį, kuris prilaikys odą gijimo metu. Dvi savaites vengti didesnio fizinio krūvio. Po operacijos galimas tinimas ir kraujosruvos, kurie atslūgsta per maždaug dvi savaites. Norint paskatinti gijimą ir sumažinti nemalonius pojūčius, patariama atlikti limfodrenažinių masažų kursą.

 

Jei pagurklis yra ne riebalinis, bet susidaręs iš suglebusios odos, tokiu atveju padės kaklo odos patempimo operacija.

 

Verta žinoti, kad net operacija nėra panacėja. Jei priaugsite daugiau svorio, riebalų vėl susikaups pagurklio srityje. Taigi, be grožio procedūrų, reikia keisti ir gyvenimo būdą.

 

Kad pagurklio nebūtų:

 
  • Dirbdami kompiuteriu, naršydami internete nenunarinkite galvos, žiūrėkite tiesiai.
  • Palaikykite normalų kūno svorį.
  • Reguliariai mankštinkite kaklo raumenis.
  • Stebėkite, kad laikysena būtų taisyklinga per bet kokią veiklą.
  • Kasdienės grožio rutinos metu nepamirškite stangrinti ne tik veido, bet ir smakro, kaklo odos.
 

Autorius Laima Samulė