Hialurono rūgštį daugelis žino kaip vieną iš senėjimą stabdančių kosmetikos komponentų, tačiau jos poveikis kur kas platesnis. Mat padeda gyti žaizdoms, lengvina artrito simptomus, užkerta kelią šlapimo nelaikymui ir kt. Sužinokime daugiau apie teikiamą naudą.

 

hialuronas_800x422

Gražiai odai

 

Viena hialurono rūgšties molekulė turi savybę pritraukti šimtą vandens molekulių, todėl deramas šios medžiagos kiekis odoje be galo svarbus jos išvaizdai. Su amžiumi hialurono rūgšties gamyba organizme lėtėja, todėl, norint sulėtinti senėjimą ir išvengti raukšlių, jos reikia gauti papildomai.

 

Ant veido tepama hialurono rūgštis (geriausia serumas) sudrėkina odą, naikina smulkias raukšleles. Skystesnės konsistencijos hialuronas kaip sudedamoji veikliųjų medžiagų derinio dalis naudojamas mezoterapijos injekcijoms. Jos metu smulkūs dūriai atliekami norimose kūno srityse – veido, galvos odos ar kt. Šiek tiek klampesnis hialuronas pasitelkiamas atliekant biorevitalizaciją: smulkios injekcijos atliekamos paakių, kaklo, rankų ar dekoltė srityje. Pagrindinis procedūrų tikslas – panaikinti matomas raukšleles ir papildyti odą hialurono rūgšties molekulėmis siekiant atkurti natūralią odos drėgmę. Taip pat injekcijomis gali būti formuojamas dailesnis veido ovalas, iškilesni skruostai, putlesnės lūpos.

 

Judriems sąnariams

 

Kad sąnariai būtų sveiki, jiems būtinas reguliarus judėjimas – gerina būklę ir mažina skausmą. Anot specialistų, judant sąnario ertmėje išsiskiria daugiau sąnarinio skysčio, kuris sutepa ir maitina kremzlę. Tai svarbu, nes ši kremzlė neturi kraujagyslių ir negauna maistinių medžiagų iš kraujotakos. Dėl reguliarios fizinės veiklos taip pat stiprėja sąnarį supantys raumenys ir raiščiai, todėl jis tampa stabilesnis, tenka mažesnė apkrova ir slopsta skausmas.

 

Deja, su metais sąnarių kremzlė dyla, gaminama mažiau sąnarinio skysčio, kurio viena pagrindinių sudedamųjų dalių yra hialurono rūgštis. Sąnarius neigiamai veikia ir uždegimai, per didelis fizinis krūvis, netinkama mityba, antsvoris. Suplonėjusi kremzlė kelia skausmą ir riboja judėjimą. Norint to išvengti, rekomenduojama reguliariai gerti sąnariams skirtus maisto papildus su hialurono rūgštimi, kuri užtikrins optimalią sąnarinio skysčio gamybą ir neleis kremzlei išsausėti bei suplonėti.

 

Verta žinoti, kad pažeistą sąnarių kremzlę galima gydyti ir hialurono rūgšties injekcijomis, kurias specialistas suleis tiesiai į paveiktą sąnarį ir taip sugrąžins kremzlės elastingumą.

 

Sveikoms akims

 

Sausų akių liga vargina vis daugiau žmonių. Dažniausiai ja serga vyresni asmenys, tačiau simptomais vis dažniau skundžiasi ir jaunimas bei darbingo amžiaus žmonės. Gydytojai oftalmologai pastebi, kad rizika susirgti sausų akių liga gresia kiekvienam, kai daug laiko praleidžiama su kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais, kondicionuojamose patalpose, taip pat nešiojantiems kontaktinius lęšius. Pastebima, kad sausų akių ligos rizika didesnė moterims, nes ašarų gamybą ir jų kokybę veikia hormonų pokyčiai nėštumo, žindymo ar menopauzės metu, taip pat vartojant hormonines kontraceptines priemones.

 

Ligos vystymasis tiesiogiai susijęs ir su mirksėjimu: kuo rečiau mirksime, tuo mažiau akys drėkinamos. Išvengti sausų akių ligos ir palengvinti jos simptomus padės akių lašiukai su hialurono rūgštimi. Jie efektingai sudrėkins akis, o hialurono molekulės užkurs ilgalaikį akių drėkinimo mechanizmą, pritraukdamos vandens molekules.

 

Ginekologinėms problemoms spręsti

 

Hialurono injekcijos plačiai naudojamos ginekologijoje. Vienas pritaikymo būdų – gydant šlapimo nelaikymą.Maždaug 3–6 % moterų kenčia nuo pasikartojančio šlapimo pūslės uždegimo. Net iki 15 % vyresnio amžiaus žmonių susiduria su šlapimo nelaikymu. Norint sumažinti šlapimo pūslės jautrumą ir skausmingumą bei dažną šlapinimąsi, į šlapimo pūslės audinius specialiu kateteriu įvedama hialurono rūgšties. Ji padeda atkurti pažeistą šlapimo pūslės gleivinę, ši tampa mažiau jautri ir atsparesnė uždegimo sukėlėjams.

 

Hialurono injekcijos taikomos ir esant makšties sausumui. Specialios makšties ovulės su hialurono rūgštimi suteikia ilgalaikį makšties drėgnumą, skatina gleivių išsiskyrimą, palaiko rūgštinę terpę, naudingos makšties grybelinių infekcijų profilaktikai. Esant makšties audinių pažeidimams ir itin dideliam išsausėjimui, gali būti taikomis hialurono rūgšties injekcijos į audinį.

 

Gauti su maistu

 

Šiek tiek hialurono rūgšties galima gauti vartojant naminį kaulų sultinį, vynuoges su žievele, sojų pieną ir tofu sūrį. Visgi, siekiant akivaizdaus efekto, be maisto papildų ar injekcijų neišsiversime.

 

Verta žinoti, kad hialurono rūgšties gamybai ir įsisavinimui kenkia per didelis saulės spindulių kiekis, kompiuterinė radiacija, magnetiniai laukai, toksinai, nesubalansuota mityba, silpnas imunitetas, stresas, nesaikingas kai kurių medikamentų vartojimas, tam tikros ligos. Jei gausiai vartosime hialurono rūgštį, tačiau neatsakingai mėgausimės saulės spinduliais, patirsime nuolatinį stresą, norimo efekto galime nesulaukti arba poveikis bus trumpalaikis.

 

Įdomu

 
  • Hialuronas nėra visai rūgštis – tai polisacharidas arba tiesiog didelė cukraus molekulė.
  • Šis junginys natūraliai randamas organizme.
  • Apie 50 % hialurono rūgšties yra odoje, didelė koncentracija ir sąnariuose bei akyse.
  • Nuo 22 metų hialurono rūgšties gamyba organizme ima lėtėti.
  • Sulaukus 40-ies nykimo procesas greitėja eksponentiškai.
  • Po 50-mečio jos kiekis tampa du kartus mažesnis nei jaunystėje.