Norite pasijusti tikri šios Žemės vaikai? Nusiaukite basomis ir eikite po švelnią, gaivia rasa suvilgytą žolę! Kada, jei ne vasarą tai geriausia daryti.

 

basa ir laiminga

Miestų gyventojai, palyginus su kaimų, neturi daug galimybių vaikščioti basi. Tačiau geriau bent retkarčiais pavaikščioti po natūralų gamtos paviršių be batų nei niekada. Juk tokia terapija turi milijoną privalumų!

 

Iš pirmo žvilgsnio terapijos principas skamba per gerai, kad būtų tiesa: tapti sveikesniems, tiesiog pasivaikščiojus žeme. Netradicinis gydymo būdas, žinomas kaip „įžeminimas“, slopina organizmo uždegiminius procesus, malšina skausmą ir gerina miego kokybę.

 

Daugelis mena laimingos vaikystės dienas, kai nuo aušros iki sutemų bėgiodavo po žolę, kojų pirštais jausdavo malonų smėlio kutenimą. Šiuolaikinis gyvenimo būdas mus tarsi atskyrė nuo motinos gamtos, o praradę tą ryšį pradėjome silpnėti, nerasti vietos po saule. Batai, kilimai, aukšti pastatai mus atitraukė nuo gamtos.

 

Anot rašytojo sveikatos temomis, knygos „Įžeminimas. Visų laikų svarbiausias sveikatos atradimas?“ („Earthing: The Most Important Health Discovery Ever?“) bendraautoriaus Martino Zuckerio, žemės ryšio stoka lemia nepakankamą „elektros maitinimą“. Autoriaus nuomone, žemės gebėjimas atkurti ir stabilizuoti bioelektrinės grandinės tėkmę mūsų organizmuose yra pamiršta ypatybė, kuri nuo senų laikų puoselėja gyvus organizmus. Ji ir toliau tai darytų, jei mes nesudarytume kliūčių.

 

Kiti mokslininkai taip pat sutinka, kad žemė veikia organizmų būklę. Kiekvieną dieną mūsų kūnai yra įelektrinami, atliekant tokius paprastus veiksmus, kaip vaikščiojimas kilimu, drabužių dėvėjimas, važiavimas transporto priemone. Elektros krūvis niekada neišsisklaido, nes mes avime batus ir esame izoliuoti nuo bet kokių įžeminimo paviršių.

 

Didžiąją žmogaus kūno dalį sudaro vanduo ir mineralai, dėl kurių jis tampa geru elektros laidininku. Tai reiškia, kad jo funkcionavimas priklauso nuo sudėtingų elektrinių ir cheminių procesų. Gyvenimas įelektrintoje aplinkoje pakeičia cheminių medžiagų pusiausvyrą, todėl kūnas negali funkcionuoti taip gerai, kaip įžemintas. Planetos paviršius veikia kaip didžiulė kempinė, kuri sugeria teigiamą mūsų organizmo krūvį.

 

2010 metų užsienio tyrimuose buvo skelbiama, kad įžeminimo terapija keičia pulsą, kvėpavimo ritmą ir kraujo prisotinimą deguonimi. Po metų tyrimą pakartojo lenkų mokslininkai, kurie ketino įrodyti, kad įžeminimo technika lemia žymius elektrolitų ir mineralų koncentracijos asmenų kraujo serume ir šlapime pokyčius. Rezultatai parodė padidėjusią gamaglobulino koncentraciją, kurioje yra organizmo imuninę sistemą stiprinančių antikūnių. Reguliari įžeminimo terapija mažina gliukozės kraujyje kiekį asmenims, sergantiems diabetu.

 

Kol kas nėra labai daug mokslinių tyrimų, įrodančių realią įžeminimo naudą, tačiau daugelis tiki, kad jis gerina bendrą organizmo būklę. 2012 metais moksliniame žurnale apie aplinkos ir visuomenės sveikatą („The Journal of Environmental and Public Health“) buvo rašoma apie tai, kad terapija gerina miego kokybę, malšina raumenų ir sąnarių skausmus, slopina uždegimą ir mažina stresą.

 

2013 metais alternatyvios medicinos žurnale („The Journal of Alternative and Complementary Medicine“) išspausdinta, kad dvi valandos įžeminimo terapijos sumažina raudonųjų kraujo kūnelių paviršiaus įelektrinimą, todėl mažina kraujo klampumą ir tirštumą, dėl kurių kraujas negali laisvai tekėti kraujagyslėmis. Padidėjęs kraujo klampumas gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas.

 

Terapiją išbandę, diabetu, skydliaukės ligomis ar aukštu kraujo spaudimu besiskundžiantys asmenys pastebėjo sveikatos būklės pagerėjimą ir net galėjo sumažinti vaisų suvartojimą.

 

Įžeminimo terapija nesudėtinga ir prieinama kiekvienam žmogui. Tereikia susirasti žemės plotelį, kuriame galima nusiauti batus, nusimauti kojines ir pasivaikščioti basomis. Sakoma, kad didžiausią poveikį teikia vaikščiojimas basomis po šlapią smėlį ir drėgną žolę. Tiems, kuriems sunku rasti žemės plotelį, ant kurio būtų galima pasivaikščioti basiems, arba tiesiog nesmagiai jaučiasi be batų, gali patikti specialūs produktai, atkartojantys natūralų žemės paviršių. Tai gali būti specialūs batai, kilimėliai, čiužiniai ir net įžeminimo apyrankės.