Grožio procedūros, kurios gali baigtis katastrofa
2017-08-28 15:09Nors atrodo, kad šiais laikais visos grožio procedūros, ne taip kaip Viduramžiais, kai odai baltinti būdavo naudojamos tokios nuodingos medžiagos kaip švinas ir gyvsidabris, turėti būti saugios, faktai kalba ką kita. Net ir XXI amžiuje grožis neretai pareikalauja aukų. Reikia būti itin atsargiems, kad taip nenutiktų!
Grožio procedūros, kurios gali baigtis katastrofa:
- Manikiūras ir pedikiūras. Vietoje, kurioje karpomi nagai, šalinamos nuospaudos ir mirkomos pėdos, yra didesnė grybelinių ir bakterinių, įskaitant MRSA (antibiotikams atsparių bakterijų) infekcijų rizika. Galbūt sunku patikėti, bet tokios infekcijos gali būti mirtinos. 2005 metais amerikietė Kimberly Kay Jackson apsilankė grožio salone, norėdama, kad jai, kaip ir kiekvieną mėnesį, atliktų pedikiūrą, tačiau tą kartą pedikiūro specialistas su pemza pažeidė klientės kulno odą ir žaizdos vietoje kilo uždegimas, nepasiduodantis tradiciniam gydymui antibiotikais. 46-erių metų moteris mirė, praėjus 7 mėnesiams po infekcijos. Moters artimieji grožio saloną padavė į teismą. Ekspertai pataria iš anksto įvertinti grožio saloną, kuriame ketinate lankyti, jo švarą ir laikymąsi higienos taisyklių, o pastebėjus bet kokius pokyčius, kurie kelia įtarimą, nedelsiant apsilankyti pas gydytoją.
- Braziliškas plaukų tiesinimas. Norinčios glotnių, žvilgančių plaukų lyg iš reklamos dailiosios lyties atstovės neretai susigundo braziliško plaukų tiesinimo procedūromis. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad procedūroms naudojami plaukų priežiūros produktai, kuriuose yra labai didelis karcinogeninių medžiagų (formaldehido) kiekis. Šalutinis braziliško plaukų tiesinimo poveikis gali būti kraujavimas iš nosies, krūtinės skausmas, galvos skausmas ir svaigimas, vėmimas, bėrimai, kvėpavimo problemos, o kai kurie grožio salonų darbuotojai ir klientai net nedėvi apsauginių kaukių, kai atliekamos šios procedūros!
- Botokso injekcijos. Nors kosmetinis botokso naudojimas yra iš esmės saugus, jeigu naudojamas, laikantis instrukcijų, tačiau nereikėtų pamiršti, kad tai yra nuodinga medžiaga. 2008 metais amerikiečiai pasirašė peticiją, kurioje cituoja 180 atvejų, kai botoksas sukėlė neigiamą šalutinę reakciją ir 16 mirčių. Botoksas gali patekti į kitas kūno dalis po injekcijos ir sukelti stiprų šalutinį poveikį, nors, jeigu botoksas naudojamas kosmetiniams tikslams, taip nutinka tik labai retais atvejais. Sunkus šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia vaikams, kuriems botoksas leidžiamas, siekiant sumažinti raumenų spazmus. Jeigu svarstote apie botokso injekcijas, įsitikinkite, kad pasirinkote patikimą ir patyrusį specialistą, įsitikinkite, kad naudojamas tikras botoksas iš „Allergan“ ir yra laikomi gerų sanitarinių sąlygų. Jeigu po injekcijų patiriami simptomai, panašūs į botulizmą (sunkumas ryti, nerišli kalba, raumenų silpnumas), nedelsiant ieškoti profesionalios gydytojų pagalbos.
- Soliariumas. Ironiška, kad žmonės eina į soliariumus, norėdami, kad oda įgautų sveiko švytėjimo, nors onkologai įspėja, kad tokie deginimosi įrenginiai yra tokie pat pavojingi kaip cheminiai ginklai ir arsenas. 20 tyrimų analizė 2009 metais parodė, kad odos vėžio rizika didėja 75 %, jei pradedama lankytis soliariumuose iki 30 metų. JAV nacionalinio vėžio instituto duomenimis, dailiosios lyties soliariumų lankytojos, turi 55 % didesnę riziką susirgti piktybine melanoma – odos vėžiu, nuo kurio dažniausiai mirštama.
- Lazerinis plaukų šalinimas. Jeigu atlieka patyręs specialistas, lazerinis plaukų šalinimas paprastai yra saugi procedūra. Tačiau vis tiek gali atsirasti šalutinis procedūros poveikis: odos pažeidimai, bakterinės infekcijos ir randėjimas. Išoriškai naudojami anestetikai mažina skausmą, šalinant plaukus lazeriu, bet jie gali turėti mirtiną poveikį. 2004 metais amerikietė Shiri Birg naudojo nuskausminamąjį gelį taip, kaip nurodyta, bet patyrė priepuolį, pateko į komą ir po 8 dienų mirė nuo smegenų pažeidimo. Todėl prieš išoriškai naudojant anestetikus būtina pasitarti su gydytoju ir laikytis saugumo reikalavimų.