Graikų mitologija Zodiako ženkluose
2025-07-21 09:09Nors žvaigždynus stebime jau tūkstančius metų, tačiau senovės graikai šiems dangaus objektams suteikė mitologinę reikšmę – kiekvieną jų priskyrė dieviškai ar mitinei būtybei. Negana to, tai turi stiprų poveikį žmogaus likimui.
Arėjo avinas
Arėjas – Dzeuso ir Heros sūnus, pripažintas ugningu karo dievu. Tai bebaimis karys, mūšio lauke valdantis galingą ietį. Nepaisant karinių sugebėjimų, dažnai vaizduojamas kaip impulsyvus ir karštakraujis, linkęs į pykčio ir smurto protrūkius. Dažnai nesutaria su kitais dievais ir deivėmis, ypač su Atėne, kuri laikoma kilnesne ir drausmingesne. Gimusieji po Avino ženklu pasižymi drąsa ir lyderio savybėmis, užtikrintai valdo nenumatytas situacijas. Patinka iššūkiai ir konkurencija, dažnai vedami aistringos ir impulsyvios energijos. Nors vertina sąžiningumą ir tiesmukiškumą, taip pat gali greitai užsiplieksti, kai reikalai klostosi ne taip, kaip nori.
Dzeuso jautis
Antrąjį Zodiako ženklą simbolizuoja galingas jautis – būtybė, glaudžiai susijusi su dievų karaliumi Dzeusu. Anot legendos, Dzeusas pasivertė didingu baltu jaučiu, kad nugabentų princesę Europą į Kretos salą. Žinomas dėl geranoriškumo ir pykčio, Dzeusas įkūnija dieviškąją būseną, vykdo teisingumą ir dalyvauja daugybėje meilės nuotykių, kurie dažnai baigiasi pusdievių gimimu. Sakoma, kad asmenys, gimę po Jaučio ženklu, įkūnija Dzeuso stiprybę ir tvirtumą, pasižymi lojalumu, kantrybe ir ryžtu, kartais gali pasireikšti ir užsispyrimas. Nepaprastai ištikimi ir patikimi, siekia gilių ryšių ir saugumo santykiuose, vertina grožį ir malonumus.
Apolono ir Artemidės dvyniai
Dvyniai, kuriuos simbolizuoja mitiniai dvyniai Kastoras ir Polideukas, siejami su dieviškaisiais broliu ir seserimi – Apolonu ir Artemide. Graikų mitologijoje Kastoras ir Polideukas buvo Dzeuso ir Ledos sūnūs dvyniai, žinomi dėl neišskiriamo ryšio ir nepaprastos drąsos. Apolonas įkūnija Saulę, muziką, pranašystes ir gydomąsias galias, dažnai vaizduojamas su lyra ir laurų vainiku. Artemidė simbolizuoja Mėnulį, dykumą, medžioklę ir skaistybę, dažnai vaizduojama su lanku ir strėle, nuolat apsupta laukinės gamtos. Sakoma, kad gimusieji po Dvynių ženklu turi dvilypę prigimtį, kuri leidžia lengvai prisitaikyti bet kokioje situacijoje. Būdingas smalsumas ir išraiškingumas. Dėl Merkurijaus įtakos pasižymi sąmoju, universalumu ir mokėjimu bendrauti. Tačiau jų dvilypumas lemia nenuoseklumą, sunkiai priimamus sprendimus. Socialiai ir intelektualiai smalsūs, klesti esant įvairovei ir dažniems pokyčiams.
Heros krabas
Vėžys, kurį simbolizuoja krabas, siejamas su dievų karaliene Hera. Graikų mitologijoje Hera pasiuntė krabą atitraukti Heraklio dėmesį kovos su Hidra metu, tačiau šis buvo sutraiškytas galingos kojos. Gimusieji po Vėžio ženklu pasižymi emociniu gilumu, intuicija ir rūpestinga prigimtimi. Dėl valdančio Mėnulio įtakos yra jautrūs, empatiški ir akylai saugo artimuosius. Tačiau jų nuotaikų kaita ir polinkis užsidaryti savo kiaute kelia iššūkių asmeniniuose santykiuose. Brangina namus ir šeimą, ieško saugumo ir komforto pažįstamoje aplinkoje.
