Vieni sako, kad katės turi devynis gyvenimus. Kiti tiki, kad nugaišę šunys keliauja į šunų rojų. Šiuolaikinėje visuomenėje nėra priimta kalbėti, kad gyvūnai galbūt taip pat turi sielą. Vis dėlto retkarčiais pasirodo šokiruojančių pareiškimų, kai jokių gyvybės ženklų neberodę augintiniai, vėl atgyja.

 

Sąvoką prisikėlę gyvūnai galime suprasti ir ne tokia tiesiogine prasme. Šiuolaikinis mokslas tiek pažengęs, kad nieko nebestebina, kai tyrėjai iš seniai nugaišusių gyvūnų ląstelių bando sukurti identišką kloną. Galbūt netolimoje ateityje po Žemę vėl vaikščios dinozaurai, mamutai, Tasmanijos tigrai ir kiti, seniai išnykę gyvūnai…

 

Ilgą laiką Oklahomos valstijoje (JAV) buvo kalbama apie atvejį, kai po kelių dienų vietinėje prieglaudoje užmigdytas šunelis prisikėlė. Mirtina dozė vaistų buvo suleista į gyvūnėlio koją ir širdį. Veterinarai patvirtino, kad trijų mėnesių šuo tikrai nugaišo. Tačiau kitą dieną specialiame konteineryje darbuotojai išvydo tą patį besiblaškantį šunytį. Prieglaudos darbuotojai jį praminė angelu… Netrukus „prisikėlusį“ šunytį paėmė globoti viena amerikiečių šeima.

 

2013 metų Didįjį penktadienį viename D. Britanijos sode buvo palaidotas nugaišęs žiurkėnas vardu Tinkas, nerodęs jokių gyvybės ženklų. Įsivaizduokite, kaip nustebo namo gyventojai, kai šv. Velykų rytą, jį vėl išvydo lyg niekur nieko vaikštinėjantį žeme. Tik gerokai vėliau išsiaiškinta, kad žiurkėnas buvo užmigęs žiemos miegu… Vis tiek neįtikėtina, kaip šaltą pavasario naktį žiurkėnas sugebėjo atsikasti kelią link žemės paviršiaus. Jo savininkai tvirtina, kad žiurkėną palaidojo suvynioję į virtuvinį rankšluostį maždaug 30 cm gylyje. Po „prisikėlimo“ gyvūnas gavo antrąjį vardą „Jėzus“.