Gyvenimas be apatinių
2024-12-04 09:35Nei nuogi, nei apsirengę – taip galima apibūdinti asmenis, kurie sąmoningai nedėvi apatinių drabužių. Vieni pasirinkimą motyvuoja seksualine laisve, kiti jaučia fizinį ir emocinį diskomfortą, jei rūbai liečia genitalijas, treti tiesiog maištauja prieš socialines normas. Tačiau visi gauna savotiškų naudų bei susiduria su specifiniais pavojais.
Argumentai „už“ moterims
- Pienligės (kandidozės) sukėlėjai, lemiantys balkšvas išskyras, niežulį ir nemalonų kvapą iš makšties, geriausiai klesti šiltoje ir drėgnoje terpėje. Dėvint aptemptas apatines kelnaites, ypač sintetinių audinių, dirbant sėdimą darbą, sutrinka oro cirkuliacija, prasideda šutimas ir susidaro palanki aplinka bakterijoms bei mielėms. Nors nėra mokslinių tyrimų, kurie įrodytų, jog atsisakius apatinių sumažėja lytinių infekcijų rizika, manoma, kad tokia praktika naudinga vasarą, kai galima pasislėpti po ilgesniu sijonu ar suknele.
- Apatiniai rūbai sulaiko ne tik prakaito, išskyrų drėgmę, bet ir kvapus. Nors atrodo, kad šiam tikslui turėtų pasitarnauti kasdieniai higieniniai įklotai, sintetinės medžiagos gali dirginti ir sukelti alergiją. Dėl trinties ir spaudimo suintensyvėja išskyrų sekrecija. Susidaro užburtas ratas, nes priemonės, turinčios panaikinti nepatogumus, juos sustiprina. Nedėvint apatinių prakaitas ir drėgmė išgaruoja greičiau, dėl geresnio vėdinimo iki minimumo sumažėja kvapas.
- Išorinių lytinių organų gleivinė labai plona ir jautri. Aptempti apatiniai, dekoratyvinės detalės, tokios kaip nėriniai, siūlės, netinkamas modelis, pavyzdžiui, kelnaitės su juostele, gali trinti genitalijas, žaloti odą ir gleivines. Atsižvelgiant į depiliacijos būdą, padidėja įaugusių plaukelių ir folikulito rizika. Vargina ne tik dažni pūlinukai, infekcijos, bet ir diskomfortas dėvint kelnaites. Tiesiog skauda judant, sėdint.
- Daugelis kūno linijas formuojančių apatinių sutrikdo kraujotaką ir limfotaką. Galima jausti keistą dilgčiojimą tarpvietėje. Sumažėja vietinis imunitetas, todėl padidėja makšties uždegimo rizika, deformuojasi lytinės lūpos, kurios netenka elastingumo ir keičia formą. Veržiančius apatinius sunku nusiimti ir užsivilkti, todėl moterys vengia eiti į tualetą, kenčia ir kiek įmanoma sulaiko šlapinimąsi ir tuštinimąsi. Tokie įpročiai gali lemti rimtesnes sveikatos problemas.
- Drabužių, ypač ryškių spalvų, sudėtyje gausu cheminių medžiagų, kurios lemia alergines reakcijas, vadinamas kontaktiniu dermatitu. Sudirgimas pasireiškia įvairiais simptomais: nuo paraudimo, patinimo, niežėjimo, karščio jausmo iki bėrimo, pūslelių ir opelių gleivinėje. Alergenai gali išsiskirti iš tekstilės ilgą laiką, nepaisant skalbimo. Moksliniai tyrimai rodo, jog genitalijų gleivinės jautrumas cheminėms medžiagoms didėja su amžiumi, itin paūmėja per menopauzę.
Argumentai „už“ vyrams
- Panašiai kaip moterims, ankštos kelnaitės sulaiko prie kūno šilumą bei drėgmę, todėl gali vystytis patogeninės bakterijos ir mielės. Infekcijos pasireiškia lytinių organų gleivinės paraudimu, sudirgimu, niežėjimu. Rizika padidėja išsimaudžius ir nepakankamai nusausinus genitalijas, taip pat po fizinio krūvio ir sekso. Ligų rizika sumažėja, jei vyras po dušo dėvi ne trumpikes, o laisvo modelio medvilninius šortus, kurie užtikrina vėdinimą.
- Atsižvelgiant į kelnaičių modelį, varpos ar kapšelio trintis į tekstilę gali turėti ilgalaikių padarinių, ypač dėvint ne tik siaurus apatinius, bet ir aptemptus džinsus. Iš pirmo žvilgsnio nekaltas paraudimas virsta negyjančia žaizdele, į kurią lengvai įsimeta infekcija. Problema gali pasireikšti ir praeiti savaime, kartotis periodiškai ir įkyriai. Sveikata pagerėja, jei vyras ant nuogo kūno dėvi laisvas medvilnines kelnes, o miega visai be drabužių.
- Sėklidės ne veltui kabo kūno išorėje. Norint palaikyti efektyvią spermatozoidų gamybą, reikalinga žemesnė temperatūra nei organizmo viduje. Juk įprasta žmogaus kūno temperatūra siekia apie 36,6 oC, štai spermai palanki terpė – apie 34,4 oC. Dėvint apatinius, ypač per mažo dydžio, aptemptus, sėklidės pakeliamos aukščiau ir kapšelio temperatūra pakyla. Per ilgą laiką hipertermija susilpnina spermos kiekį ir kokybę, gali tapti nevaisingumo priežastimi. Mokslininkai laikosi nuomonės, kad labiau kenkia ne ankšti apatiniai, o sintetiniai audiniai, trukdantys atiduoti šilumos perteklių.