Dzeuso liūtas
Liūtas, penktasis Zodiako ženklas, – stiprybės ir didybės simbolis. Graikų mitologijoje Nemėjos liūtas yra dvigalvio šuns Ortro ir ugnimi alsuojančios pabaisos Chimeros palikuonis. Žinomas dėl jėgos ir žiaurumo, dažnai vaizduojamas kaip liūtas su sparnais, simbolizuojantis dieviškąją galią ir valdžią. Sakoma, kad gimusieji po Liūto ženklu paveldi kilnias ir karališkas liūto savybes, pasižymi charizma ir dėmesį traukiančia išvaizda. Pasitiki savimi, tačiau yra šilti. Dėl valdančios Saulės įtakos pasižymi lyderio savybėmis ir mėgsta būti dėmesio centre. Kūrybingi ir entuziastingi, siekia pripažinimo ir klesti socialinėje aplinkoje. Tačiau noras didžiuotis ir žavėjimasis savimi gali vesti į aroganciją.
Demetros mergelė
Mergelė siejama su žemdirbystės deive Demetra. Graikų mitologijoje Demetra buvo derliaus deivė, gerbiama už rūpestingą ir užjaučiančią prigimtį. Požemio dievo Hado pagrobta Demetra savo sielvartu sustabdė pasaulio žydėjimą. Sakoma, kad gimusieji po Mergelės ženklu įkūnija Demetros praktiškumą ir dėmesį detalėms, turi stiprų pareigos jausmą ir norą tarnauti kitiems. Dėl valdančio Merkurijaus įtakos pasižymi pareigingumu, organizuotumu ir patikimumu. Perfekcionistai iš prigimties, tad puikiai sprendžia problemas ir klesti aplinkoje, kurioje vertinamas tikslumas bei tvarka.
Teisingumo svarstyklės
Svarstyklės siejamos su teisingumo deive Temide. Graikų mitologijoje Temidė buvo dieviškasis teisės ir tvarkos įsikūnijimas, pirmininkavęs Olimpo kalno teismams. Taip pat simbolizuoja objektyvų darbų įvertinimą nustatant moralinius ir teisinius rezultatus. Sakoma, kad gimusieji po Svarstyklių ženklu paveldi Temidės teisingumo ir pusiausvyros jausmą, turi stiprų moralinį kompasą ir norą siekti harmonijos visose gyvenimo srityse. Be to, laikomi diplomatijos ir teisingumo siekiančiais žmonėmis. Dėl valdančios Veneros įtakos vertina santykius, grožį ir ramybę. Turėdami aštrų teisingumo jausmą stengiasi išlaikyti pusiausvyrą ir harmoniją asmeninėje ir socialinėje sąveikoje, dažnai veikdami kaip tarpininkai.
Artemidės skorpionas
Skorpionas siejamas su medžioklės deive Artemidė. Graikų mitologijoje Artemidė – nuožmi ir nepriklausoma dievybė, žinoma dėl šaudymo iš lanko įgūdžių ir ryšio su gamta. Kaip Apolono sesuo dvynė, ji įkūnija nepriklausomybę, skaistybę ir nuožmią laukinės gamtos apsaugą. Dažnai vaizduojama su lanku ir strėle, Artemidė klajoja po miškus su savo nimfomis. Sakoma, kad gimusieji po Skorpiono ženklu įkūnija Artemidės ryžtą, turi stiprų tikslo jausmą ir aštrią intuiciją, kuri padeda įveikti iššūkius. Dėl valdančio Plutono įtakos siejami su Marsu, todėl pasižymi jėga ir stipria intuicija. Ryžtingi ir paslaptingi, gyvenimą valdo transformuojančiu požiūriu, pasineria į emocijų gelmes ir atskleidžia paslėptas tiesas.
