Vienas būdų išsklaidyti rudeninį ar žiemos slogutį – grožio transformacija. Gera žinia ta, kad pokyčiai gali būti nedideli ir neskausmingi, tačiau suteikiantys naują įvaizdį. Pakaks pakeisti šukuoseną ir pasidažyti. Svarbiausia, kad nauja šukuosena tiktų prie veido formos, o makiažas pabrėžtų individualius bruožus.

 

grozis

Plaukai pagal veido formą

 

Ovalus veidas

 

Tokiam veidui tinka beveik visi plaukų kirpimai (ir beveik visi akinių rėmeliai, kaip ir dauguma galvos apdangalų). Pagal nuotaiką galima drąsiai eksperimentuoti ir su ilgų, ir trumpų plaukų šukuosenomis, net išbandyti vadinamąjį pixie įvaizdį. Šaltajam sezonui galima rinktis šįmet ypač madingą lobo (long bob) stiliaus šukuoseną su ar be kirpčiukų. Trumpi taisyklingi kirpčiukai suteiks veidui griežtumo, o ilgi, dengiantys antakius – suapvalins veidą, suteiks švelnumo, moteriškumo. Ovaliam veidui skyrimas tinka ir per vidurį, ir šonuose, taip pat plaukus sušukuoti atgal ir užkišti už ausų. Vengti sunkių kirpčiukų, paslepiančių idealius veido kontūrus.

 

Apskritas veidas

 

Apskritaveidėms patariama jį vizualiai susiaurinti, pailginti. Tai padės padaryti tinkamai parinktas plaukų kirpimas ir šukavimas. Puikiai tiks vidutinio ilgio šukuosena, kai sruogos krinta veidu, taip jį tarsi įrėmindamos. Neprašausite, jei ilgesnius plaukus šukuosite ant vieno šono ir nerūpestingai sumesite ant peties. Trumpesnių ar trumpų plaukų savininkėms patariama šukuoseną formuoti taip, kad plaukai viršutinėje veido dalyje ir iki ausų turėtų daugiau apimties – veidas atrodys ilgesnis. Panašų efektą galima išgauti papurenant viršugalvį. Nesirinkti tokių šukuosenų, kurios baigiasi ties skruostų viduriu ar žandikauliu, nes veidas vizualiai tampa dar apvalesnis. Patartina skirti plaukus ne centre, bet šone – kuo žemiau, tuo geriau. Plaukų pusę, kur yra skyrimas, tvarkingai užkiškite už ausies, o kitą pusę papurenkite ir leiskite nerūpestingai kristi ant veido. Tinka tiek bobas, tiek lobas, tiek ilgesni kirpimai. Vengti ypač masyvių (spyruoklinių), vidutinio ilgio garbanų, nes jos išryškina veido apskritimą. Taip pat preciziškai kirptų, tiesių plaukų, sklastymo per vidurį ir itin trumpo (berniukiško) kirpimo.

 

Kvadrato formos veidas

 

Čia svarbus ne plaukų ilgis, o plaukų galų forma. Reikėtų juos trumpinti ne tiesiai ir griežtai, bet iškarpyti arba nuploninti apačią. Lengvai krintantys plaukai sušvelnins griežtą žandikaulio formą. Jei norisi suteikti vizualiai švelnesnę formą, suapvalinti, puikus sprendimas yra garbanos.

 

Jeigu norisi kirpčiukų, rinktis plonesnius ir asimetriškus – taisyklingi, sunkūs, griežtų formų kirpčiukai suteiks veidui dar daugiau griežtumo. Jei kirpčiukai ilgesni, galite juos skirti per vidurį. Geriau, kad kirpčiukai prasidėtų nuo aukščiau – taip vizualiai veidas išilgės, neliks griežtos kvadrato formos.

