Poetai, šlovindami moterų akių grožį, nepamiršta pagirti ir blakstienų. Mat jas nuleidusi mergina atrodo kukli ir dorovinga, pusiau akis paslėpusios blakstienos damą paverčia geidulinga, o sumaniai užriestos – atveria akis ir sukuria drąsios moters įvaizdį. Visgi tam, kad šie triukai būtų įgyvendinami, blakstienos turi būti ilgos, ryškios, tankios. Deja, ne visas gamta tokiomis apdovanojo. Tad blakstienas tenka ne tik lepinti kaukėmis ar ryškinti makiažu, bet kartais net pakeisti dirbtinėmis. Štai ką apie blakstienų priežiūrą verta žinoti kiekvienai.

 

Ne tik dėl grožioFemale,Eye,With,Extreme,Long,False,Eyelashes.,Eyelash,Extensions.,Makeup,

 

Fiziologiškai akių vokų kraštuose augantys plaukeliai skirti apsaugoti akis nuo svetimkūnių bei aplinkos dirgiklių – vėjo, dulkių, net dūmų ir saulės spindulių. Nors blakstienomis dažniausiai didžiuojasi tik žmonės, tačiau jas turi (ir, beje, neretai gerokai įspūdingesnes) kone visi žinduoliai. Žmogus vidutiniškai turi apie 250 viršutinių ir 50–100 apatinių blakstienų. Jos sudarytos iš 97 % keratino ir 3 % vandens. Blakstienos skiriasi savo forma ir ilgiu – viršutinių ilgis paprastai siekia beveik centimetrą, o apatinės triskart trumpesnės. Žinoma, pasitaiko išskirtinių atvejų. Vienas toks unikalus atvejis – You Jianxia iš Šanchajaus. Moters kairiojo voko viršutinių blakstienų ilgis siekia net 12,4 cm. Ši rekordines blakstienas ne tik puoselėja tradicinėmis kinų medicinos priemonėmis, bet ir saugo iškritusias. Mat net ir tokio įspūdingo ilgio blakstienos krinta. Tai natūralus procesas. Iškritusias pakeičia naujos, visgi jų skaičius beveik visada išlieka stabilus. Tačiau yra atvejų, kai blakstienų netenkama itin gausiai. Joms stipriai kenkia netinkamos kosmetikos priemonės, įvairios procedūros, kai naudojamas mechaninis ar cheminis rietimas, karštis. Netenkama ir dėl vitaminų stokos, retais atvejais – dėl streso. Jeigu blakstienos išretėjo, pašviesėjo, verta mitybą papildyti lapinėmis daržovėmis, kiaušiniais, riebia žuvimi ir smidrais. Šiuose produktuose yra visiems plaukams, tad ir blakstienoms, reikalingų D, E ir B grupės vitaminų. Papildomai rekomenduojama vartoti biotino. Šis junginys jau po mėnesio vartojimo pagerina bendrą odos, plaukų ir nagų būklę.

 

Trapios ir reikalaujančios priežiūros

 

Kiekviena blakstiena – nuo pačios trumpiausios iki įspūdingai ilgos, turi tris augimo ciklo stadijas: anageną (augimas), katageną (perėjimas iš vieno etapo į kitą) ir telogeną (poilsis). Poilsio laikotarpio pabaigoje blakstiena iškrinta. Vietoj jos užauga nauja maždaug per 30 dienų. Per 3–6 mėnesius ši vėl išgyvena tą pačią natūralią ciklo eigą. Blakstienų gyvavimo ciklas trumpas ir nenutrūkstantis, todėl joms priežiūros reikia kasdien. O prasideda viskas nuo plovimo. Akių sritį ir pačias blakstienas, jeigu nenaudojama dekoratyvinė kosmetika, pakanka nuplauti šiltu vandeniu ir švelniai nusausinti švariu švelniu rankšluosčiu. Šalinant makiažą būtina naudoti akių zonai skirtą makiažo valiklį. Juo suvilgyti vatos skridinėlius ir laikyti švelniai prispaudus bent 10–20 sek. Netrinti ir netempti, nes blakstienų šaknys labai trumpos, o pati blakstiena gana trapi. Tad netaisyklingai valant makiažą blakstienas galima tiesiog išpešti. Po švelnaus makiažo valymo akių zoną būtina nuplauti vandeniu. Norint pašalinti visus nešvarumus rekomenduojama naudoti itin švelnų prausiklį. Jokiu būdu nederėtų tik nuvalyti akių aliejaus pagrindo makiažo valikliu. Mat šis įprotis gali stipriai padidinti demodekozės riziką. Šią egzotiškai skambančią ligą sukelia mikroskopinės erkutės, įprastomis sąlygomis gyvenančios ant blakstienų ir mintančios negyvomis ląstelėmis. Daugelis žmonių šių parazitų šiek tiek turi, bet jie nesukelia jokių nepatogumų. Visgi susilpnėjus imunitetui ir nesilaikant higienos jos pradeda itin sparčiai daugintis. Tada kyla uždegimas, dėl ko patinsta vokai, pradeda retėti blakstienos ir kamuoti gausybė kitų nemalonių bei neestetiškų simptomų.

