Greitas gyvenimo tempas ir nuolatinis stresas daro didelę įtaką mūsų savijautai ir sveikatai. Tada mums padeda fizinis aktyvumas ir sugebėjimas pailsėti. Vienas iš pasiūlymų, kuris leis mums nusiraminti po ilgos dienos ir atpalaiduoti įsitempusius raumenis, yra joga. Kokie yra jogos privalumai ir kas iš tikrųjų tai yra?

 

joga

Joga. Kokia tai veikla?

 

Nėra vieno jogos apibrėžimo. Kai kuriems žmonėms tai yra gyvenimo būdas, padedantis išlaikyti kūno ir proto pusiausvyrą. Kiti tai apibrėžia kaip praktiką, jungiančią protą, kūną ir dvasią. Jogą taip pat galima suprasti kaip savęs tobulinimo būdą, pratimus ir filosofinę sistemą. Aišku viena – joga nėra sportas, bent jau ne ta prasme, kaip bėgiojimas ar mankšta sporto salėje. Joga persmelkia praktiškai visus gyvenimo aspektus. Natūralus jogos praktikos rezultatas yra ne tik geresnė nuotaika ir kūno lankstumas, bet ir žvilgsnis į jūsų valgymo stilių ir dvasinį tobulėjimą.

 

Joga pirmą kartą paminėta 2500 m. prieš Kr. Į Vakarus ji atkeliavo iš Tolimųjų Rytų, kur iki šiol yra be galo populiari. Kalbant apie Lietuvą, jogos entuziastų čia taip pat jau yra gana nemažai. Šiuo metu jogą praktikuoja ne tik sportininkai ir pramogų pasaulio žvaigždės, bet ir įvairaus amžiaus gyventojai, skirtingo fizinio pasirengimo ir sveikatos būklės. Norint pradėti praktikuoti jogą, tereikia noro, kilimėlio, judesių nevaržančios sportinės aprangos ir patyrusio jogos meistro pagalbos. Jogos užsiėmimai vedami daugelyje sporto salių ir kubų, taip pat galima pasirinkti tuo, kurie organizuojami intymesnėse vietose. Jogos savaitgalis už miesto yra ne tik būdas tapti fiziškai aktyvesniems, bet ir atitrūkimas nuo kasdienių pareigų.

 

Joga ir jos įtaka sveikatai

 

Praktikuodami jogą mes atliekame konkrečias kūno padėtis, t. y. asanas. Jų neatskiriamas elementas yra teisinga kvėpavimo technika (pranajama). Kaip joga veikia sveikatą? Na, ji tinka tiek kūnui, tiek protui. Jogos praktika yra puikus būdas ištiesti kūną ir atpalaiduoti įsitempusius raumenis. Sustipriname stuburą, padidiname judesių amplitudę. Fizinis pasirengimas reiškia didesnį pasitikėjimą savimi ir kūno bei jo galimybių suvokimą. Kvėpavimo kontrolė padeda geriau atsipalaiduoti ir susikaupti. Ji taip pat veikia kūno deguonies kiekį ir pagerina plaučių funkciją.

 

Joga gali padėti išgydyti aukštą kraujospūdį ir sumažinti kortizolio (streso hormono) kiekį kraujyje. Kaip žinome, stresas yra viena iš daugelio ligų, taip pat turinčių ir psichologinį pagrindą, priežasčių. Įrodyta, kad joga mažina emocinę įtampą ir nerimą. Mes jaučiamės geriau ir įdomu tai, kad joga ne tik nuramina, bet ir suteikia energijos! Be to, joga gali padėti gydyti nemigą, sumažina skausmo pojūtį (pavyzdžiui, įtampos skausmą, reumatą, vėžio sukeltą skausmą ir pan.).

 

Joga – mankšta sveikatai ir grožiui!

 

Jogos praktika taip pat padeda pagreitinti medžiagų apykaitą, o darant tam tikras asanas gali būti sudegintos kalorijos. Poveikis? Pamažu kuriamas lieknesnis siluetas! Pasak mokslininkų, joga taip pat mažina cholesterolio kiekį. Labai dažnai joga derinama su meditacija. Veido joga taip pat populiari, nes ji ne tik leidžia atpalaiduoti šios kūno dalies raumenis, bet ir veikia prieš senėjimą. Į kasdienį veido priežiūros ritualą verta įtraukti keletą pratimų, o rezultatus pamatysite jau po keleto savaičių!

 

Kaip jau minėta, joga nėra vien tik lėtai daromos asanos ir kontroliuojamas kvėpavimas. Tai taip pat žvilgsnis į save, savęs suvokimas, gyvenimo harmonijos ieškojimas. Daugelis žmonių, užsiimančių joga, bando pakeisti savo gyvenimo būdą į sveikesnį. Jie keičia mitybos įpročius, prisimena apie atsipalaidavimą, kontaktą su gamta, kūno imuniteto stiprinimą. Joga daro juos laimingesnius, jie jaučiasi sveikesni ir labiau pasitiki savo galimybėmis. Viskas, ką jums reikia padaryti – tai reguliariai užsiimti joga. Verta pabandyti įsitikinti jogos praktikos ir su ja susijusio gyvenimo būdo nauda.