Maži ir dideli, ryškūs ir pasteliniai, minkšti ir lygūs – kilimai namuose sukuria jaukumo atmosferą. Kartais kyla dvejonių, ar kiliminė danga nekenkia sveikatai, ar iš tiesų juos saugu tiesti namuose. Perskaitę straipsnį sužinosite, kaip išsirinkti geriausią, sveikatai nekenkiantį kilimą namams.

 

Rinkdamiesi kilimą, pirmiausiai kreipiame dėmesį į dydį ir medžiagą. Manoma, kad produktas iš natūralių medžiagų visada geresnis negu sintetinis: saugesnis ir ilgaamžiškesnis. Šiuolaikinės technologijos iš esmės pakeitė situaciją. Be to, kilimas derantis prieškambaryje, visiškai netiks miegamajame. Kiekviename kambaryje reikia vis kitokio.

 

Namuose, kuriuose gyvena alergiškų ar astma sergančių asmenų, dažnai kyla klausimas: ar jis nepakenks sveikatai? 1975 – 1992 metų švedų tyrimo duomenimis, šiuolaikiniai kilimai nekelia pavojaus žmonių sveikatai. Tyrimo rezultatuose tvirtinama, kad kilimai ne tik yra saugūs, bet netgi gali sumažinti priepuolių dažnumą. Kilimo pluoštas tarsi užrakina nusėdusias dulkes, todėl namų oras tampa švaresnis. Vėliau buvo atliktas panašus tyrimas Šiaurės Amerikoje. Rezultatai buvo panašūs. Neįrodyta, kad neuždengtos grindys, parketas turėtų gydomąjį poveikį. Asmenys, alergiški gyvūnams, turėtų rinktis sintetinio pluošto kilimus.

 

Natūralūs kilimai dažniausiai gaminami iš vilnos. Žiemą jie sulaiko šilumą, vasarą – vėsina, užtikrina pakankamą izoliaciją bei yra lengvai valomi. Tačiau tokius kilimus galima tiesti tik sausose patalpose, nes vilna labai gerai sugeria drėgmę ir ilgainiui gali atsirasti pelėsis, nemalonus kvapas kambaryje. Tokie kilimai ne pats geriausias pasirinkimas vaikų kambariui, kurie netyčia kilimą gali kuo nors apipilti. Geresnis variantas – patvaresni kilimai, austi iš vilnos ir nailono siūlų.

 

Renkantis sintetinį kilimą, reikėtų atkreipti į jo sudėtį. Geriausia rinktis kilimus, pagamintus iš nailono, polipropileno arba poliuretano. Šios medžiagos yra netoksiškos ir nesukeliančios alergijos. Tokius kilimus lengva valyti, jie greitai džiūsta, nesivelia ir neblunka. Kita vertus, kilimai iš poliesterio gali pakenkti augančiam organizmui. Aukštesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje audinys pradeda išskirti nuodingas medžiagas.

 

Visų tipų kilimai turi trūkumų ir privalumų, tačiau, jei namuose yra mažų vaikų, saugiau patiesti kilimą, kuris saugo nuo nubrozdinimų, mėlynių. Ypač, jei po kilimu patiesta papildoma minkšta danga.