Apolono lankininkas
Šaulį įkūnija Apolono lankininku vadinamas Trojos princas Paris. Žinomas dėl to, kad spręsdamas trijų deivių – Atėnės, Afroditės ir Heros – ginčą dėl auksinio obuolio su užrašu Gražiausiajai, Paris skyrė obuolį Afroditei, kuri pažadėjo jam gražiausios pasaulyje moters meilę. Afroditės padedamas Paris pagrobė Spartos karaliaus Menelajo žmoną Helenę. Dėl to kilo Trojos karas. Nebūdamas profesionaliu lankininku sugebėjo sužeisti graikų didvyrį Achilą, pataikydamas jam tiesiai į vienintelę pažeidžiamą vietą – kulną. Pasakojama, kad tą lemtingą šūvį Paris paleido su Apolono pagalba, dievas tarsi veikė per jį. Šis įvykis buvo esminis Trojos žlugimo metu, kaip ir išpranašavo Apolonas. Sakoma, kad gimusieji po Šaulio ženklu paveldi Apolono nuotykių dvasią ir aistrą tyrinėjimams. Trokšta žinių ir nori plėsti akiratį. Dėl beribės energijos ir iššūkių bei laisvės troškimo, jie pasineria į gyvenimo nuotykius.
Pano jūros ožys
Ožiaragis, kurį simbolizuoja jūros ožys, siejamas su laukinės gamtos dievu Panu. Graikų mitologijoje jis reiškia sausumos ir vandens pasaulių sąjungą. Jūros ožys įkūnija prisitaikymą ir atkaklumą, gali be vargo gyventi tiek sausumoje, tiek jūroje. Panas taip pat buvo išdykusi dievybė, žinoma dėl meilės gamtai ir žaismingos dvasios. Sakoma, kad gimusieji po Ožiaragio ženklu įkūnija Pano išradingumą ir ryžtą. Dėl valdančio Saturno įtakos pasižymi darbštumu ir stipria atsakomybe. Dėl praktiško požiūrio ir kantraus atkaklumo tvirtai siekia tikslų. Sėkmę jiems garantuoja sunkus darbas.
Ganimedo vandens nešėjas
Vandenis siejamas su dievų taurininku Ganimedu, Trojos princu, žinomu dėl savo grožio. Pasakojama, kad Dzeusas, pamatęs Ganimedą, buvo sužavėtas jo grožio. Jis pavirto ereliu ir pagrobęs Ganimedą nusinešė jį į Olimpą, kuriame mirtingas princas tapo nemirtingu dievų taurininku – pilstė nektarą, nemirtingumo gėrimą, dievams. Ganimedas, kaip vandens nešėjas, simbolizuoja dieviškąją tarnystę ir mirtingųjų bei nemirtingųjų pasaulių susiliejimą. Sakoma, kad gimusieji po Vandenio ženklu paveldi Ganimedo humanitarinius idealus ir progresyvų mąstymą, turi stiprų socialinio teisingumo jausmą ir troškimą padaryti pasaulį geresne vieta. Dėl valdančio Urano įtakos yra novatoriški, nepriklausomi ir humaniški.
Afroditės ir Eroto žuvys
Žuvys siejamos su meilės deive Afrodite ir jos sūnumi Erotu, geismo dievu. Graikų mitologijoje jos simbolizuoja meilę ir vaisingumą. Legenda byloja, kad jiedu virsta žuvimis norėdami išvengti pabaisos Tifono grėsmės. Dzeusas už tai juos pavertė žvaigždėmis, kurios sudaro Žuvų žvaigždyną. Pasakojama, kad šis pasivertimas simbolizuoja ilgalaikę meilės ir ryšio galią. Gimusieji po Žuvų ženklu įkūnija Afroditės užuojautą ir empatiją, pasižymi giliu emociniu jautrumu. Gyvenimo sunkumus įveikia kūrybingai, harmonijos ir ryšio ieškodami santykiuose bei aplinkoje.
Autorė Monika Budnikienė