Nevalingus raumenų susitraukimus sukeliantis neurologinis sutrikimas – distonija – dažniausiai kamuoja moteris. Dažniausiai pacientai kenčia nuo nevalingų kaklo raumenų spazmų.

 

Į distoniją linkę asmenys dažnai išbąla ir parausta, taip pat dažnai šąla ir nutirpsta galūnės, kartais svaigsta galva, gausiau prakaituojama, širdies plakimas sulėtėja arba pagreitėja, tampa sunku kvėpuoti ir užmigti. Ką daryti, jei vargina ši liga? Kartais užtektų tiesiog laikytis paprastų patarimų!

 

Miegoti ne mažiau nei 8 ar 9 valandas. Sumažinti suvartojamo alkoholio kiekį. Nerūkyti.

 

Daugiau laiko praleisti gryname ore, šviečiant Saulei. Fototerapija (šviesos terapija) – geriausia prevencinė priemonė!

 

Ne tik gražią figūrą, bet ir puikią sveikatą užtikrina kasdieninis kontrastinis dušas, kai kaitaliojama šalto ir šilto vandens srovės, plaukimas bei aerobika.

 

Distonija sergantiems būtina valgyti daugiau maisto produktų, turinčių kalio, kalcio ir vitamino D3. Kalio apstu bulvėse, baklažanuose, kopūstuose, abrikosuose, džiovintose slyvose, datulėse, figose, jūros kopūstuose, grūdų sėlenose, kviečių daiguose, avokaduose, pupelėse, riešutuose. Kalcis geriausiai pasisavinamas iš pieno ir jo produktų, žuvies, pupelių, svogūnų, kopūstų, riešutų, pupelių ir žirnių. Vitamino D3 yra jautienos kepenyse, sūryje, kiaušinių tryniuose, riebiose žuvyse, ypač menkių kepenėlių aliejuje. Vengti arba riboti raugintų, marinuotų produktų, druskos, stiprios arbatos, kavos, šokolado suvartojimą.

 

Taisyklingas kvėpavimas daro stebuklus! Pavyzdžiui, panaikinti arba susilpninti raumenų spazmus. Pats paprasčiausias kvėpavimo pratimas Skaičiuojant iki vieno įkvėpti paviršutiniškai, skaičiuojant iki trijų – giliai iškvėpti.