Argumentai „už“ abiem
- Vienas privalumų – komfortas. Kad ir koks patogus apatinis trikotažas, apsimovus kelnes susidaro klosčių ir raukšlių, kurios spaudžia. Savijautą, visą dieną praleidus dėvint džinsus, iliustruoja palengvėjimo jausmas įsmukus į laisvus namų rūbus. Dirbant nuotoliu, kai reikia reprezentuoti tik viršutinę kūno dalį, žemiau liemens galima apsieiti ir be drabužių.
- Formuojantys apatiniai ar kiti aptempti drabužiai sutrikdo virškinimo trakto veiklą. Atsisakyti kelnaičių rekomenduojama asmenims, kuriems padidėjęs skrandžio rūgštingumas, pasireiškia refliuksas, dirgliosios žarnos sindromas, vargina hemorojus.
- Įrodyta, kad netinkami miego rūbai ir patalai lemia kūno temperatūros padidėjimą, todėl pailgina užmigimą, net keičia miego fazių eigą. Nusimetus drabužius pagerėja natūrali termoreguliacija ir nakties miego kokybė. O visavertis poilsis – ideali prevencinė priemonė, sauganti nuo nutukimo, širdies ir kraujagyslių ligų, ankstyvų senatvinių procesų, streso padarinių. Miegas būtinas smegenų veiklai ir darbingumui.
- Atsisakius apatinių galima padidinti libido. Jaudina retai patiriamas nuogumo pojūtis, kai laisvai cirkuliuoja oras. Glumina prieinamumas, nes dingsta rūbų kuriamos kliūtys. Partneris ar pats asmuo gali ranka pasiekti slapčiausias erogenines zonas. Atsiranda daugiau intencijų inicijuoti intymumą. Moksliniai tyrimai rodo, kad asmenys, kurie nedėvi apatinių, greičiau susijaudina, nes drabužiai nespaudžia ir neslopina kraujotakos, patiria didesnį malonumą per preliudiją. Naujas įprotis miegoti nuogiems arba vaikščioti namuose be rūbų gali atgaivinti priblėsusią poros seksualinę aistrą ar paįvairinti lytinį gyvenimą.
Argumentai „prieš“
Stalčiuje palikti apatiniai nėra vaistas nuo visų lytinių organų infekcijų ar santykių problemų. Yra keletas atsargumo priemonių, kurių svarbu laikytis dėvint išorinius drabužius tiesiai ant nuogo kūno.
Ribotas garderobo pasirinkimas. Negalima dėvėti aptemptų kelnių, ypač džinsų, nes grubi medžiaga tiesiogiai liečiasi prie genitalijų, trina ir žaloja. Esant blogam vėdinimui lengva užsikrėsti bakterine ar grybeline infekcija. Moterims, kurios nedėvi kelnaičių, tačiau renkasi trumpus sijonus, taip pat padidėja ligų rizika, nes viešose vietose sėdasi tiesiai ant nešvarių paviršių ir nėra tekstilinio sluoksnio, apsaugančio nuo tiesioginio kontakto. Dažniausiai tenka atsisakyti baltų ar kitų šviesių garderobo elementų, kurie yra teplūs.
Būtina dažniau skalbti. Lytiniuose organuose natūraliai veša mikroflora, gaminasi gleivės, prakaitas, lieka šlapimo likučių. Viena apatinių funkcijų – sugerti nešvarumus ir apsaugoti išorinius rūbus. Atsisakius kelnaičių teks dažniau skalbti viską, kas liečiasi su genitalijomis. Negalima dėvėti drabužio pakartotinai prieš tai neišvalius. Išimtis taikoma tik miego rūbams, kurie keičiami ne rečiau kaip kartą per savaitę kartu su patalynės užvalkalais.
Negalima matuotis parduotuvėse. Nerekomenduojama vilktis ant nuogo kūno drabužių, kuriuos prieš tai matavosi eilė nepažįstamų žmonių. Išsiruošus į parduotuvę reikėtų pasiimti su savimi ir kelnaites, kurios apsaugos nuo infekcijų ar grybelių grėsmės. Naują pirkinį būtina išskalbti prieš dėvėjimą.
Nemalonu šaltuoju sezonu. Moterų makštis beveik visada natūraliai drėgna, todėl pritraukia šaltį. Net dėvint vilnones kelnes, kurios, beje, gali dirginti, ir ilgą paltą, neapleis diskomfortas, lyg tarpvietė būtų itin šlapia. Padidėja šlapimo pūslės uždegimo rizika. Nerekomenduojama atsisakyti apatinių, jei jutiminė oro temperatūra nukrinta žemiau 5 oC.
Nepatogu sportuoti. Dėl estetinių priežasčių nerekomenduojama dėvėti tamprių ir kitų elastingų, trikotažinių rūbų, kurie išryškina anatomines formas. Be to, sintetinės medžiagos grubiai trina jautrią gleivinę, gali lemti skausmingus mikroįtrūkimus, nesugeria prakaito pertekliaus. Vis dėlto moterims mažesnė blogybė sportuoti be apatinių, nei dėvėti kelnaites su juostele. Vyrams nepatogu intensyviai sportuoti dėvint tik laisvo modelio šortus ar kelnes. Tokie rūbai neprilaiko lytinių organų. Nemalonu lygiai taip pat, kaip moterims bėgioti be liemenėlės.
Tenka paisyti etiketo. Nerekomenduojama eksperimentuoti darbo aplinkoje. Vis tik kelnaitės sugeria natūralias išskyras ir apsaugo drabužius nuo dėmių, maskuoja tikrąją lytinių organų formą. Apatiniai yra socialinė norma. Idealiausia vieta nuogybėms (matomoms ir slaptoms) – namai ir kitos privačios erdvės.
Autorius Jurgita Ramanauskienė