Levandos aromatas padeda atsipalaiduoti po sunkios dienos. Levanda gali palengvinti ar išgydyti daugybę įvairių skausmų. Raminančio kvapo eterinis aliejus ilgus metus naudojamas kvepalų gamyboje. Šie augalai populiarūs visame pasaulyje, tačiau jų gimtinė yra kalnuose prie Viduržemio jūros.

 

Švelniais medienos pustoniais kvepia visas augalas – nuo lapų, žiedų ir sėklų. Levandos kvapai naudojami, gydant depresiją, bei gal palengvinti fizinį skausmą. Masažinis levandų aliejus padeda atsipalaiduoti raumenims. Levandų eterinis aliejus yra stiprus antiseptikas, todėl rekomenduojama naudoti priemones su šiuo aliejumi, gydant paprastuosius spuogus ir nudegimus nuo saulės. Svaigus levandų aromatas gali numalšinti galvos skausmą, rašo voices.yahoo.com.

 

Raminančių savybių turinti levanda gali padėti užmigti kamuojamiems nemigos. Po sunkios dienos išsimaudykite šiltoje vonioje, į kurią įlašinkite porą lašelių levandos esencijos. Tokia vonia padės nusiraminti ir atsipalaiduoti. Taip pat norėdami sumažinti nerimą ir įtampą, galite įmasažuoti keletą levandos esencijos lašelių į pulso taškus. Jeigu skauda galvą, įmasažuokite porą tyro levandų eterinio aliejaus lašų smilkinių srityje ir kurį laiką ramiai pasėdėkite arba pamiegokite. Kad miegotumėte geriau, po pagalve galite pasikišti džiovintų levandų maišelį.

 

Levandos eterinis aliejus yra naudingas odai. Jis gali būti naudojamas kaip toniko, reguliuojančio odos riebumą ir apsaugančio nuo randų susidarymo, sudėtinė dalis. Levandų aliejus padės, jei turite pleiskanų. Tiesiog įlašinkite porą lašų esencijos į vandenį, kuriame perskalausite plaukus arba patrinkite tarp rankų porą lašelių aliejaus ir įmasažuokite į galvos odą. Žaizdos gijimą pagreitinsite, pridėję medžiagos skiautelę, sudrėkintą šiltame vandenyje su pora šlakelių levandų eterinio aliejaus.

 

Atpalaiduojantį masažinį aliejų pasigaminsite porą levandų eterinio aliejaus lašų sumaišę su baze, pavyzdžiui, vynuogių kauliukų ar alyvuogių aliejumi. Vienam puodeliui aliejaus reikia 10 lašų levandos esencijos.

 

Mėgaukitės levandų aromatu namuose. Paprasčiausiai į vandenį garintuve įlašinkite keletą lašų šio raminančio eterinio aliejaus.