 

Jei renkatės trumpą šukuoseną, pvz., pasibaigiančią ties apatinio žandikaulio linija, patartina plaukų galiukus pariesti į vidų, o ne išorę. Taip plaukai jaukiai pagaubs ir sušvelnins veido linijas. Vengti tiesių, vienodo ilgio plaukų, griežtų geometrinių kirpimų, skyrimo per vidurį, griežtų kuodų ar standžios arklio uodegos.

 

Trikampio formos veidas

 

Širdelės formos veidą turinčios moterys gražiausiai atrodo, kai apačioje plaukų yra gausiau, jie puresni, o viršugalvis plokštesnis, prigludęs. Taip šukuojant plaukus veido apatinei daliai suteikiama šiek tiek pilnumo. Taip pat tinka į šoną šukuojami paauginti kirpčiai, iki smakro griežtai kirpti plaukai, arklio uodega, lengvai krintančios garbanos iki pečių. Nebijokite eksperimentuoti su plaukų skyrimu: jis gali būti nelygus, žaibo formos ar beveik užslėptas. Vengti skyrimo per vidurį ir iki pat akių lygiai nukirptų kirpčiukų – jie dar labiau platina sritį ties akimis.

 

Pailgas veidas

 

Turint tokią formą, net priaugus svorio iš veido to nematyti. Jis ilgas, siauras, taigi visuomet atrodote lieknai. Tačiau pasitaiko, kad veidas vizualiai yra kiek per ilgas ir norisi suteikti jam apvalumo. Tai galima padaryti nukerpant kirpčius – kakta vizualiai sutrumpės. Jei kirpčiukų nenorite, tuomet įsidėmėti kitus būdus, kaip šukuotis, kad veidas būtų apskritesnis. Svarbiausia žinoti, kad plaukai negali būti prigludę. Stenkitės suteikti jiems apimties, kad šukuosena atrodytų vešlesnė. Tinka netvarkingos garbanėlės, sluoksniais pakarpyti plaukai. Vizualiai plaukams tekstūros suteikia dažymas smulkiomis kelių tonų sruogelėmis. Skirkite plaukus šone. Vengti skyrimo per vidurį ir ilgų tiesių plaukų, nes tokia šukuosena dar labiau vizualiai pailgina veidą.

 

Ryškinti individualius bruožus

 

Nepiešti veido

 

Interneto platybėse apstu vaizdo pamokėlių, kaip transformuotis į instagramo gražuolę. Tačiau tiksliai atkartojus visus žingsnius ir naudojant tas pačias priemones rezultatas gali nuvilti. Taip yra dėl to, kad vizažo pamokėles filmuojančios moterys žino, kaip paryškinti savo privalumus ir maskuoti trūkumus. Taip turėtumėte daryti ir jūs, o ne tiesiog nusipiešti patikusį veidą.

 

Pagrindiniai dalykai, kuriuos verta ryškinti, – antakiai, akys ir lūpos. Antakiai įrėmina akis, atveria žvilgsnį ir pabrėžia veido formą. Jei antakiai pernelyg blankūs, veidas atrodo neišraiškingas, be charakterio. Jei natūraliai vešlūs ir ryškus, reikia tik tvarkingai sušukuoti antakiams skirtu šepetėliu. Jei šviesesni už galvos plaukus, juos būtina paryškinti. Vengti juodos spalvos (nebent esate tamsaus gymio, juodų plaukų), rinktis iš gausybės rudų tonų. Antakiai turi būti gana ryškūs, bet netapti pagrindiniu veido akcentu.

 

Akys ar lūpos?

 

Dieninio makiažo taisyklė (nepriklausomai nuo veido bruožų) – ryškinti akis arba lūpas. Ryškias lūpas geriau rinktis vakarui, o darbui ir susitikimams dieną naudoti švelnesnius atspalvius. Tačiau jei lūpos siauros, mažiau išraiškingos, akcentuoti patartina akis – pasitelkti šešėlius, kontūro pieštuką, blakstienas ilginantį ir tankinantį tušą, o lūpas patepti nude arba rausvos spalvos lūpdažiu ar blizgiu. Ryškių lūpdažių vengti ir tuo atveju, jei lūpos yra arčiau nosies.

