Po intensyvios veiklos neretai ima kamuoti raumenų skausmai, kurie kartais gali sukelti migrenos priepuolį arba galvos skausmą. Išeitis – seansas infraraudonųjų spindulių saunoje. Jis ne tik padės atsikratyti nuovargio, bet padės išvalyti kūną nuo kenksmingų medžiagų. Jei naudojama taisyklingai, tokia pirtis yra vienas paprasčiausių ir saugiausių būdų, kaip atsikratyti toksinų, sunkiųjų metalų. Infraraudonųjų spindulių sauna ne tik maloniai sušildo kūną, bet ir turi gydomąjį bei sveikatą stiprinantį poveikį.

 

saunos

Kitaip nei įprastos pirtys, kuriose naudojamas oras arba garai, infraraudonieji spinduliai skleidžia šilumą, kuri iš karto absorbuojama į kūną. Todėl tokia sauna (pirtis) veiksmingiau šalina toksinus. Apskaičiuota, kad infraraudonųjų spindulių saunose iš žmogaus organizmo pašalinama 80 % vandens ir 20 % kenksmingų medžiagų. Palyginimui: įprastose pirtyse iš žmogaus organizmo pašalinama 97 % vandens ir 3 % toksinų.

 

Infraraudonieji spinduliai saunose gali įsiskverbti maždaug apie 8 cm į žmogaus kūną, todėl sušildo ne tik odos paviršių, bet ir raumenų audinius bei vidaus organus. Tai padeda pašalinti visų rūšių kenksmingas medžiagas iš organizmo, tarp jų vaistus, alkoholį, nikotiną, karcinogenus kraujyje.

 

Prasidėjus pirmiesiems peršalimo infekcijų arba gripo simptomams rekomenduojama kasdien 15 – 20 minučių pasilepinti infraraudonųjų spindulių pirtyje, kuri sunaikins ligos sukėlėjus ir pagerins savijautą. Spindulių skleidžiama šiluma suaktyvina kraujotaką, skatina baltųjų kraujo kūnelių gamybą, stimuliuoja imuninę sistemą, kuri padeda kovoti su įsibrovėliais į kūną. Visa tai sukuria nepalankią terpę augti ir daugintis bakterijoms, naikina jas.

 

Įsiskverbdami beveik 8 cm į žmogaus organizmą infraraudonieji spinduliai atpalaiduoja įsitempusius raumenis, malšina nestiprų skausmą. Be to, šio tipo sauna gali padėti asmenims, kuriuos vargina artritas, nes padeda mažinti sąnarių nelankstumą ir skausmą.

 

Apsilankius įprastoje pirtyje gausiai prakaituojama, todėl atrodo, kad karštis padeda numesti antsvorį. Iš tiesų yra ne visai taip. Didžioji dalis pirtyje numesto svorio sugrįžta, kai organizmas gauna pakankamai vandens (gerti vandenį po pirties yra labai svarbu, nes kitaip gresia dehidratacija). Infraraudonųjų spindulių sauna veikia šiek tiek kitaip. Spinduliai įsiskverbia ir suaktyvina medžiagų apykaitą. Per pusvalandį tokioje saunoje galima sudeginti nuo 200 iki 600 kcal. Taigi, sėdėjimas infraraudonųjų spindulių saunoje gali iš tikrųjų padėti sudeginti papildomas kalorijas, neužsiimant jokia aktyvia, fizine veikla.

 

Infraraudonieji spinduliai teigiamai veikia odą. Todėl tokioje saunoje verta lankytis, jei norisi džiaugtis sveikai atrodančia ir švytinčia veido ir kūno oda. Gali padėti, net, jei vargina egzema ar žvynelinė. Giliai veikiantys spinduliai yra veiksmingesni nei rankomis atliekamas masažas. Infraraudonieji spinduliai tonizuoja odą, mažina senėjimo požymius, gerina kraujotaką, skatina kolageno gamybą – visa tai gerina odos išvaizdą.

 

Ne visiems rekomenduojama lankytis pirtyse, infraraudonųjų spindulių saunoje taip pat. Todėl prieš užsiimant bet kokia veikla, kuri gali turėti įtakos sveikatos, būtina pasikonsultuoti su gydytoju, kuris, įvertinęs paciento būklę ir persirgtas ligas, duos vertingų patarimų. Ko gero, nereikia priminti, kad po apsilankymo saunoje, būtina nusišluostyti prakaitą ir švariai nusiprausi su vandeniu ir muilu, kad būtų pašalinti toksinai nuo odos paviršiaus.

 

Lankymasis pirtyse naudingas ir psichinei sveikatai, nes atpalaiduoja. Daugelis pastebi, kad apsilankius pirtyje, lengviau užmigti, nekamuoja nemiga. Kita vertus, svarbu neužmigti pirtyje (saunoje).

 

Žinoma, infraraudonųjų spindulių saunos yra tik vienas iš detoksikacijos etapų. Reikėtų ne tik lankytis pirtyse, bet ir praktikuoti sveiką gyvenimo būdą: sveikai maitintis, sportuoti, atsikratyti žalingų įpročių.