165 eurai Lenkijoje prieš 350 eurų Kėdainiuose. Lietuviai pramynė takus ne tik į Lenkijos parduotuves. Jie ten važiuoja ir užklupti nelaimės – netekę artimojo. „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Patriotai“ netruko tuo įsitikinti, vos įsukusi į krematoriumo Lenkijoje kiemą. Automobilis, į kurį gedintys giminaičiai dėjo urną su pelenais, buvo lietuviškais numeriais. Krematoriumo vadovas Karolis Kamilis Milewski džiaugėsi, kad 40 proc. pajamų jam suneša būtent tokie klientai.

 

Suvalkai1 (Small)

 

Tuo tarpu Vilniuje – mūšis po kilimu ir Seime priimtas specialus įstatymas, ribojantis galimybę išvežti mirusiuosius kremuoti į užsienį. Taip siekiama išsaugoti vienintelio, todėl gerokai brangiau nei Lenkijoje palaikus deginančio Kėdainių krematoriumo pajamas.
 
Kas laimės? Artūras Zuokas (49) – už krematoriumą prie oro uosto. Seimo narė Aušra Maldeikienė (59) ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius (43) atvirai palaiko krematoriumą ant kalvos greta Trijų Kryžių kalno. „Daroma viskas, kad paskutinė kelionė Lietuvoje niekada neatpigtų“, – sako žurnalistams mirties verslo senbuvis.

 

Suvalkai2 (Small)

 

„Patriotų“ tyrimo metu paaiškės, kad yra pristeigta specialių firmelių, kurios neva ketina statyti krematoriumą Vilniuje. Jos teikia paraiškas, rengia dokumentus, bet lemiamu metu pradingsta. Kas slypi už šitos kovos? Sužinokite šiandien 21.30 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.