 

Ryškios akys tinka ir dieniniam ir vakariniam makiažui. Tiesa, dieną venkite tamsių spalvų šešėlių, pernelyg ryškaus akių kontūro. Jei akys labiau nutolusios nuo nosies, jas priartinti galima tamsiu kontūro pieštuku patepus vidinį akies kamputį. Jei akys per arti nosies, ryškinti tik išorinius akių kampučius, o vidinį pašviesinti.

 

Per ilgą nosį vizualiai galima sutrumpinti tamsesne spalva papudravus galiuką, o paploninti – vertikaliomis tamsiomis linijomis abipus nosies. Svarbu šias linijas kruopščiai išsklaidyti.

 

Dėmesys skruostams

 

Niekuomet nesuklysite paryškinusios skruostikaulius – juos pabrėžti tinka įvairių veido bruožų moterims. Išraiškingi skruostikauliai puošia, lieknina, suteikia veidui formą, elegantiškumo. Ryškindamos skruostus atkreipkite dėmesį į tai, kad kiekviena turi savo skruostikaulio formą bei liniją, kurią ir reikėtų subtiliai paryškinti.

 

Kaip rasti skruostikaulį? Sučiaupkite lūpas ir smarkiai nusišypsokite – skruostikauliai kaip mat išryškės.

 

Tinkamai kontūruoti veidą galima pagal trejeto metodą. Abejose veido pusėse tamsesne pudra nupieškite trejetus. Pradėkite nuo kaktos viršaus, veskite palei smilkinį, tuomet keliaukite iki skruostikaulio ir baikite piešti trejetą, vesdamos teptuką smakro linija. Kitoje pusėje atkartokite apsuktą trejetą. Gautas linijas išsklaidykite – kontūro linija turi būti švelni ir plati, išsklaidyta.

 

Kontūravimas pagal veido formą

 

Atliekant makiažą labai svarbu tinkamai kontūruoti veidą, kitaip tik kremine ar kompaktine pudra padengtas veidas atrodys plokščias. Veidą kontūruoti ne pagal vieną universalią formulę, bet unikalius individualius bruožus. Štai trumpos taisyklės, kaip tinkamai padailinti skirtingų formų veidus:

 

Širdies formos veidas. Reikia šiek tiek susiaurinti kaktą, tamsesne spalva padengiant abu jos šonus. Skruostus ryškinti ne tik po pat skruostikauliu – sklaidyti tamsesnę spalvą iki pati ausų.

 

Pailgo veido savininkėms patariama šiek tiek pažeminti kaktą ir patrumpinti smakrą. Patamsinkite patį kaktos viršų ir smakro galą.

 

Ovaliam veidui reikia suteikti griežtumo ir iškilumų, todėl daugiausia dėmesio skirkite skruostikauliams.

 

Apvalų veidą susiaurinsite ir jam dailią formą suteiksite tamsindamos abu veido šonus. Pradėkite šiek tiek toliau kaktos viršaus centro, tamsinkite smilkinius ir skruostus iki pat apatinio žandikaulio linijos.

 

Kvadrato formos veidui švelnumo ir moteriškumo suteiksite patamsindamos visus keturis kampus – kaktos šonus iki smilkinio bei apatinio žandikaulio kraštus (brėžkite liniją po skruostikauliu ir sklaidykite žemyn iki pat žandikaulio apačios).

 

Verta žinoti

 
  • Nepieškite ne savo veido. Ryškinkite skruostus tiksliai ten, kur jie yra.
  • Prieš svarbią progą pasitreniruokite. Kontūravimas yra makiažo sritis, kuriai reikia įgūdžių. Kelis kartus atlikite bandomąjį makiažą.
  • Nepalikite griežtų linijų, dailiai išsklaidykite, kad kontūrai atrodytų kuo natūraliau.
  • Per tamsi pudra sendina.
  • Rinkitės vienu tonu už natūralią savo odos spalvą tamsesnę pudrą.