 

Šukavimas ir augimą skatinančios priemonės

 

Tinkamas prausimas blakstienas ir visą akių sritį padės išlaikyti sveikas. Tačiau norint puoselėti jų grožį teks nuveikti šiek tiek daugiau. Blakstienų sandara tokia pati kaip ir plaukų, todėl naudinga jas šukuoti. Tai pašalina poras užkemšančius nešvarumus, stimuliuoja kraujotaką. Šukuoti derėtų specialiomis šukutėmis ar šepetėliu, kurį rekomenduojama po kiekvieno naudojimo išplauti. Šukavimą pradėti nuo šaknų lėtai braukiant galiukų link, blakstienas švelniai atskiriant vieną nuo kitos. Tokią vos keliolika sekundžių užtrunkančią procedūrą atlikti ryte ir vakare jau nuprausus veidą. Beje, blakstienoms, kaip ir plaukams, reikia kondicionieriaus. Pavyzdžiui, galima prieš miegą patepti plonu kokybiško vazelino arba ricinos aliejaus sluoksniu. Taip pat galima naudoti specialų kondicionierių, kuriame yra veikliųjų medžiagų, stiprinančių, drėkinančių ir puoselėjančių blakstienas. Kondicionierius arba serumas sumažina blakstienų lūžinėjimą. Tik svarbu tokias priemones naudoti prieš miegą, o ryte kruopščiai nuplauti visą akių zoną. Blakstienos atrodys ilgesnės ir sveikesnės jau po kelių savaičių. Visiems puikiai žinoma, kad blakstienas puoselėja ricinos ir migdolų aliejai. Vitaminas E jas maitina, o alavijų ekstraktas turi drėkinamąjį poveikį. Norint natūraliai stimuliuoti blakstienų augimą galima atlikti itin švelnų vokų masažą. Tai stimuliuoja kraujotaką ir padeda aprūpinti blakstienų augimo liniją maistinėmis medžiagomis. Vokų masažas paprastai atliekamas kelis kartus per dieną tiesiog pirštais švelniai tapšnojant blakstienų augimo liniją. Tik svarbu prieš liečiant akių sritį nusiplauti rankas. Dieną galima tiesiog dažniau pamirksėti. Mat tai irgi veikia kaip masažas ir suaktyvina kraujotaką.

 

Kaip tinkamai paryškinti?

 

Nors ir kaip kruopščiai prižiūrimos blakstienos, visgi jas paryškinti kokybišku blakstienų tušu prireikia kone kasdien. Kosmetikos gamintojų giganto „L’Oréal S.A.“ 2018 m. atlikta apklausa parodė, kad jeigu reikėtų pasirinkti tik vieną kosmetikos priemonę, o kitų atsisakyti, moterys pasiliktų būtent tušą. Tiesa, ne vieną jo indelį, o du. Profesionalių vizažistų teigimu, norint sukurti natūraliai ryškų įvaizdį reikalingas ilginantis bei tankinantis ir riečiantis tušas. Blakstienas derėtų dažyti jau atlikus veido makiažą. Ištraukus šepetėlį iš indelio švaria popierine servetėle pašalinti tušo perteklių bei gumulėlius. Pirmiausia plonu sluoksniu per visą ilgį nuo šaknų iki galiukų padengti ilginamuoju tušu, kurio sudėtyje yra seliuliozės skaidulų. Po 30 sek. plonai padažyti riečiamuoju ir tankinamuoju tušu. Jeigu naudojamas rietiklis, gali pakakti tik vieno sluoksnio blakstienų tušo. Ir jis tepamas tik ant jau užriestų blakstienų. Riečiant dažytas blakstienas didėja tikimybė jas nulaužti ar išpešti. Tam, kad atrodytų itin tankios, akimirką ilgiau derėtų tušo šepetėlį palaikyti ties pariestų ir padažytų blakstienų krašteliu. Kartoti šį judesį tol, kol bus pasiektas norimas rezultatas. Jei sulipo, atsargiai atskirti specialiu šepetėliu ar švariu, nuplautu seno tušo šepetėliu. Svarbu prisiminti, kad, skirtingai nei pudros ar skaistalų, atnaujinti padažytų blakstienų dar vienu tušo sluoksniu nepavyks. Norint koreguoti makiažą, blakstienų geriau išvis neliesti arba tiesiog švelniai nuvalyti senąjį tušo sluoksnį, blakstienas iššukuoti ir padažyti iš naujo.

 

Naudinga žinoti

 
  •  Blakstienas galima ekstremaliai prailginti naudojant neįprastą blakstienų tušo užtepimo būdą. Jį sugalvojo tiktokerė slapyvardžiu „makeupbylxna“, kuri šią savo išmonę pavadino zigzago metodu. Pirmiausia pirštu reikia ištempti išorinio akies kampo odą. Tuomet vertikaliai laikant šepetėlį (statmenai akiai) atlikti kelis lengvus šepetėlio judesius į dešinę ir į kairę, tarsi šukuotumėte ar sklaidytumėte blakstienas. Judesius kartoti, kol tušu bus padengtos visos blakstienos.
  •  Tam, kad makiažas atrodytų natūraliai, tušas turėtų būti 1–2 atspalviais tamsesnis nei natūrali blakstienų spalva. Šviesiaplaukėms patariama rinktis pilkus arba šviesiai rudus tušus. Šios spalvos tinka ir šatenėms, tačiau neblogai atrodys ir juodos blakstienos.
  •  Renkantis blakstienų tušą svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį. Bičių vaškas suteikia apimties. Lecitinas – natūralus drėkiklis, apsaugantis silpnas blakstienas. Vaistinių augalų ekstraktai ir aliejai suteikia blakstienoms elastingumo.
 

Autorius Eglė Stratkauskaitė