Šių metų kovo pabaigoje Stokholmo naujienų portaluose ir laikraščiuose švietė antraštės, kad viena šeima savo virtuvėje rado gigantišką, 40 centimetrų ilgio be uodegos žiurkę, sveriančią apie kilogramą.

 

Atvykę kenkėjų kontrolės tarnybos darbuotojai padarą rado žiurkių spąstuose, kuriuos Korsasų šeima įrengė po kriaukle. Manoma, kad graužikas į namus pateko per nuotekų arba ventiliacijos vamzdį ir pragraužęs medienos ir betono angą, kai užuodė maisto atliekų kvapą.

 

Korsasų šeima atminimui nusifotografavo šalia milžiniško graužiko. Nuotrauką galite pamatyti, PASPAUDĘ ČIA.

 

Ar toks atvejis yra vienintelis? Ko gero, ne. Pavyzdžiui, Kinijoje rasta net 5 kartus didesnė žiurkė, tūkstančiai gigantiškų žiurkių buvo pakliuvę po bažnyčia įrengtais spąstais Portugalijoje. Vieno britų mokslininkų nuomone, žiurkės gali išaugti net iki avies dydžio.

 

Legendos apie milžiniškas žiurkes sklando nuo I-ojo pasaulinio karo laikų. Pasakojama, kad apkasuose jos užaugdavo tokios didelės, kad puldavo miegančius kareivius ir užkrėsdavo mirtinomis ligomis. Kartą Kinijoje Šaojango provincijoje buvo sugauta 5 kg sverianti žiurkė, kuri įvarė gerokai siaubo vietiniams gyventojams.

 

Portugalijoje po Mafros vienuolyno pamatais esą gyveno tūkstančiai tokių žiurkių milžinių. Jokiais būdais išnaikinti nepageidaujamų, nepaprastai ėdrių ir aklų įnamių išnaikinti nepavyko, todėl buvo nuspręsta užkalti visus įėjimus ir išėjimus. Tikėtasi, kad įkalintos žiurkės pačios save sunaikins. Tai nepadėjo. 1948 metais buvo suorganizuotas masinis šių žiurkių naikinimas. Žiurkės buvo taip išplitusios, kad teko evakuoti visus gyventojus 15 kilometrų atstumu.

 

Taip pat pasakojama apie pėstininkų batalione tarnavusius karininkus, kurie susigalvojo tokią pramogą: nuleisdavo žiurkėms karvės skerdieną ir stebėdavo, kaip per keletą sekundžių žiurkės sugriauždavo iki kaulų.

 

Sunku pasakyti, kiek šiuose pasakojimuose tiesos, o kiek fantastikos. Kita vertus, niekas negali žinoti, kur vėl pasirodys milžiniška žiurkė ir iš kokio vamzdžio išlįs…