Negalite miegoti naktį? Sužinokite, kokias klaidas darote. Kiekvienam pasitaiko bent retsykiais blogai išsimiegoti. Tačiau, jei tai atsitinka dažnai, tai tampa rimta problema.

 

nemiga

Kas yra nemiga?

 

Gamtoje visiško miego nebuvimo nėra, nes tai sukelia mirtį. Nemiga gali pasireikšti įvairiomis formomis, pradedant sunkumais užmigti, anksti pabundant ir ilgai nemingant, baigiant nuovargiu po nakties miego. Taip pat skiriasi ir tai, kaip nemiga veikia skirtingus asmenis.

 

Šiuo atžvilgiu nemigą gali skirstyti į atsitiktinę, trunkančią iki kelių dienų, trumpalaikę, kuri gali pasireikšti net tris savaites, ir lėtinę, trunkančią ilgiau nei mėnesį. Apie nemigą dažniausiai kalbama tik tada, kai užmigimo problemos kyla bent tris kartus per savaitę bent mėnesį.

 

Nemigos priežastys

 

Miego sutrikimų priežastys yra labai skirtingos, todėl labai sunku teisingai diagnozuoti. Retsykiais pasireiškianti nemiga gali atsirasti dėl darbo pamainomis, pereinamojo laikotarpo, kirtus lėktuvu kelias laiko zonas arba staigaus streso.

 

Trumpalaikė nemiga pastebima kaip simptomas, lydintis tokias ligas kaip AIDS, vėžys, prostatos padidėjimas, širdies ir plaučių ligos arba pepsinė opa. Nemigą taip pat gali sukelti ilgalaikis stresas. Lėtinės nemigos priežastys paprastai yra sudėtingos. Tyrimai parodė, kad moterys nuo nemigos kenčia dažniau nei vyrai. Ši problema labiau būdinga mažiau išsilavinusiems, bedarbiams, turintiems gyvenimo sunkumų ar piktnaudžiaujantiems psichoaktyviomis medžiagomis (tarp jų yra ir kofeinas, antidepresantai, turintys aktyvinantį poveikį, narkotikai).

 

Nemigos gydymas

 

Nemigos gydymas turėtų prasidėti švelniais metodais, o ne iškart griebtis vaistų. Tikrai naudinga laikytis paprastų taisyklių, vadinamų miego higiena.

 

Nemiga sergantis žmogus turėtų įsitikinti, kad eina miegoti tuo pačiu metu ir keliasi tuo pačiu metu, vengti miego dieną. Patariama nemiegoti dieną, nes vakare būsime per daug pailsėję, kad užmigtume.

 

Taip pat svarbu neleisti laiko lovoje ne miego metu. Lova turėtų būti naudojama tik miegui, o ne televizoriaus žiūrėjimui, valgymui, skaitymui ar kt.

Nevalgykite sunkių maisto produktų prieš miegą ir negerkite daug skysčių, jau nekalbant apie tokius stimuliatorius kaip kofeinas, nikotinas ar alkoholis.

 

Reguliarus fizinis krūvis gerina miego kokybę, tačiau turėtumėte nepamiršti sportuoti bent tris valandas iki miego.

 

Prieš pat miegą nerekomenduojama maudytis karštoje vonioje ar duše.

 

Kūno temperatūros pakilimas gali atidėti užmigimo laiką ir padidina prabudimų naktį skaičių. Į tai reikėtų atsižvelgti, reguliuojant temperatūrą miegamajame.

 

Relaksacijos metodai gali būti nepaprastai naudingi gydant nemigą. Tinkamai naudojant, jie leidžia raumenims atsipalaiduoti, sumažina nerima ir įtampą, taigi užmigti būna lengviau. Gerai prieš miegą pasiklausyti ramios muzikos ar paskaityti atpalaiduojančią literatūrą.

 

Labai svarbu eiti miegoti tik tada, kai jaučiatės mieguistas. Klaida likti lovoje, kai negalime užmigti ilgiau nei ketvirtį valandos. Tokiu atveju atsikelkite ir padarykite kažką atpalaiduojančio. Grįžti į lovą turėtumėte tik tada, kai pasijausite aiškiai mieguistas.

 

https://www.hempo.lt/