Nuo neatmenamų laikų kedrinės pinijos būdavo vartojamos kaip skanus ir sveikas užkandis. Dabar visi žinome iš šių sėklų gaminamą populiarų pesto padažą. Būtinų vitaminų, mineralinių medžiagų, riebiųjų rūgščių ir kitų mikroelementų turtingos kedrinės pinijos padeda išsaugoti kūno sveikatą ir grožį.

 

kedrai

Aliejingos pinijų sėklos turi daug naudingų širdžiai ir gerai kraujotakai medžiagų, todėl gali būti vartojamos kasdien (po 10 – 15 sėklų). Jos taip pat mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir padeda numesti svorio.

 

Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad XXI amžiuje gyvuoja jaunystės kultas. Vieni bando negailestingą laiką sustabdyti brangiais kremais ir procedūromis, kiti – natūraliomis priemonėmis. Netiesa, kad natūralios priemonės yra neveiksmingos – jos veikia pamažu giliausius odos sluoksnius ir skatina ląstelių atsinaujinimą. Ypač gerų rezultatų galima pasiekti tada, kai grožis puoselėjamas dar tada, kai senėjimo požymių nematyti. Tie, kuriuos domina, kaip ilgiau džiaugtis jaunatviška išvaizda, turėtų nepamiršti kedrinių pinijų.

 

Dėl didelės įvairių vitaminų, mineralų ir antioksidantų koncentracijos kedrinės pinijos yra labai vertingas produktas odos priežiūroje. Juose esantis vitaminas E ir antioksidantai sulėtina organizmo senėjimo procesus, o vitaminas F gerina odos būklę, stiprina plaukus. Kedrinių pinijų aliejus turi priešuždegiminį poveikį, tinka net ir pačiai jautriausiai odai. Jis puoselėja, stipriai drėkina odą ir apsaugo nuo dažniausių odos problemų.

 

Kedrinių pinijų aliejus dažnai naudojamas masažuose, nes turi gydomųjų savybių. Jis naudojamas odos niežuliui, žvynelinei, egzemai, paprastiesiems spuogams, niežams ir pūslėms gydyti. Tinka dehidratuotai odai.

 

Namuose galima pasigaminti natūralų kūno šveitiklį iš lukštentų, maltų kedrinių pinijų bei kokosų riešutų aliejaus. Ši grožio priemonė padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, dėl kurių užsikemša odos poros ir oda atrodė pavargusi ir papilkėjusi.

 

Visiems odos tipams tinka kaukė iš šaukštelio maltų, lukštentų kedrinių pinijų ir pieno. Ingredientus gerai išmaišyti, kad gautųsi košelė ir tepti ant švariai nuvalytos veido, kaklo ir iškirptės srities odos. Po 20 minučių nuplauti iš pradžių šiltu, o paskui šaltu vandeniu. Šią kaukę rekomenduojama daryti kartą per mėnesį.

 

Sausai ir jautriai odai tinka kaukė iš šaukštelio kedrinių pinijų išspaudų ir šaukštelio lydyto sviesto. Kaukę užtepti ant švariai nuvalytos veido, kaklo ir iškirptės srities odos. Po 30 minučių nuplauti su šiltu vandeniu. Šią kaukę rekomenduojama daryti du kartus per savaitę.

 

Beje, kaukes nuvalyti galima ne tik vandeniu, bet ir antioksidantais praturtintomis serbentų, agurkų, kopūstų sultimis arba namuose paruoštu losjonu iš 50 ml glicerolio, šaukšto pieno ir 120 ml liepų žiedų nuoviro.

 

Kaip jau minėta anksčiau, kedrinės pinijos naudingos ne tik odos, bet ir plaukų grožiui. Juose esantis vitaminas E skatina plaukų augimą ir gerina galvos odos būklę. Jei vargina plaukų slinkimas, kedrinių pinijų aliejų rekomenduojama naudoti plaukų priežiūroje (1 – 2 lašus įlašinti į naudojamą šampūną, plaukų kaukę ar bazinį aliejų (pavyzdžiui, alyvuogių, simondsijų ar kokosų). Pinijos yra puikus sveikų baltymų šaltinis, todėl jos apsaugo plaukus nuo kenksmingo aplinkos poveikio, stiprina plaukus, suteikia jiems žvilgesio ir purumo. Reikia tik nepamiršti, kad kedrines pinijas rekomenduojama vartoti reguliariai tiek į vidų, tiek išoriškai.

Kuo dar naudingos kedrinės pinijos? Glaustai:

  • Turi daug vitamino A ir liuteino, kurie reikalingi sveikoms akims.
  • Jose yra širdžiai naudingų mononesočiųjų riebalų.
  • Turi vitamino D, todėl naudingos kaulams.
  • Stiprina imunitetą, nes turi daug vitamino C.
  • Pinoleno rūgšis suteikia ilgiau trunkantį sotumo jausmą, todėl padeda numesti ir (arba) reguliuoti svorį.
  • Turi geležies, naudingos kraujotakai ir nervų sistemai.
  • Naikina laisvuosius radikalus, todėl yra vadinamos jaunystės eliksyru.
  • Turi baltymų ir magnio, kurie suteikia energijos. Tai puikus užkandis kasdien!